Jak na pleť bez červených skvrn?

0
563

cervene-skvrnyPředpokladem pěkného obličeje je barevně jednotná pleť. Skvrny, rozšířené cévky a zarudnutí se nenosí. Jak na červené skvrny?

Proč červené skvrny vznikají?

Drobné rozšířené cévky či plochy s červenějším zbarvením máme všichni. Jsou výraznější, když trpíte alergií, máte citlivou pleť, reagujete na vysokou teplotu nebo silný mráz nebo jde o onemocnění kůže kopřivka a rosacea. Rozšířené cévky se nejčastěji vyskytují ve středu obličeje – na tvářích a kolem nosu. Každý z těchto příznaků má svůj původ a měl by se “léčit” s odborným přístupem.

Kopřivka

Běžně se vyskytující je tzv. kopřivka. Projevuje se nepravidelným zarudnutím, skvrnami způsobenými často stresem nebo alergickou reakcí. Ze skvrn se stávají drobné puchýřky, které svědí. Pokožka může takovýmto způsobem reagovat i na sluneční záření, nevhodnou kosmetiku nebo alergen v jídle. Pokud se taková reakce u vás vyskytne, obyčejně se léčí antihistaminiky.

Rosacea

Rosacea je problém, který trápí mnoho žen. Objevuje se na obličeji a časem se stává velmi nápadným. Zarudnutí na tvářích či nose a bradě postupně přejdou do povrchových nerovností. Jsou doprovázeny nepříjemnými pocity jako mravenčení a pálení. Léčí se velmi komplikovaně, protože lékaři zcela neznají příčinu. V první řadě vyloučí vnější vlivy, teplotní změny, konzumaci koření a alkoholu. Na povrchu se léčí antibiotiky ve formě krému nebo tabletek. Jiné agresivní řešení typu dermabraze nebo laser se nedoporučují.

Ekzém

Ekzém často znepříjemňuje život velkým svěděním, zarudnutím a podrážděním pleti. Nejčastěji se vyskytuje kolem velkých kloubů (kolena, lokty) a na obličeji. Úlevu přináší hydratace, hydrokortizon, v těžších případech léky na předpis. Všechny kosmetické přípravky, které používáte, by měly být určeny pro extra citlivou pleť.

Depigmentace

Depigmentace nejsou bolestivé, ale často představují vizuální problém. Jsou různé druhy – hyperpigmentace při nadměrné tvorbě kožního barviva a opačný stav – ztráta barviva na větších či menších plochách pokožky. Předcházet jí znamená vyhýbat se zdroji zbarvení, tedy slunečnímu záření a opalování, které drobné rozdíly zvýrazňuje. Můžete je potlačit i pomocí vhodné kosmetické péče s bělícími a rozjasňujícími účinky.

Zima a skvrny

Pleť je vystavena náhlé změně teplot, stresu. Je to hodně vnějších vlivů, od mrazivého počasí po vysušení, ale i mnoho vnitřních, jako jsou kořeněná jídla, nápoje nebo fyzická zátěž. Drobné cívky v důsledku návalu tepla a nadměrného prokrvení mohou popraskat. Pleť se stává citlivou, nejdůležitější je prevence. Kosmetická ochrana, správná životospráva, vhodné oblečení. Příliš mnoho alkoholu může zhoršit barvu pleti a dehydratovat ji.

VIDEO: Tipy proti akné,které nestojí ani korunu

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here