Jak na líčení očí podle typu oka?

0
2857

oci-liceniPokud toužíte po neodolatelném pohledu, čtěte manuál, ve kterém najdete postup líčení přesně na míru. V mnoha článcích o líčení očí, jsou dělení typů očí nekompletní, případně se dělí pouze do čtyř skupin. Ve skutečnosti jich je mnohem více. Mrkněte na náš návod jak správně líčit oči podle jejich typu.

Malé oči

Pohyblivé víčko zesvětlíme rozjasňujícím stínem a do záhybu oka aplikujeme tmavší stín, který můžeme nanést i do venkovního koutku. Vnitřní koutek zesvětlete rozjasňujícím stínem. Nezapomeňte na výrazné řasy, které otevřou pohled malých očí.

Oči blízko u sebe

Tmavší stín naneseme do vnějšího koutku a roztáhneme směrem ven do stran, aby se oči opticky oddálily. Vnitřní koutek a víčko je bledé a matné.

Oči daleko od sebe

Oči opticky přiblížíme tmavším stínem v očním záhybu vybarveným do záhybu vnitřního koutku. Vnitřní víčko je bledé, ideálně perleťové. Nikdy nelíčíme stíny do stran vnějšího koutku.

Oči se svěšenými koutky

Tmavší stín naneseme do vnějšího koutku a vystínujte co nejvýše směrem k vnějšímu konci obočí. Vnitřní koutek může být bledý perleťový i matný.

Oči se spadlým víčkem

Tmavší stín naneseme na celý vnější koutek pohyblivého víčka a snažíme se vystínovat ho doztracena. Vnitřní koutek líčíme světlým, matným stínem.

Vypoulené oči

Tmavý matný stín naneseme na celé pohyblivé víčko aby se oči opticky potlačily. Svetlý stín se při tomto typu oka nepoužívá.

Hluboko posazené oči

Na pohyblivé víčko použijeme světlé perleťové stíny, které oči opticky vytisknou na povrch. Tmavší stín použijeme do záhybu oka. Neměl by však být příliš tmavý, aby se oči nedostaly opět do pozadí.

Kulaté oči

Do vnitřního koutku použijte světlý stín a vystínujte jej pouze malý kousek směrem ke středu pohyblivého víčka. Zbývající část víčka by měla být nalíčená tmavým stínem, který potáhneme směrem do stran.

Oči ve tvaru mandle

Mají dokonalý tvar, který nepotřebuje výrazné konturování. Častokrát stačí výrazná oční linka a jemný stín. Tento typ si může dovolit i experimentovat například s výrazným kouřovým líčením.

Tip na konec

Při líčení očí rozlišujeme dvě základní části. Pohyblivé víčko a oční záhyb, kde by měly stíny končit případně odkud by měly stínovat do ztracena. Je snadno nahmatateľný prstem či aplikátorem.

VIDEO: Jak líčit malé oči?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here