Jaký je život žen, které se dobrovolně vzdaly sexu?

Ohodnoťte náš článek, budeme rády

no-sexKvůli mužům si panenství chráníme i ho bezhlavě ztrácíme, ale “Staré panny” žijí jakoby pouze na 20%. Možná je naplňuje víra, možná práce, strach či předsudky … A možná jim je tak opravdu dobře. Podle nejnovějších sociálně-psychologických výzkumů v životě člověka nastal přibližně 10letý posun. Svatba a založení rodiny se sice časově posunuli do vyššího věku, ale sexuální život začíná mnohem dříve než kdysi.

Tedy, jak u koho. I když je jistě nepoměrně více mladých lidí, pro které toto tvrzení platí, než těch, kterých se netýká, ale přece. Ten fenomén zde existuje. Co může přivést ženu k přesvědčení, že přežije život bez sexu, je někdy stejně neřešitelná záhada pro ni, tak pro jejího partnera či odborníka ochotného pomoci. Pomineme určité malé procento žen, které jsou asexuálně založeny a basta (čili s tím nic nenadělají), zůstávají ještě ty, které mají pro svůj odpor ke klasickému pohlavnímu aktu své přesvědčivé vědomé či podvědomé argumenty.

Přetlak v hlavě

Nejvíce párů žijících bez sexu bychom údajně našli v Japonsku a v Číně. Byznysmeni tu mají přetlak v hlavě a hledají si partnerky, které se nebudou cítit pro takovou “maličkost” zanedbávány. Pokud se vrátíme domů a zúžíme okruh pouze na ženy, zbývá nám jediná, náramně podobná zápletka: Ženy, které přežijí bez sexu celý život, respektive jeho část, na to mají také důvod a ten se skrývá vždy v hlavě.

Pannou až do padesátky?

Dnes se mnohé panny stydí prezentovat takovou anomálii, že ještě v životě s nikým nespaly. Raději o tom nemluví, aby nepůsobily divně, a mimochodem, to, že jsou panny, byste do nich většinou neřekli ani omylem. Není to žádný handicap a ani jejich život nemusí být nudný.

Bez sexu i v manželství

Pochopitelně existuje celá řada inteligentních partnerských párů, které si uvědomují své sexuální dysfunkce a dokáží prožívat krásný partnerský vztah. Oni jen přeskočili několik životních etap, žijí život druhé dospělosti, kde už sex není tak důležitý. Do popředí se dostávají vyšší intelektuální zájmy, péči a strach o toho druhého, nebo i bezpečné soužití v páru.

Čekání na pravého

Sexuologové nevylučují, že v každém věku se dá mluvit – čekám na toho pravého, protože v životě se mohou vyskytnout nepříjemné situace, které nedovolí mít plnohodnotný vztah. “Dlouhodobá nemoc, pobyt ve vězení, případně společensky jiné prostředí ovlivňují tento případ dlouhodobého panenstv” říká sexuolog. Je to však vzácné, netypické a většinou to signalizuje nějaký problém u žen. Může se to projevit v komunikaci s opačným pohlavím nebo signalizovat lesbické sklony či vědomě potlačenou touhu po sexu.

Obavy z prvního rande

Strach z bolesti při styku může být také vážným podvědomým problémem. A přitom panenská blána je skvěle přizpůsobena tomu, aby byla dobyta, byť ve zralejším věku. “Hymen je součástí vagíny a ta je dostatečně elastická. Jaksi zapomínáme, že při rození ní musí projít celé dítě. Pokud je pohlavní styk bolestivý, je třeba vždy vyhledat odborného lékaře – gynekologa. Může jít o celou řadu onemocnění souvisejících jak s premenstruačním syndromem, jakož i se sexuálními poruchami jako vaginizmus nebo frigidita,” vysvětluje psycholog.

Frigidní? Spíše hyposexuální

Pokud žena nemá chuť na sex, nemusí to být ze strachu. Jednoduše sex k životu nepotřebuje, případně si řeší své sexuální potřeby masturbací. “Takového člověka můžeme nazvat frigidní, i když já tento pojem nemám rád a upřednostňuji pojem hyposexuální. Panna ve čtyřicítce je například vzácný jev a je vždy důvodem k zamyšlení, proč je to tak. Pokud však neměla dosud dlouhodobý vztah a až teď našla toho pravého, proč ne,” říká sexuolog. Existují dokonce i manželství bez sexu, ale fungovat mohou výhradně tehdy, pokud jsou potřeby obou partnerů identické, čili na bodu 0.

Stres – zabiják erotiky

Na závěr je třeba dodat, že šílené tempo, ve kterém dnes žijeme, spolehlivě zabíjí sex v celosvětovém měřítku. Mnohé páry, vyčerpané stresem v zaměstnání, výchovou dětí a nesplacenou hypotékou, se najednou po letech přistihnou, že spolu vůbec nespí. Odmítání sexu se dokonce řadí mezi nové civilizační choroby a jistý průzkum tvrdí, že jím trpí až třicet procent populace! Změnit dobrovolný celibát na “sice jen občas, ale s radostí” vyžaduje značnou dávku oboustranného úsilí.

Pokud trpí nechutí žena, může mít několik důvodů. Například že se stala matkou, nebo jde o stres, únavu, zdravotní komplikace, menopauzu a vedlejší účinky některých léků (antidepresiva a pozor, některé druhy antikoncepce!). U mužů bývá příčinou snížená hladina testosteronu, případně strach ze špatného výkonu v posteli, únava, stres v práci, alkohol nebo také léky. Nejlepší je však drobet naděje, kterou mají všichni “postižení”: jestliže už jednou mezi vámi touha hořela, téměř jistě vzplane znovu.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi: 

Zanechte komentář, budeme rádi

Email nebude publikován


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.