Jak na husté vlasy?

0
1004

huste-vlasyVzhled našich vlasů má velký vliv na celkový dojem, který zanecháváme. In jsou vlasy působící zdravě a bohatě, jak se na korunu krásy patří. Proto se vyplatí znát fígle a triky, jak si ji na hlavě vykouzlit.

Chcete mít hustší vlasy?

Není to tak dávno, co platila sice nelogická, ale zato s železnou pravidelností dodržovaná přímá úměra – čím více let, tím kratší vlasy. Jen co se z mladých žen staly matky, ke slovu se dostávaly krátké střihy. Dnes je to naštěstí jinak a pěstování koruny krásy patří k životnímu stylu. Trochu guláš v tom však způsobuje genetika, ale i životospráva, nemoci či namáhání vlasů, které nejsou samy od sebe vždy krásné a husté. Netřeba však zoufat. Pomoc existuje pro všechny typy vlasů a splnit se dají sny o každém účesu.

Optické klamy

Čarovat se dá výborně se světlem. Jemným melírem lze docílit opticky hustší hřívy i na řidších nebo jemnějších vlasech. “Vhodné určitě nejsou výrazně kontrastní proužky různých odstínů, ale oživení vlasů dvěma až třemi tóny obvyklé barvy způsobí, že se od nich bude světlo jinak odrážet a opticky získají na objemu,” radí kadeřnice. Velmi důležitý je i střih. Absolutně nevhodný je takový, při kterém mají všechny vlasy stejnou délku. “Ženy si často myslí, že u řidších nebo jemných vlasech se musí spokojit pouze s krátkou délkou. Nemusí, pokud mají vzdušný účes sestříhaný ve vrstvách a pravidelně si ho nechávají upravovat u kadeřníka,” míní zkušená kadeřnice. “Samozřejmě, maxidélka vlasů také není úplně ideální, protože přirozená váha vlasů je táhne dolů, a pak vypadají málo vzdušné a pružné.”

Trik se sušením

Důležitý je i způsob sušení vlasů. Je jedno, zda máme vlasy krátké nebo dlouhé, pokud chceme objem, vlasy fénujeme zásadně zespodu v předklonu a při nízké teplotě. “V jedné ruce držíme fén a prsty druhé vlasy zvedáme od pokožky hlavy směrem ven. Nejideálnější je nepoužívat na mokré jemné vlasy kartáč. Tak se vyhneme tomu, aby byly ještě křehčí,” radí kadeřnice. Když jsou vlasy téměř suché, ke kořínkům přidáme malé množství tužidla na zvětšení objemu. Zdůrazňujeme, že malé! Příliš mnoho stylingových přípravků vlasy zbytečně zatěžuje a přestože se velmi snažíme, výsledkem je opak – plochá a ochablá koruna krásy. “Teprve když jsou vlasy úplně suché, hlavu zvedneme a prsty je ještě načechráme směrem od kořínků ven. Někdy pomáhá, když vlasy například na vrchu hlavy jemně třeme krouživým pohybem dlaně. Ve finále všechno zafixujeme vhodným lakem, který vlasy udrží vzdušné a neslepí je,” říká specialistka na vlasy.

I vlasy potřebují stravu

Ať už jste si vlasy dali prodloužit, nebo si udržujete ultra krátký účes, pro jejich kondici je důležitá i správná výživa. Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny podporují jejich růst a pomáhají udržovat zdravou pokožku – i tu pod vlasy. Podle odborníků jsou pro tvorbu přirozeného mazu, který dodává vlasům lesk, důležité vitamíny A a C. Na krásných vlasech se odrazí i dostatečný přísun vitamínů skupiny B a ze stopových prvků železo, biotin, zinek a selen. Takže, vzhůru na luštěniny, vajíčka, ryby a para ořechy!
“Tak jak se pravidelně staráme o svou tvář a kůži, měli bychom věnovat pozornost i vlasům,” říká kadeřnice. “Masky, masáže a zábaly si můžete dopřát nejen v kadeřnictví, ale i doma. Mně se osvědčila maska ​​z aloe vera. Smíchejte 2 lžíce aloe vera gelu s 2 lžícemi olivového oleje, malou lžičkou medu a třemi deci teplé vody. Dlaněmi si masku vmasírujte do suchých vlasů od kořínků po konečky. Nechte působit půlhodinu, pak vlasy umyjte šamponem a dále ošetřete jako obvykle.” K dosažení maximálního výsledku kadeřnice radí dopřát si aloe kúru jednou za týden, v případě poškozených vlasů i každé tři dny, dokud se jejich stav nezlepší.

Extra tipy pro bohatou hřívu od Missky.cz:
• Prsty si pravidelně masírujte pokožku hlavy, stimulujete tím krevní oběh a růst vlasů.
• Nepoužívejte přípravky na vlasy s obsahem alkoholu, ten vlasy výrazně vysouší.
• Polštář oblečte do hedvábného povlečení. Za odměnu se budou vlasy méně poškozovat i vypadávat.

VIDEO: Jak na vlasy s objemem?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here