Arganový olej – udělá vás krásnější

0
1569

arganovyV našich končinách je arganový olej poněkud méně známý. Není to však žádná novinka, tento olej se ve službách krásy používá již mnoho staletí a jeho účinky jsou ověřené. Arganový olej má svůj původ v Maroku a je velmi bohatý na vitamin E, což je důležitý vitamín pro zdravou a krásnou pokožku, jakož i jeden z antioxidantů (chrání buňky před škodlivými vlivy). Pleť dostává z arganového oleje potřebnou výživu i hydrataci a díky vysokému obsahu vitamínu E, jakož i dalších cenných látek, je pleť chráněna před předčasným stárnutím a tedy i vznikem vrásek. Z tohoto oleje může opět profitovat nejen vaše pokožka, ale i vlasy. Dopřejte si zábaly nebo ošetřující masky z arganového oleje a uvidíte, jaké krásné a zářivé vlásky vám tento olej vyčaruje.

Když se rozhodnete vyzkoušet na sobě účinky těchto přírodních olejů, je důležité umět si správně vybrat. Pro nejlepší efekt jsou vhodné přírodní za studena lisované oleje bez zbytečných příměsí, a ještě lépe, pokud jsou v bio kvalitě. Tak máte jistotu, že jde o skutečně přírodní produkt. Takové oleje koupíte v obchodech se zdravou výživou nebo na internetu.

Arganový olej = elixír krásy

Arganový olej, přezdívaný také marocké zlato, má mnoho výjimečných kozmetickýc účinků, ale používá se i v potravinářství. Prozradíme vám, co všechno tento zázrak dokáže. Arganový olej se získává z ořechů stromu arganovníka, který dnes roste pouze v Maroku a výjimečně v Palestině a Alžírsku. Jelikož se ho nedaří vypěstovat nikde jinde na světě, je velmi vzácný. Plody tohoto stromu jsou podobné olivám a olej se z nich získává výhradně klasickou, náročnou metodou – ručním lisováním za studena. Na vyrobení jednoho litru čistého oleje se spotřebuje až 30 kg arganových ořechů a celý proces trvá přibližně deset hodin.

Tento olej však není vzácný jen pro ojedinělý výskyt plodů, ze kterých se vyrábí a náročný způsob zpracování, ale i pro jeho vysoce hodnotné složení. Klidně ho můžeme nazvat elixírem krásy, protože má mnoho blahodárných účinků pro naše tělo. Obsahuje velké množství aktivních látek jako vitamín A, E, F, esenciální mastné kyseliny, kyselinu linolovou, nenasycené mastné kyseliny, karotenoidy a flavonoidy.
Arganový olej díky svému složení působí jako antioxidant, omlazuje a revitalizuje pokožku, redukuje vrásky, ekzémy a akné, vyživuje a posiluje vlasy a nehty, dodává pokožce hloubkovou hydrataci, působí přímo na tvorbu kolagenu a elastinu a navíc zlepšuje okysličení a obnovu buněk.

Blahodárný pro naši pleť

Arganový olej je lékem téměř na vše, co nás trápí v souvislosti s naší pletí. V první řadě přirozeně zpevňuje pokožku a obličeji dodává mladistvý vzhled, což ocení zejména dámy v produktivním věku. Je také velmi účinný v boji proti vráskám a zpomaluje stárnutí pokožky. Pomáhá i tam, kde si ostatní prostředky poradit neumí. Boj s celulitidou je náročný, ale s arganovým olejem to půjde snadněji. Pravidelně si s ním masírujte postižená místa a vaše pokožka bude už zanedlouho pevnější a hladší. Arganový olej také pomáhá zjemňovat jizvy, strie a ranky po akné.

Pokud je vaše pokožka na obličeji vysušená, arganový olej můžete používat i místo denního krému. Vaše pleť bude hydratovaná, jasnější a bude vypadat mladší. Úspěšně se také popere s vráskami a zlepší texturu vaší pleti.

Zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů

Žádný účes nevypadá dobře, pokud vlasy nejsou zdravé. Arganový olej si poradí s nejčastějšími problémy, které trápí mnohé z nás. Pokud máte poškozené vlasy, naneste na ně arganový olej a po jedné až dvou hodinách ho smyjte teplou vodou. Můžete jej použít i jako kondicionér. Vaše vlasy tak budou lesklejší, hydratované a budou se snadněji upravovat. Arganový olej chrání vlasy před vnějšími vlivy jako je sluneční záření či horký vzduch při fénování. Udržuje také zdravou pokožku hlavy.

Stejně příznivé účinky má i na naše nehty. Napomáhá jejich růstu a protože zabíjí bakterie, dokáže vyléčit i mnoho nehtových onemocnění. Pokud chcete mít krásné, silné a zdravé nehty, pravidelně na ně nanášejte arganový olej nebo si v něm máčejte celé ruce.

Arganový olej působí i zevnitř

Arganový olej působí blahodárně na náš organismus stejně jako zvenčí, tak i zevnitř. Pokud chcete poznat jeho pozitivní účinky, dejte si ho třikrát denně před jídlem po jedné lžičce.

Je prevencí kardiovaskulárních onemocnění a nádorových onemocnění, snižuje cholesterol v krvi, posiluje lymfatický a nervový systém a také zpomaluje průběh závažných onemocnění. Inu, zdá se, že je to hotový zázrak, nemyslíte?

VIDEO: Blogerka o arganovém oleji

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here