Dýňový olej je nejen pro krásný úsměv a super vlasy

0
887

dynovy-olejDalší významný olej je na scéně. Tentokrát se do našeho centra zájmu dostává jeho dýňová obdoba. Nebude pro vás překvapením, že i on se postaví do úspěšné řady jeho podstatně známějších kolegů. Ještě předtím, než si zaznamenáte všechny jeho výhody, utíkejte si ho koupit do obchodu. Pak vám už jen stačí používat ho a těšit se z jeho pomoci.

Dýňový olej pro nádherný úsměv

Když vás trápí vysoká kazivost chrupu, nejde jen o zdravotní problém. Znamená to pro vás i estetickou komplikaci, když místo širokého úsměvu můžete okolí obdařit pouze jeho cudnou a ochuzenou verzí. Na to vám velmi dobře pomůže právě dýňový olej. Dejte si ho na polévkovou lžíci a pak jej vložte do úst. Proplachujte si jím zuby a po pěti minutách ho vyplivněte. Opakujte to tak pravidelně každý den ráno nebo před spaním.

Jeho chuť vám bude připadat trošku zvláštní, ale zabíjení všech bakterií je skvělým bonusem, který vám zaručí jeho používání. Kazy se přestanou rozšiřovat a zuby budou navíc bez nepříjemného povlaku. Zároveň se nemusíte obávat ani infekčních onemocnění trávicího traktu nebo dýchacích cest, protože se zbavíte všech škodlivin. Zuby si po použití nemyjte a nechte tekutinu působit.

Na poškozené vlasy po trvalé

Již samotné složení dýňového oleje napovídá o tom, že jde o pořádnou bombu pro vaši krásu. Obsahuje spoustu minerálních látek zinek, fosfor, selen, magnézium, mangan a dalších šest látek. Také se může pochlubit vysokým zastoupením celého spektra vitamínu B a také pro krásu prospěšného E-čka. Pomůže vám i pantenol, který se využívá i při obnovování poškozených vlasů.

Aplikovat ho můžete buď formou teplých zábalů, nebo jako součást masek. Olej je balzámem na suché poškozené vlasy, intenzivně pomáhá zejména při nesprávně použité trvalé. Po vyléčení akutních problémů se můžete zaměřit na návrat jejich zdravého vzhledu. Dodá jim ztracený lesk a zlepší jejich hustotu. Pokud ho užíváte vnitřně, pomůže i při vypadávání vlasů.

První pomoc při spálené pokožce

Letní sluníčko dokáže být při naší neopatrnosti pořádně nepříjemné. Spálená pokožka nám způsobuje nepříjemné pocity, které se jen těžko dostávají pod kontrolu. Pro rychlé zlepšení stavu si naneste tenkou vrstvu dýňového oleje. Při běžném používání je vynikající na extrémně suchou pokožku, protože jí pomáhá vytvořit narušenou přirozeně mastnou vrstvu. Vhodný je i pro lidi trpící ekzémem, psoriázou a používat jej mohou i malé děti. Dodává jí zároveň ztracenou elasticitu a zlepšuje její vzhled.

Na lámavé nehty i při masážích

Pokud máte slabé nehty, které se často lámou, potírejte je pravidelně dýňovým olejem, který vmasírujte i do jejich okolí, abyste podpořili jejich růst. Olej můžete používat i při masážích.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here