Jak na perfektní pedikúru?

Ohodnoťte náš článek, budeme rády

nehty-na-nohouLak na nehty a péče o chodidla. Dvojice, která je v létě nerozlučná. A ráda se setká s těmi najtrendovejšími sandály. Užijte si sezonu krásných nohou!
Nehty na nohou vypadají nejlépe, když jsou vzrostlé nejvýše 2 milimetry. Pokud si neumíte najít čas na návštěvu salonu, kde se o vaše nožky postarají profesionálové, máme pro vás pár tipů na doma. Připravte si chodidla dokonale i bez odborníka. Jdeme na to!

1. Odstranění zbytků?

Nejprve odlakujte starý ošoupaný lak. Bezacetonový odlakovač je nejlepší a nejšetrnější. Nehty si zachovají zdravý vzhled a nevysuší se.

2. Koupel nohou

Ke změkčení kůže na chodidlech si připravte koupel. Ne teplejší než 34 stupňů a ne delší než 10 minut. Kůže by změkla až příliš a dalším ošetřením byste riskovali poranění.

3. Odstranění “tlouštěk”

Vymočenou zhrublou kůži snadno odstraníte pemzou nebo opatrně jemnou škrabkou. Na silně tlustých patách a okrajích klidně přitlačte. Nakonec chodidla nakrémujte silnou vrstvou krému na nohy.

4. Broušení nehtů

Nehty na nohou vypadají nejlépe, když jsou vzrostlé nejvýše 2 milimetry. Vždy stříhejte dorovna a rohy opilníkujte do oblouku, abyste později nemuseli bojovat se zarůstáním nehtů.

5. Vyhlazení povrchu

Máte velmi hrubou a nepravidelnou nehtovou ploténku? Její povrch můžete zbrousit speciálním pilníkem. Vyhladí rýhy, vyrovná drsná místa, zjemní nechtěné zabarvení. Nebruste však příliš často, aby nedošlo ke ztenčení, které nakonec bolí.

6. Odstranění nehtové kůžičky

Suchá kůžička znemožňuje růst a nevypadá hezky. Vmasírujte do ní nehtové sérum, které ji změkčí. Zároveň ji zatlačte speciálním dřívkem tak, abyste vytvořili tvar půlměsíce. Nikdy ji neodstřihávejte, hrozí záněty!

7. Lakování

Jako základ použijte bezbarvý lak. Ochrání nehtíky před zabarvením a zpevní je. Oddělovač prstů vám práci velmi usnadní, doporučujeme ho použít. Začněte od malíku na levé noze, abyste si nerozetřeli lak na předchozích prstech. Pro levačky platí totéž pravidlo, ale v opačném směru. Dvě vrstvy barevného laku, následně tzv. top coat a hotovo.

Náš tip: Jaká barva k jakým botám?

Jemné a pastelové: Lesklé nebo perleťové pastelové tóny můžete použít i s třpytivými částečkami.
Sofistikované hnědé: Metalické odstíny hnědé, třpytivá měď nebo perleťová bronzová jsou tóny pravé dámy.
Honosné červené: oranžovočervená, matná červená nebo červená s modrým nádechem dodají vašim chodidlům glamour.
Sportovní a barevné: Žlutá, neonově růžová či modrá oživí již tak živé barvy.

VIDEO: Blogerka radí – jak lakovat nehty?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi: 

Zanechte komentář, budeme rádi

Email nebude publikován


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.