Ležérní styl a nedbalá elegance

Ohodnoťte náš článek, budeme rády

Jak nosit ležérní styl?

Jak nosit ležérní styl?

Můžete se s ní setkat při chystání se na párty, při módní policii v magazínech i při hledání vlastního módního stylu. Pojem “ležérní elegance” je používán stále více a kdoví – možná je tím pravým i pro vás. Základem, jak odhalit tajemství tohoto módního stylu, je znát každou jeho složku zvlášť a zároveň rozumět, co znamenají dohromady.

Definice ležérnosti

Jde o styl, který na první pohled nemá přísná pravidla. Přesto není náhodným výběrem módních kousků, ale promyšleným a šik tahem. Nosí se v něm kalhoty, džíny i sukně, trička, košile i svetříky, z bot vyhrávají ty nízké. Základem je pohodlný materiál a zároveň pohodlný střih, přičemž barevný výběr je skutečně široký. Netřeba nápadně kombinovat, protože dokonalost v tomto případě není důležitá. Spíše upravenost a to, aby vám oblečení perfektně sedlo.

Definice elegance

Může se zdát, že v tomto případě jde o přesný opak. Elegance dokonalost miluje, a tak se kombinuje, ladí, doplňuje a zkrášluje. Jde o striktně vyhraněný styl, který preferuje elegantní materiály, přesně střihy a barvy neutrálnějšího nádechu barvy. Vybraný outfit má působit doslova koordinovaně a absolutně vhodně na vybranou příležitost. Jelikož jde hlavně o podtržení ženskosti, nosí se převážně sukně a šaty, jen v krajních případech kalhoty. Ze ženských bot dominují ty vysoké.

Ležérní elegance – kombinace obojího

Nově tedy máme i kombinaci obou výše zmiňovaných stylů. Jak si ji představit? Najděte jakoby zlatý střed a z obou vyberte kousky, které se k tomuto středu nejvíce přibližují. Džíny to rozhodně nebudou, rovněž ani upnuté korzety. Spárování ležérnosti a elegance ústí do pohodlného oblečení, které je upravené, uhlazené a podtrhuje krásu její nositelky. Uzda barevného výběru se popouští, šikovným pomocníkem jsou doplňky. Oproti ležérnosti je to více upnuté, oproti eleganci zase volnější.

Co si na sebe obléci?

Pokud vám ještě stále chybí jakás takás představa, pomůžeme vám několika fotografiemi pod článkem. Je plná ležérní elegance, kterou si můžete obléci na různé příležitosti. Je jakoby novodobým trendem žen, které pracují v kancelářích, a přece si chtějí zachovat své pohodlné já, také se dá využít k setkání a pracovní pohovory. V ležérní eleganci můžete vyrazit i na párty či rande s přítelem, není třeba v ní však jezdit po volnočasových aktivitách jako procházky, hry s dětmi nebo návštěva kamarádů. Ležérní elegance je určena spíše do neformální společnosti či na rande. Nechte si ji na čas, kdy chcete udělat dojem, protože přesně o tom moderní podoba elegance je. Podtrhne krásu i bez toho, aby se žena cítila nepohodlně nebo upjatě. Jen se podívejte v naší galerii.

Zdroj obrázků: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi: 

Zanechte komentář, budeme rádi

Email nebude publikován


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.