Jak na krásné a sexy nohy?

0
1326

Poradíme vám, jak na krásné nohy
Poradíme vám, jak na krásné nohy
Dlouhé, štíhlé, upravené, dokonalé tvary. Tyto předpoklady by měly splňovat úžasné nožky, které vám bude závidět nejedna žena a otočí se za nimi nejeden chlap. Abyste se však mohla potěšit záplavou komplimentů na tuto stranu, musíte se o ně dobře starat. Jistou výhodu vám nadělí už samotná příroda, ale abyste udržela v kondici, musíte zapracovat i vy. Co byste tedy měli dělat pro to, aby byly vaše nohy stále neodolatelně krásné? Poradíme vám prostřednictvím osmi exkluzivních tipů.

1. Lázeň na úlevu a masáž

Nohy musí během dne strpět velkou zátěž. A my jim to neusnadňuje ani tím, že nosíme boty na stále vyšších podpatcích. Když si pak večer sedneme konečně do křesla, máme pocit, jako kdyby nám do nich bodalo stovky malých jehliček nebo se hned přemění na těžký kámen. To vše souvisí i s krásou nohou. Unavené končetiny nemohou přece vypadat tak, jak ty odpočaté. Pokud máte tedy náročné zaměstnání, měli byste si po každém pracovním dni dopřát koupel na nohy, která vám uvolní svalstvo.

Přidejte do něj vždy minimálně mořskou sůl, ale můžete použít také různou aromatickou, jako například mátovou, eukalyptovou, které vám zároveň uvolní svalstvo. Nakonec si dopřejte alespoň krátkou masáž. Masírujte vždy směrem od paty nahoru, aby se krev dobře rozproudila. Použít můžete chladivé krémy, díky kterým pocítíte rychlou úlevu. I pokud nepracujete fyzicky a nemusíte stát celý den na nohou, měli byste si takovou kúru dopřát alespoň jednou týdně.

2. Bez cvičení to nepůjde

Bohužel i když máte dokonalou postavu, s přibývajícím věkem to bez cvičení věru nepůjde. Sexy nožky si nejlépe vypracujete při silovém aerobním cvičení. Nápomocná vám bude i cyklistika a velmi účinně si můžete pomoci i při rychlé chůzi. Dávejte však pozor zejména při posilování, abyste nakonec neměli tak svalnaté nohy jako muži, což také není velmi estetické.

Střídejte to i s domácími cviky. Například když budete stát u sporáku, tak během přípravy jídla stůjte pevně na zemi na pravé noze a levou postupně přisouvejte a odsouvejte od těla. Nejprve dělejte rychlé pohyby, potom je rozdělte do několika taktů. Lehněte si na záda a švihejte nohama jako kdybyste nimi stříhali. Pomůže i imitace cyklistiky a efektních je i pár dřepů denně. Super je i plavání.

3. Namísto výtahu schody

Zapomínat byste neměli ani na zadeček. Na ten pomáhá zejména chůze po schodech. Posilujete si tak zároveň i celé nohy a co je nejdůležitější, velmi účinné to je i při křečových žilách. Ty dokážou nepříjemně překvapit tak při sedavém zaměstnání, jakož i při náročné fyzické práci. Pokud na ně máte navíc i rodinnou predispozici, můžete se v budoucnu také připravit na jejich výskyt. Velmi dobře pak také víte, že nejde jen o zdravotní, ale i estetickou nepříjemnost. Dbejte proto na prevenci a neváhejte si denně vyjít pár pater, abyste oddálili tento problém.

4. Sbohem celulitido

Problém, který trápí velké procento žen. Abyste se problému zbavili, nemůžete ho řešit pouze prostřednictvím drahých přípravků, ale i změnou životosprávy. Tolik opakované dostatečné pití ovlivňuje i výskyt celulitidy.

Navíc je vhodná i hloubková detoxikace, která již po první etapě výrazně zlepší stav pokožky a při jejím opakování se jí zbavíte úplně. K tomu musíte přidat také pravidelné masáže buď speciální rukavicí s drsným povrchem nebo kartáčkem.

5. I ony si zaslouží hydratování

Často z lenosti zanedbáváme během ošetřování právě naše nohou. Vše vyřešíme depilováním a následným natřením speciálním mlékem a na pár dní na ně úplně zapomeneme. Ovšem tak jak si natíráme ruce, dekolt a obličej, musíme se stejně denně věnovat i nohám. Zejména v letním období se nám to jistě vyplatí. Nezapomínejte ani na používání peelingu. I na nohy si můžete nanést speciální masky. Bude vás to stát trošku více úsilí, ale nádherná hebká pokožka vám bude odměnou. Jejich hlavní složkou by měl být olivový olej, který je na namáhanou pleť nejúčinnější.

6. Problematické paty

Celkový dojem mohou velmi jednoduše zkazit popraskané paty. Když muže pohled postupně sklouzne až tam dolů, zůstane nemile překvapen. I když chodíte pravidelně na pedikúru, zejména v létě vás potrápí drsnou vrstvou a popraskáním. Je to tak z toho důvodu, že je nosíme často odhaleny, co je víc namáhá. Po sprchování byste proto měli párkrát po patách přejet jemným pilníkem. Následně si je dobře vysušte a naneste hutný krém, který vytvoří ochrannou vrstvu. Pomáhají i na očích ověřené plátky okurky, které však přiložte na tenkou vrstvu oleje nebo krému, aby dobře držely.

7. Projděte se bosá

Kdy jste se naposledy proběhly bosé po čerstvě posečeném trávníku? Zřejmě to bylo kdysi dávno ve vašem dětství. Jenže procházka po něm má několik blahodárných účinků. V první řadě je to vliv na pokožku. Pokud trpíte třeba mykózou, uvidíte, jak zázračně bude působit na vaše nohy právě čerstvě posečený trávník. Pak je to i masáž chodidel a s ním pozitivní působení na správnou chůzi. A v neposlední řadě je to i psychická úleva, která nastane po příjemném pocitu svobody.

8. Dbejte na pedikúru

Dokonale udělaná manikúra je chloubou nejedné ženy. Avšak když sklouzneme pohledem k nohám, už to taková dokonalost není. I tyto nehtíky si zaslouží vaši pozornost a upravit si je můžete nejen kvůli letní sezóně, když chodíte v otevřených botách, ale i když se chystáte na společenskou událost, kde potřebujete do sandálků nebo otevřených lodiček i perfektní úpravu nehtů, která se bude rovněž shodovat s celým outfitem. Pokud se nechcete často zabývat změnou barvy laku dle vašeho oblečení, tak si zvolte francouzskou úpravu, která se bude hodit ke všemu. Podívejte se jak udělat perfektní a profi pedikúru doma.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here