Čištění pleti – co použít?

0
723

Jak na krásnou pleť?
Jak na krásnou pleť?
Při čištění pleti platí jen dvě zásady: nikdy nechoďte spát nalíčená a zvolte si přípravek, který odpovídá přesně vašemu typu pleti.

Micelární voda vs. adstringentní pleťové tonikum

Pokud má přípravek přívlastek micelární, znamená to, že obsahuje takzvané micely – malé sférické olejové krystalky, které fungují jako magnet na nečistoty. Z pleti rychle vytáhnou zbytky mejkapu, nečistoty i mastnotu. Micelární vody jsou vyrobeny na bázi vody. Neobsahují alkohol. Adstringentní vody jsou oproti micelárním mnohem agresivnější. Jsou také vyrobeny na bázi vody a jejich typickými složkami jsou alkohol a kyselina salicylová. Účinně odstraňují mastnotu a nečistoty z pórů, ale i výrazně pleť vysušují. Proto doporučujeme především na citlivou pleť používat raději micelární vodu. Adstringentní tonikum je vhodné pro mastnou, problematickou pleť se sklony k akné.

Použití: Trochu micelární vody si nalijete na odličovací tampónek a pleť vyčistěte několika tahy. Pokožku nemusíme dodatečně opláchnout vodou. Rovněž se používá i adstringentní tonikum, ale jeho použití předchází čištění pleti pleťovým gelem.

Čisticí pleťový olej

Nebojte se používat na čištění olej. Pleť totiž vyživuje již během samotného mytí a nezanechává pocit napnutí a suché pokožky. Chrání ji před vysoušením a zanechává pleť hebkou a čistou. Čisticí pleťový olej je vhodný na všechny typy pleti. Má schopnost vytáhnout z pleti nadbytečnou mastnotu a dodat jí jas. Používá se jednoduše: Trochu si ho vmasírujte do pokožky a po minutě si obličej opláchněte vodou.

Čisticí gel vs. pleťové mléko

Gely na čištění obličeje jsou určeny především mladším ženám, které mají problematickou a mastnou pleť. Tyto přípravky jsou “agresivnější” a pleť čistí do hloubky. Pleťové mléko tvoří především olej a voda. Působí uklidňujícím na suchou pleť, ale není hutné jako čistící olej.

Mýdlem na obličej?

Ano! Vyrábí se mnoho druhů tuhých pleťových mýdel určených speciálně na obličej. Většina z nich je určených na mladou, mastnou či problematickou pleť. Hledejte takové, které obsahují přírodní složky, výborný je například čajovník. A nezapomínejte, i když máte mastnou pleť, žádné pleťové mýdlo či gel vás nesmí nadměrně vysušovat, protože pak se suchá pleť přirozeně brání a mastí se ještě víc.

Čištění pleti večer před spaním je velmi, velmi důležité!

1. krok

Nejdůležitější je určitě večerní čištění, které by mělo vždycky začínat odličovacím přípravkem, a to i v případě, že make-up nepoužíváte. Proč? Odličovací emulze nebo mléka totiž likvidují nečistoty, rozpustné v tucích, mezi které nepatří jen zbytky líčení, ale právě i nečistoty z ovzduší. Přípravek naneste na tamponek a obličej otírejte do chvíle, dokud nebude stoprocentně čistý. Fakt, že vodou nevyčistíte vůbec nic, snad ani nemá smysl vysvětlovat.

2. krok

V druhém kroku potom použijte tonikum, které si naopak poradí s nečistotami rozpustnými ve vodě, tedy především s potem. Tonikum navíc pleť krásně osvěží, dodá jí potřebné hydratační látky a vypne ji. Pak už jen stačí použít noční krém (přes den pleť chráníme, v noci regenerujeme, proto je dobré mít jak denní, tak i noční verzi) a vyspat se dorůžova!

VIDEO: Jak na správné čištění pleti?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here