Jak být štíhlá? Přečtěte si našich 10 rad!

0
589

Jak být štíhlá?
Jak být štíhlá?
Některé ženy jakoby se kily vůbec netrápily. Jsou štíhlé, jídlu se nevyhýbají, a přece nepřibírají jako mnohé z nás. Jejich tajemstvím není žádná supertajná dieta, ale správně nastavený stravovací režim. Přečtěte si triky, které pomohou udržet váhu na uzdě a netrápit se přibíráním.

Jídlo není nepřítel

Základem je nevytvářet si v hlavě žádné psychické bloky. Všichni víme, že některá jídla jsou zdravější a jiné méně, ale netřeba se proto hned stresovat a z jídla dělat úhlavního nepřítele. Je zdrojem naší energie, takže stačí správně volit a stravu si užívat.

Ne jídlo, ale porce!

Důležitý je i poznatek, že to není primárně o zvolených jídlech, ale o porcích. Pokud si dáte čokoládu, je rozdílem, zda si dáte jeden pásek jako odměnu po vykonané práci nebo ji sníte celou během několika minut a večer si dáte další.

Soustřeďte se na jídlo

Při konzumaci jídla byste měla celou svou pozornost věnovat právě jedení. Ne televiznímu vysílání, ne četbě nebo filmu, který před vámi běží v kině. Uvědomujte si, kolik si toho vkládáte do úst a poslouchejte žaludek, abyste zachytila, kdy má dost.

Zahnat hlad, ale nepřejídat se

Přestat jíst byste měla tehdy, když cítíte uspokojení. Hlad je zahnán, cítíte se dobře a žaludek není přecpaný tak, až vám je těžko. Toto je velmi důležité – nejezte do prasknutí, protože to se rovná přejídání a samozřejmě tloustnutí.

Vsaďte na předkrm

Při snaze o úpravu stravování vám může výrazně pomoci předkrm. Je to buď salát nebo polévka – vyberte si, na co máte chuť. Teprve pak si dejte hlavní jídlo a uvidíte, že ho nesníte z daleka tolik, jako kdybyste ho jedls samotný.

Venku netřeba dojídat

Při stravování se venku platí u štíhlých žen zásada, že nikde nedojí všechno. Ano, může se ozvat myšlenka, že když jsem si to zaplatila, tak si to i sním, ale často se tím žena dostane do stavu přejedení. Obecně můžeme říci, že na talíři by měla zůstat čtvrtina restaurační porce. A zejména přílohy.

Správné vyvážit ledničku

Důležité je i domácí stravování. Dejte si záležet, aby vaše lednička byla alespoň z třetiny zaplněná zeleninou. Jde o nejlepší potravinu, kterou využijete na snídani, oběd i večeři a nepřibírá se z ní.

Být připravena

Aby vás nepropadl hlad, buďte připravená. Nejen doma, ale i v práci nebo na cestách mějte s sebou svačinu, který předejde křučení v břiše. Ideální je ovoce, jogurt, cereální tyčinka nebo ořechy.

Zůstat hydratovaná

Součástí snahy o udržení váhy, případně hubnutí je pitný režim. Hned po probuzení doplňte tekutiny a dělejte to během celého dne. Není žádnou lží, že za některými podobami hladu je pouze žízeň a že díky vodě se také snadněji hubne. Pijte jen vodu, zapomeňte na kolu.

Nezapomínat na pohyb

No a na závěr tu máme starý známý pohyb. Abyste byli fit, musíte se také hýbat, abyste spalovali přijatou energii a měli zpevněné svaly. Pro udržení váhy je vhodné cvičit minimálně dvakrát do týdne, na hubnutí přidejte ještě jeden či dva tréninky navíc. Alespoň tak to dělají ženy, kterým lze závidět postavu.

Máte nějaké triky? Podělte se o ně v diskuzi!

VIDEO: Od blogerky – Co, kdy, jak cvičit?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here