Jak udělat super pedikůru doma?

Jak udělat super pedikůru doma? 4.67/5 (93.33%) 3 votes

Jak na profi pedikúru v pohodlí domova?

Jak na profi pedikúru v pohodlí domova?

Dámy pozor! Nyní si můžete udělat kosmetický salón i u vás doma. Díky těmto trikům, které prozradily profesionální pedikérky, zvládnete úpravu chodidel i vy doma na stejně dobré úrovni.

1. Nestříhejte si zarostlé nehty

Takto celou situaci pouze zhoršujete. Pokud zarostlé nehty budete jen vystříhávat, může se vám tam zanést infekce a navíc se to bude častěji opakovat. Na tento úkon potřebujete speciální kleště. Dají se koupit přes internet nebo ve specializované prodejně.

2. Peeling kamenem

Aby byly vaše nohy jemné, měli byste je neustále hydratovat a používat i kvalitní peeling. Ten by však neměl být určitě chemický. Místo něj vyzkoušejte trik s kamenem. Namočte si nohy na deset minut do koupele a potom pokožku jemně leštěte kamenem. Působí jemněji, nepodráždí pokožku a dodá ještě dostatek minerálů.

3. Kovově-diamantová náhrada pemzy

Jde o silnější verzi klasické pemzy. Vyrobena je z kovu ve spojení s diamantem. Její cena je vyšší, ale vydrží podstatně déle. Používá se na tvrdší mozoly a praskliny, protože takto zůstává pokožka jemnější. Používat ji musíte vždy na suché nohy.

4. Hydratujte

Udělejte si z toho každodenní rituál. Večer před spaním si ještě dobře nakrémujte celá chodidla. Používejte raději krém, ne tělové mléko. Ten se lépe vsákne do pokožky a udrží ji vláčnější. Pokud máte čas, spojte to i s krátkou masáží, abyste zároveň pomohli nohám uvolnit se.

5. Arganový olej

Velmi účinný je i při extra suché pokožce. Doporučuje se zejména při hlubokých prasklinkách, které zároveň léčí. Stačí si ho aplikovat na nohy obden a změna bude viditelná již po prvním měsíci. Nezapomínejte si však v tom případě dát na nohy i staré ponožky, abyste si nezamastili ložní prádlo.

6. Co se žlutými nehty?

Ideální je využít nějaké přírodní pomůcky. Nehty jsou už kvůli laku dost namáhané, takže si potřebují alespoň takto odpočinout. Prvním způsobem je použít citrónovou šťávu. Namočte si do ní vatový tampon a dokola si potírejte nehty. Také pomáhá i soda hydrogenuhličitan. Můžete ji použít nasucho nebo vytvořit spolu s vodou pastu, kterou pomocí zubního kartáčku nanesete na nehty a zbavíte se žlutého povlaku.

7. Buďte odvážnější

Většina žen si nehty na nohou zdobí pouze francouzskou manikúrou, případně průhledným lakem. Chcete-li se odlišit a chcete, aby vaše manikúra i pedikúra vypadala profesionálněji, musíte se trošku odvázat. Použijte pestřejší laky, kombinujte je a přidejte i nějaké nálepky nebo razítka, díky čemuž budou nehty působit veseleji.

8. Odmastěte si nehty

Použijte k tomu čistý alkohol nebo čistící pleťovou vodu. Pokud zbavíte povrch nehtů i posledních zbytků mastnoty, lak bude držet podstatně pevněji a nehty vám v takovém stavu vydrží déle upraveny.

9. Udělejte si přestávku

Snažte se střídat období, kdy budete mít na nehtech lak, s časem bez jeho použití. Nehty budou takto zdravější, pevnější a nevytvoří se vám ani bílé tečky.

Sdílejte článek, budeme rádi: 

Příspěvky u článku: “Jak udělat super pedikůru doma?”

Zanechte komentář, budeme rádi

Email nebude publikován


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.