Jak na krásné ruce?

0
585

Jak na krásné ruce?
Jak na krásné ruce?
Tak jako na obličeji, i na povrchu rukou se odráží naše životospráva. Dopřejte jim za odměnu každý den pár minut péče.

Ruce nemusí prozradit váš věk

Neuvědomujeme si to, ale ruce nás živí, reprezentují i ​​krášlí. Při našem vnímání zvenčí hrají důležitou roli. Podáváme je při představování, gestikulování při mluvení, hladíme nimi své děti a neustále jsou vystaveny na odiv. Jsou však i odhaleny nežádoucím vlivům, jako jsou bakterie, UV záření, nečistoty, chemikálie. Nepříznivě na ně působí i pravidelné mytí mýdlem a povětrnostní podmínky. Pokožka na rukou bývá častěji vysušená, prohlubují se na ní vrásky a objevují různé drobné poranění.

Rutina pro ruce

Aby se ruce cítily i vypadaly dobře, po každém mytí na ně naneste vhodný krém. Postavte si dávkovač krému vedle dávkovače s mýdlem. Nemusíte na povrch rukou nanášet velké množství, pokryjte zejména hřbety rukou vrstvou, která rychle vsákne do pokožky. Když si musíte ruce mýt častěji než pětkrát denně, pořiďte si šetrný mycí prostředek. Nejlépe bez obsahu mýdla a se zvláčňujícími přísadami. Ruce myjte pod vlažnou, ne horkou vodou.

Krém nebo mléko?

Tak jako o pokožce celého těla, ino rukách platí, že na zvláčnění je nutná hydratace, aby se udržela voda v pokožce. Vrchní vrstva (stratum corneum) je většinou tvořena ze zrohovatělých buněk a neudrží se v nich dostatek vody. Pokud jí dodáte mastné složky hned po umytí, uzavře se voda pod povrchem. Kdybyste nechali horní vrstvu suchou, může dojít k popraskání, zarudnutí, infekcím nebo nepříjemnému svědění. Nesmíme vynechat ani vysušení při studeném počasí nebo ochranu buněk před UV zářením.
Krém je bohatší na hydrataci jak mléko. Tekuté složení se rychleji vstřebává, ale i rychleji ztrácí schopnost hydratovat. Třetí skupinou jsou oleje, které udrží vlhkost stejně jako krém. Váš krém na ruce by měl obsahovat glycerin, AHA kyseliny, kyselinu hyaluronovou nebo ureu. Změkčující látky vyplňují prostor mezi buňkami a nahrazují mastné složky. Bývají vytvořené na bázi vody nebo oleje.
Ochranné složky v krémech jsou určeny k udržení bariéry proti vnějším vlivům, bakteriím nebo chemikáliím. Parfémové složky přinášejí potěšení našim smyslům, pokud však máte citlivou pokožku se sklonem k alergiím, nepoužívejte parfémovaný krém.

TOP 10 bodů v péči o ruce a nehty

  • NIKDY nůžky. Ani na nehty, ani na kůžičku kolem nehtového lůžka.
  • Kovový pilník používáme na mříže. Vlastním nehtům dopřejeme pilníky papírové nebo skleněné.
  • Acetonový odlakovač, i když s obsahem aloe vera, zůstane stále acetonovým odlakovačem. Nepřítelem číslo jedna.
  • Leštička na nehty není zbytečný luxus. Nepoužíváme ji však častěji než každých 7 až 10 dní. Jinak si děláme medvědí službu.
  • Záděry třeba odstranit co nejdříve. Zuby jsou sice rychlé, ale ne nejšťastnější řešení.
  • Na zatlačování kůžičky kolem nehtů nepoužíváme násilí. Ani vlastní nehty, ani kovové a jiné předměty “po ruce”. Nejlepší jsou tzv. kopýtka, které se dají běžně koupit. Kůžičku před úpravou vždy změkčíme olejíčkem nebo krémem.
  • Lakování nehtů průsvitným lakem by mělo být samozřejmostí, zvláště pokud máte v oblibě barevné laky. Základní podkladový (průsvitný) lak chrání přírodní nehet od zabarvení. Vrchní vrstva průsvitného laku zase od poškození pečlivě udělané manikúry.
  • Hydratace je důležitá. Ruce je třeba krémovat. Jednou do týdne si například můžeme dopřát masku ve formě silnější vrstvy krému na ruce, které zabalíme do mikrotenových sáčků a vložíme na 10 minut do tepla. Stejně dobře jako krém nám může posloužit i olivový olej v pokojové teplotě.
  • Při časté manipulaci se saponáty a čisticími prostředky se chraňme rukavicemi. Pokud naše práce vyžaduje časté mytí rukou, zvolme raději krémová a bylinková mýdla, případně mýdla s obsahem přírodního oleje.
  • Krásné nehty můžeme podpořit i výživou: zinek, selen, hořčík, vápník. V běžné stravě jsou zejména slunečnicová a dýňová semínka, ořechy, ryby (tuňák, sardinky …) nebo mléčné výrobky. Skvělým kamarádem je i vitamin D, jehož máme v létě dostatek díky slunečním paprskům.

VIDEO: Pár cviků od blogerky na krásné ruce

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here