Jak efektivně skrýt vyrážky a akné?

0
1006

skryt-akneKaždou z nás občas trápí vyrážky nebo i akné. Skvrny a nerovnosti se tehdy objevují na obličeji ve všech tvarech a velikostech, z čeho se nám doslova ježí vlasy. Znáte rychlé a efektivní řešení, jak je jednoduše skrýt, aby zbytečně nepřitahovaly zvědavé pohledy?

Zmírněte zarudnutí

Prvním krokem před skrytím pleťových nesrovnalostí je zmírnit zánět a zarudnutí. Mnozí vizážisté i dermatologové doporučují aplikovat studený obklad na několik minut, aby se pleť vzpružila a osvěžila. Pak je vhodné použít zelenou tónovací bázi nebo make-up, a to jemným nátěrem na postižená místa. Zelená barva opticky neutralizuje červenou pokožku, ale nanášení musí být opatrné – jemně naneste, ale moc nesušte, ani příliš neroztírejte.

Matný podklad nejen při akné

Větší nerovnosti, například hrbolky či jizvy vyžadují speciální péči. Ideálně byste měli sáhnout po zmatňujícím korektoru nebo korekční bázi, z nichž budete moci nanést libovolné, požadované množství tak, abyste pleť vyrovnali. Neměli byste zapomínat ani na UV faktor, který by měl být alespoň SPF20. Důvod? Při opálení sluncem by vám zbytečně vynikly nerovnosti a vaše snaha by vyšla vniveč.

Zamaskujte černé tečky

Černé tečky jdou ruku v ruce s rozšířenými póry, kterým pomohou zejména masky, aby nevznikaly, ale pokud je potřebujete šikovně zamaskovat, sáhněte po vyhlazující a rozjasňující bázi, určené na problematické oblasti. Báze vyplní vrásky a póry, přičemž zabrání i usazování mejkapu. Zdokonalí její vzhled a zvýší její odolnost během celého dne.

Trik na bolestivé kožní cysty

Tyto pupínky zná zajisté každá žena! Jsou totiž známé pro svou extrémní bolestivou povahu a co je nejhorší, nic s nimi nemůžete udělat, dokud se nezhojí. I když to mnohé z nás pokouší, nedělejte to! Netlačte na ně, ruce dejte od nich pryč! Raději sáhněte po hojivé nebo dezinfekční tinktuře, která zmírní bolest i zánět. Pokud jde o překrytí těchto potvor, ideálním k tomu je že žlutý korektor / tužka. Žlutá barva ideálně neutralizuje purpurový odstín natolik, že po aplikaci korektoru můžete jednoduše nanést práškový základ pro make-up.

A co se strupy?

Překrýt strupy – tak to chce už trochu nápaditosti a dovednosti. Zřejmě jste to zkoušeli i vy, ale jejich překrytí není vůbec snadné. A nejhorší je, pokud se v nich líčení usadí a místo toho, aby zanikly, vynikají jako tečky na berušce. Co tedy s nimi? Problémem je nejen to, že mají nepravidelnou texturu, ale i to, že mají podstatně tmavší odstín, než je tón vaší pokožky. V tomto případě se doporučuje použít super pigmentovaný korektor, který má silnější konzistenci než běžný korektor. Pigmentem dosáhnete toho, že se pleť se strupy sjednotí a blahodárné složení takových korektorů zabraňuje k přílišnému vyschnutí strupů.

VIDEO: Jak skrýt akné – top výsledek

VIDEO: Tutoriál jak na zakrytí akné

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here