Jak na roztřepené konečky vlasů? Máme pro vás několik tipů!

Ohodnoťte náš článek, budeme rády

Jak na roztřepené konečky vlasů?

Jak na roztřepené konečky vlasů?

První radou, kterou uslyšíte od přátel, ale i odborníků, je pravidelné zastřihávání konečků. Jenže toto je jen jediný krok v této speciální péči. Dodržovat byste měla i alespoň některé z těchto tipů. Pak vám rozštěpené konečky vlasů dají konečně sbohem!

1. Přípravky s keratinem

Základním krokem je vyměnit veškerou kosmetiku. Zkuste se zaměřit především na přípravky, které obsahují keratin. Ten působí jako botox na vlasy. Dodává jim dostatek živin, rychleji zpevní a konečky se dále již nebudou třepit. Důležitým faktem je, abyste pochopily, že zničené konečky se vám už nedají nijak dohromady. Musíte je prostě sestřihnout a začít znovu. Ale musíte dávat pozor, abyste se do tohoto problému nedostaly opět a musíte proto vlasy rychle vyživit. Keratin je na tento problém jako stvořený. Hledejte proto tu správnou kosmetiku a zamezte opětovnému vzniku roztřepených konečků.

2. Vajíčka

Jistě si i z minulosti pamatujete vajíčkový šampon. I když byste nad ním už v součastnosti ohrnula nosem, ve skutečnosti to byl skvělý bio produkt, který dokázal pomoci vlasům více, než drahá kosmetika. Takže to, co byste si měla aktuální dopřát, je zábal z vajíček. Použít je můžete celé nebo jen žloutky. Rozšlehejte je, můžete přidat i lžíci bílého jogurtu a to poté naneste jen na samotné konečky. Vlasy si vypněte do culíku, abyste je takto mohla mít i půl hodiny. Pokud máte fólii, zabalte si je ještě pro zlepšení efektu. Pak je jen opláchněte čistou vodou a nechte působit.

3. Pozor na plavání

Je úplně jedno, kde se rozhodnete tento váš oblíbený sport pěstovat. Na roztřepené konečky není dobrá jak chlorová voda v bazénech, jakož i otevřené moře. Voda totiž vlasy ještě více vysušuje a ty se na tom základě častěji štěpí. Je proto mimořádně důležité, abyste si je při plavání dostatečně chránily. Pokud je vám nepříjemné používat speciální čepici, nezapomínejte po každém vysušení na kvalitní hydrataci a použití opravdu kvalitních výrobků, abyste tyto resty doběhla.

4. Banán

Dokáže mít vynikající regenerační schopnosti. Vlasy jsou po jeho použití nejen pevnější, ale zároveň působí i zdravěji. Na jeho použití vám prostě stačí celý plod rozmáčknout. Ideální je také přidat k němu med, někdy dokonce i vajíčko. Taková maska ​​se nanese od kořínků a postupně se nanáší až ke konečkům, na které si nechte nejvíce směsi. Tu pak dobře vmasírujte hlavně na rozštěpenou část vlasů, přiložte sáček a nakonec zabalte do ručníku. Nechte působit půl hodinu.

5. Pivo

Rada s trošku nepříjemným zápachem. Pivo obsahuje proteiny, které vlasy posilují a přidávají jim cosi jako ochrannou vrstvu před vnějšími negativními vlivy. Vždy, když použijete šampon a kondicionér, měly byste si nakonec ještě vlasy opláchnout i čistým pivem. Vodu už následně nepoužívejte. Pach je trošku nepříjemný, a proto vám doporučujeme udělat si tuto kúru během víkendu. Večer ji aplikujte na vlasy, v noci nechte působit a ráno umyjte obvyklým způsobem.

6. Heřmánkový čaj

Příjemnějším, i když ne až tolik jako pivo účinným trikem, je používání heřmánkového čaje. Posílení konečků vlasů tehdy probíhá trošku déle, ale i tato kúra stojí za použití. Na konci každého mytí vaší koruny krásy, si ji opláchněte ještě silným odvarem z této bylinky. Dále je již neoplachujte čistou vodou, jemně je osušte ručníkem a nechte heřmánku působit.

7. Určitě si jistou periodicitu

Pokud se ještě na chvíli vrátíme k té původní radě se stříháním konečků, je velmi nutné zachovat si jistou periodicitu. Naučte se dodržovat vždy přesný čas, kdy k této úpravě vlasů dojde. Ke kadeřníkovi byste měla zajít vždy po šesti týdnech a podle možností máte dodržovat i přesně ten samý den v týdnu. Jde o to, že konečky díky takovéto pravidelnosti zpevní a postupně se zcela zbaví původního problému.

8. Vitamín E

Můžete použít přímo nějaké potraviny, které ovlivňují kvalitu vašich vlasů. Stačí zvýšit jejich příjem a odrazí se to i na jejich zdravějším vzhledu. Rychlým trikem pro roztřepené konečky je však použít kapsle, které dostanete v lékárnách. Tekutinu z nich však vylijte do malé mističky a takto pak vmasíruje do vlhkých konečků vlasů. Silná regenerační bomba jim umožní rychle se posílit a zbavit tohoto problému.

VIDEO: Jak na suché vlasy, roztřepené konečky

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi: 

Zanechte komentář, budeme rádi

Email nebude publikován


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.