Co způsobuje celulitidu? Tyto věci!

0
895

Co způsobuje celulitidu?
Co způsobuje celulitidu?
Nástup jarní sezóny je předzvěstí toho, že brzy je tu léto, a více se prohlížíme v zrcadle. Kontrolujeme stehna, hýždě i břicho, partie, které jsme dosud mělx zachumlané v kabátu. Co s nimi nadělala zima a kde všude nám kouká viditelná celulitida?
Právě hrbolatá pokožka je strašidlem, které z plnějších nohou dělá ty tučné a které zhoršuje celkovou krásu ženského těla. Pokud dobře víte, o čem mluvíme, zřejmě jste někde udělali chybu – a možná nejen jednu. Přečtěte si nejvýraznější faktory, které se podepisují pod zhoršování celulitidy.

Nezdravá strava

Každodenní stravování formuje náš vnějšek. Opravdu jsme to, co jíme, proto pokud bojujete s celulitidou, zřejmě to bude i o vašem jídelníčku. Její viditelné zhoršení mají na svědomí hlavně tuky a cukry, dobře známí nepřátelé štíhlé postavy. Na talíři by neměly chybět, ale jen v jistém množství a v co nejzdravější podobě. Nezdravá jídla, přejídání a s tím související přibírání ještě nikomu hladkou pokožku nepřineslo.

Slabý pitný režim

Spolu se stravou se na celulitidě výrazně podepisuje pitný režim. Hydratace je v tomto případě maximálně důležitá, protože nejen napomáhá kráse pokožky, ale také odplavuje odpadní látky z těla. Zdůrazňujeme, že celulitida je problémem špatně fungujícího lymfatického systému a tomu můžete výrazně pomoci dostatkem přijímané vody. Takže pijte, pijte a pijte, nejlépe neslazenou čistou vodu.

Diety

Asi vás překvapíme, ale celulitidu může nastartovat i hubnutí. Ne však ledajaké, ale to, které probíhá iracionálně a násilím. Pokud se zatnete, nic nejíte a po shození několika kil se zase vrátíte do starých kolejí, tuky se na vás budou lepit ještě rychleji než předtím. Rovněž tím nahlodáte metabolismus, čehož celkovým výsledkem může být nárůst křivek a také nárůst celulitidy.

Sezení

Pro dámy, které celé dny prosedí na zadku, tu máme vzkaz, že s celulitidou se prostě musí smířit. Líné svaly, zpomalené spalování a větší náchylnost k nabírání kilogramů jsou rájem pro pomerančovou kůži, která jen a jen vzkvétá. Abyste se jí zbavily, budete se muset postavit a začít se aktivně hýbat.

Kouření

Kouření rozhodně není dobré pro zdraví, ale mnoho žen si ani neuvědomuje, jak výrazně napomáhá celulitidě. Nejenže kůži obírá o vnější krásu a její mládí, ale také zhoršuje průtok krve. Rovněž obírá o přirozený kolagen, čímž kůže postupně přichází o možnost “nápravy”.

Estrogen

Netvrdíme, že estrogen je přímým důvodem, který vám způsobí celulitidu, ale jeho nadměrné množství v těle ji zhoršuje. Vidět to je zejména v těhotenství, kdy je jeho hladina velmi vysoká. Mimo tohoto období si dávejte pozor na příjem rafinovaných sacharidů.

Věk

Asi to není příjemné slyšet, ale je to tak. Věk je NEZVRATITELNÝM faktorem, který zhoršuje celulitidu a pokud ho chcete porazit, je třeba se opravdu snažit. Jak jsme již výše zmínili – je to hlavně o zdravé stravě, o dostatku vody, o pohybu a také péče o tělo, např. formou masáží. Pokožka si vaši pozornost zaslouží, protože pokud ji déle necháte tak, navenek se to může velmi nepěkně projevit.

Doporučujeme přečíst: 100 rad proti celulitidě

VIDEO: Blogerka radí jak na celulitidu

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here