Jak na barvení vlasů? Dodržujte těchto 7 základních pravidel!

0
791

Jak na barvení vlasů?
Jak na barvení vlasů?
Většina z nás má již zkušenost s barvením vlasů. Některé z nás si je barví, protože si chceme oživit vlastní barvu nebo se nám jen zachtělo trochu změny. A jiné zase proto, že chceme překrýt šedivé vlasy poukazující na náš věk. Ať už jsou naše motivy jakékoliv, vždy bychom měly dodržovat zásady správného barvení, abychom s naší změnou byly co nejspokojenější a aby nám barva co nejdéle vydržela. Jak na to? Mrkněte na náš článek a dodržujte následující pravidla.

1. Zvolte si správný odstín

Obarvit si vlasy dnes není žádný problém. Obchody nabízejí výběr z velkého množství značek a barev. Vybírejte si však barvu, která se liší jedním až dvěma odstíny od té vaší. Máte tak jistotu, že nic nezkazíte a navíc dodáte vašim vlasům lesk a sytý odstín. Pokud byste chtěli zkusit větší změnu, například z tmavé na blond, doporučujeme vám svěřit se do rukou odborníka, protože takové experimenty by nemusely dopadnout podle vašich představ.

2. Barvy nemíchejte

Odolejte pokušení vytvořit si vlastní odstín smícháním dvou barev. Toto skutečně nechte na kadeřnické salony, které pracují s jinými (profesionálními) barvami. A už vůbec se nepokoušejte smíchat dvě značky, každá má totiž jiné složení a jinak se na vlasech chová. Taky by to mohlo skončit velkou katastrofou pro vaše vlasy.

3. Před barvením nepoužívejte kondicionér

Většina barev se aplikuje na suché, neumyté vlasy. Proto při posledním umytí vlasů před barvením nepoužívejte kondicionér ani jiné masky či regenerační kúry. Ty totiž vlas obalí, barva do něj hůře proniká a intenzita výsledného odstínu by mohla být mnohem menší.

4. Vlasy nepřebarvujte příliš často

Pokud patříte k ženám, které si vlasy barví kvůli šedinám, v barvení by měla být určitá pravidelnost. Ale i tak byste si je neměly barvit častěji než jednou za čtyři až šest týdnů, abyste vlas velmi neporušily. Pokud je to nezbytné, obarvěte si jen odrostlé vlasy a barvu na ostatní vlasy nenanášejte.

5. Barvené vlasy nemyjte

Nemáme na mysli, abyste dali sbohem svým hygienickým návykům, ale barvené vlasy by se první týden neměly mýt. Pigment se tak dokonaleji zafixuje. Kromě toho, pro barvené vlasy je lepší, pokud se příliš často nemyjí. Barva se nebude tak rychle vymývat a vlasy budou déle lesklé.

6. Používejte správné přípravky

Mohlo by se zdát, že nezáleží na tom, jaký šampon používáte, ale roztřídění šamponů podle typů vlasů má své opodstatnění. Pokud budete používat vlasové přípravky speciálně určené pro barvené vlasy, barva se tak rychle “nevypere” a vlasy budou i patřičně ošetřeny.

7. Bez kondicionéru ani na krok

I když dnešní barvy jsou k vlasům mnohem šetrnější než kdysi a dokonce obsahují i ​​regenerační složky, stále je to chemický zásah do zdravých vlasů. Proto barvené vlasy hýčkejte a starejte se o ně i po barvení. Kondicionér na barvené vlasy by měl být při každém mytí samozřejmostí. Vlasy budou po něm ošetřené, hebké a snadno se rozčešou.

Než začnete vlasy barvit toto musíte vědět

• Několik dnů před barvením se snažte nepoužívat kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek barvení je mnohem méně intenzivní. Pokud máte vlasy zničené nebo vyšisované od sluníčka, barva může být naopak mnohem intenzivnější. Barvit vlasy se rovněž nedoporučuje dva týdny před nebo po trvalé ondulaci.
• Barvení vlasů si naplánujte tak, abyste měla sama na sebe alespoň dvě hodiny času a klidu. Ideální je situace, kdy budete třeba sama doma a do koupelny se za vámi nebudou dobývat ostatní členové rodiny.
• Vlasy před barvením permanentní barvou nemyjte, je třeba, aby na pokožce zůstal ochranný film. Ztrátou ochranného filmu by mohlo dojít k podráždění pokožky.
• Pokožku kolem čela, uší a na krku namažte krémem (zejména pokud nanášíme tmavou barvu)
• Připravte si celý obsah balení barvy, sklenici nebo misku k přípravě směsi, starý ručník k ochraně oblečení, hřeben nebo štětec na vlasy k nanášení barvy, hřeben s řídkými zuby, nůžky, hodinky nebo kuchyňský budík.
• Před barvením si vždy udělejte test kožní snášenlivosti. Naneste malé množství barvicí směsi na kůži v loketní jamce a 45 minut počkejte. Pokud vaše kůže výrazně zrudne, raději na tuhle barvu zapomeňte.
• Pozorně si pročtěte návod a mějte ho po ruce po celou dobu barvení.

Postup při domácím barvení vlasů

• Navlečte si přiložené rukavice a do připravené misky nebo sklenice vytlačte obsah sáčků s vyvíjecí emulzí a také všechen barvicí krém z tuby.
• Směs dobře promíchejte.
• Vlasy před barvením nemáčejte!

VIDEO: Jak na barvení vlasů

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here