Jak na křehké a lámavé nehty?

0
711

nehty-lamaveRuce jsou vizitkou každé ženy. Přestože jde o roky a roky starou frázi, je stoprocentně pravdivá. Překážkou dokonalého vzhledu rukou jsou velmi často nehty. Suché, lámavé a křehké nehty jsou prověrkou ženské trpělivosti. Otázka zní, jak s nimi bojovat?

Jak křehké nehty vznikají?

Jaké jsou příčiny křehkých nehtů? Příčin vzniku křehkých nehtů je mnoho. Jsou výsledkem dědičnosti, důsledkem špatných stravovacích návyků a několika onemocnění. Bílé nehty symbolizují choroby jater, červené nehtové lůžko značí problémy se srdcem, bledé nehtová lůžka jsou příznakem anémie apod. Slabé nehty mohou být způsobeny častým mytím rukou, využíváním chemických prostředků při úklidu nebo nesprávnou péčí. Pokud preferujete gelové nebo akrylové nehty, určitě jste si všimli, že postupně dochází k oslabení vašich přirozených nehtů. Křehkost nehtů může způsobovat i používání nevhodných kosmetických přípravků.

Rady, které jsou zárukou krásných a zdravých nehtů

Základem pěstování pevných a lesklých nehtů je zdravé stravování. Za hlavní stavební jednotku nehtů lze považovat keratin. Se zvýšeným věkem jeho produkce klesá, proto je třeba zásoby důležitém bílkoviny průběžně doplňovat.
Ve vaší životosprávě nesmějí chybět vitamíny A, skupiny B, C, D, E, minerály železo a zinek. Uvedené živiny mají v lidském těle kvantum funkcí, mimo jiné podporují růst nehtů. Ze skupiny vitamínů B věnujte zvýšenou pozornost biotinu (B3), který obzvláště pozitivně ovlivňuje nehty. Dopřejte si tříměsíční až půlroční kúru biotinový kúru, která udělá z nehty malý zázrak.

Zapamatujte si, že pro nehty je nezbytný vápník, který slouží k posílení nehtů. Nabízí i malý bonus – zabraňuje olupování nehtů a podporuje růst. Zařaďte do kosmetické výbavy gel na nehty s obsahem vápníku.

Omega-3 a 6 nenasycené mastné kyseliny obsažené v mořských rybách, lněných semínkách a ořechách zaručují pevnost nehtů. Navíc konzumací esenciálních aminokyselin podpoříte celkové zdraví organismu.

Nepřítelem suchých nehtů jsou krémy na ruce, které obsahují alkohol. Vyvarujte se jejich používání. Vybírejte si kvalitní produkty, které ulahodí pokožce rukou i nehtů. Nanášejte je na pokožku minimálně jednou denně a vždy po použití mýdla nebo čisticích prostředků. Na noc navlékněte krémem ošetřené nehty do bavlněných rukavic. Slabé nehty ocení posilovače nehtů. Je nezbytné ošetřovat nimi nehty každý den.

Pravidelná manikúra je prostředkem k získání upravených nehtů. Navíc se podílí na stimulaci růstu nehtů. Pokud chcete krásné a dlouhé nehty, podporujte vyživování nehtu častým zatlačením nehtové kůže. Kůžičku kolem nehtu zásobte živinami se speciálních nehtových olejů několikrát týdně. Nehtům prospěje, pokud se součástí manikúry stane ruční masáž, který stimuluje krevní oběh.

K péči o nehty neodmyslitelně patří laky na nehty. Pravdou je, že časté používání laků na nehty způsobuje jejich vysoušení. Nehty lakujte maximálně 2-krát do týdne. Platí to i pro odlakovače s obsahem acetonu.

Missky.cz radí: Jednoduchý domácí tip pro křehké nehty

Suchá pokožka rukou a křehké nehty potřebují akutní pomoc. Dopřejte jim ji v podobě olivového nebo lněného oleje. Potřebné množství oleje nalijte do misky a vložte ruce. Nechte působit alespoň 30 minut.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here