Jak na krásnou pleť? Zkuste tyto triky!

0
577

Pití čisté vody je pro zdravou pleť velmi důležité...
Pití čisté vody je pro zdravou pleť velmi důležité…
Krásná pleť není jen výplodem naší fantazie či odrazem vyretušovaných modelek v reklamách. Opravdu existuje a může zdobit každou z nás. Začněte s našimi třemi základními radami a uvidíte, že se od nich postupně dá propracovat k viditelnému zlepšení.

Rady od profesionála

Ať už máte výraznější problémy s pletí nebo ne, neměli byste podceňovat profesionální přístup. Odborníci umí přesně definovat typ pleti, doporučí vhodné produkty a kroky, odhalí nedostatky a také pomohou s hloubkovou péčí. Taková “poradna” sice něco stojí, ale často vám dokáže zachránit tisíce vyhozených korun za nákup dalších a dalších produktů, které si vybíráme v drogeriích s cílem zachránit pleť. Rukám odborníka je nejlepší svěřovat se pravidelně, mělo by to být minimálně čtyřikrát do roku. Takže rada 1: navštivte odborníka na pleť.

Pravidelné čištění

To, co je třeba dělat každý jeden den, je čištění pokožky. Jde o proces, který ji zbavuje nejen líčidel, ale i všech nečistot, které si na ni během dne sednou. Mnohé z nich ani nevidíme, ale pokožka je jimi poseta, může se ucpávat a hůře regenerovat. Proto minimálně večer podstupte důkladné čištění v své koupelně, které se bude skládat ze dvou kroků. Prvním je odstranění nečistot pleťovým mlékem nebo gelem, které jsou dostatečně jemné a přitom umí rozpustit i usedlejší špínu. Druhým krokem je tonizační voda, která uzavře póry a vyrovná pH pokožky. Ve výsledku získáte přečištěnou pleť připravenou na noční odpočinek a důkladnou regeneraci.

Kvalitní hydratace pleti

To, co byste měli dělat nejčastěji, je hydratování pleti. Zahrnuje to používání krému na den i na noc a samozřejmě dostatečný pitný režim. Tato součást péče o tělo je nesmírně důležitá, protože se viditelně odráží na našem povrchu. V případě pleti se nedostatek vody projeví sušením, šupinkami, mdlou barvou, slabým pročišťováním pleti, zhoršováním jejího stavu i pomalejším léčením problémů. Denně si proto dopřejte několik sklenic čisté vody, která je nejlepší tekutinou zdraví i krásy. Pokud jich vypijete alespoň osm, máte postaráno o naplnění doporučené denní kvóty. No a samozřejmě, jste na cestě za krásnější pletí.

VIDEO: Pravidla při péči o pleť

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here