Jak na řídké vlasy?

0
4370

Máte řídké vlasy? Zkuste krátký střih...
Máte řídké vlasy? Zkuste krátký střih…
Krásné a zdravé vlasy jsou touhou každé z nás. Ostatně i muži uvádějí bohatou hřívu jako jednu z ženských vlastností, které opravdu milují. Co když vám ale v tomto ohledu příroda nenadělila? Dbejte na několik zásad a řidší vlasy snadno zamaskujete!

Volte správné přípravky

Základem by pro vás měl být šampon, který vlasy nezatíží, nezpůsobí jejich rychlé maštění. Pokud jste ještě nenašli ten správný s lehkou konzistencí, nechte si poradit v lékárně či kosmetickém salonu.

Ale pozor! Zapomeňte na gely, vosky a pěnová tužidla. Vlasy ve vašem případě jen “přitlačí” k hlavě, či slepí.

Vsaďte na správný střih

Nechte si u kadeřníka poradit, jaký střih vám padne. Obecně platí, že by měl být spíše prostříhán. Upravovat byste si ho pak měli nechat pravidelně po šesti týdnech.

Vlasy si neničte

Pokud máte vlasů málo nebo pokud jsou příliš tenké, chraňte je. Vyhněte se všemu, co vlasy ničí. Zapomeňte na nešetrné barvení, chemické trvalé, každodenní žehlení a kulmování.

To vše vlasy oslabuje, způsobuje jejich vysušování a lámání. Musíte si vlasy barvit kvůli šedinám? Zajděte ke kadeřníkovi, který vám namíchá barvu přesně pro vás.

Zaměřte se na výživu

Masky, kúry, zábaly. To všechno byste měli aplikovat alespoň dvakrát týdně. Skvělé jsou například za studena lisované oleje nebo masky obsahující bílý kaviár, kolagen či koenzym Q10. Hlavně ale volte takové, které neobsahují silikony a vlasy vám nezatíží. Nezapomínejte ani na pravidelný příjem vitaminů v čerstvém ovoci a zelenině.

Nejlepší účesy

Vsaďte na kratší střih, dlouhé vlasy jsou pro vás nevhodné. Účes by měl být precizní, sestříhaný odshora po celé délce účesu. Jemná střapatost mu dodá objem.

Krátký střih oživte také asymetrickou patkou, účes foukejte přes kulatý kartáč. Mikádo, které je v zadní části oholené nad krk a v přední části sahá přibližně k bradě, dodá vašim vlasům objem. Ideální je, když jsou vlasy v koncích seříznuté břitvou.

Co jíst pro výživu vlasů

konzumace ořechů – brazilské ořechy, vlašské ořechy, kešu, borové jadérka poskytují esenciální mastné kyseliny nezbytné pro podporu růstu vlasů.
deficit železa je také důvod ztráty vlasů. Ujistěte se, že jíte hodně vajec, luštěnin, sušeného ovoce, ryb a masa.
rybí tuk dodává živiny pro silné a pružné vlasy. Makrely, losos a tuňák by měly být součástí Vašeho jídelníčku dva krát týdně.
• ženy, které trpí ztrátou vlasů způsobenou nedostatečnou produkcí žaludečních šťáv budou prosperovat užíváním acidofilního mléka po každém jídle.
včelí pyl je světově známý jako nejkompletnější zdroj živin a je používán při léčbě vypadávání vlasů. Obecně je dostupný v obchodech se zdravou výživou v podobě kapslí.
mořské řasy působí jako zázračný zdroj výživy na růst vlasů, který obsahuje 13 ze 14 živin potřebných k produkci vlasů. Mořské řasy jsou mnohostranně použitelné a chutné. Dají se použít do polévek, salátů a samozřejmě v sushi!

Další účinné terapie, které mohou být použity při léčení vypadávání vlasů

Meditace a pozitivní myšlení – přesto, že se mnoho lidí z myšlenky o meditaci vysmívá, studia ukázaly, že meditace a pozitivní myšlení spěly k pozitivním výsledkům při léčení tělesných nemocí.

Cvičení – jakékoliv cvičení, které zvyšuje tempo srdce povede k toku krve do vaší hlavy a kůže. Běh, plavání, jóga, tai-chi – je mnoho náročných i méně náročných alternativ pro všechny věkové skupiny a úrovně fitness. V kombinaci se zdravou dietou je cvičení skvělý způsob jak se cítit zdravější a sebevědoměji vedle zvyšování krevního oběhu v těle.

Masáž – Kromě stimulace klíčových svalů a krevního oběhu potřebného na růst vlasů, masáž hlavy zrelaxuje mysl a odbourává stres. Doma si masáž pokožky na hlavě můžete udělat sami (nebo můžete požádat partnera, aby vám ji opatrně udělal). Čtyřminutová masáž pokožky hlavy denně pomůže stimulovat růst vlasů.

Top střihy pro ženy s řídkými vlasy

Mít dobře udržovaný střih je skvělý způsob jak minimalizovat viditelnost řídkých vlasů. Nechat si vlasy stříhat každé tři měsíce je nezbytné pro udržení vrcholného vzhledu vlasů. Dále následuje seznam střihů, které dobře sedí jemným vlasům. Ujistěte se, že se svým stylistou vsechny střihy proberete, abyste mohli rozhodnout, zda bude dobře vypadat s vaším tvarem obličeje. Váš stylista by vám měl navrhnout způsob, jak střih přizpůsobit, aby minimalizoval vaše problémové oblasti a rozzářil vaši tvář.

Krátký obličejový střih

 • krátký střih je skvělý účes, který dodává hustotu vašim vlasům
 • krátký obličejový střih by neměl končit na nejširší části vašeho obličeje – tvar diamantu a čtyřúhelníkový obličej by si měli vybrat délku po ramena, oválné obličeje si mohou zvolit jakoukoliv délku a kulaté tváře by měli zvolit delší asymetrický tvar.
 • pokud váš kadeřník dá do konečné podoby rozcuchaný styl, módní look, dodá to Vašim vlasům dynamiku a velikost.
 • zpostupněný krátký obličejový střih (jaký nosí Victoria Beckham) velmi sluší jemným vlasům, protoze dodává velký objem vlasům vzadu a zjemňuje déle části v předu.

Vrstevnatý polodlouhý střih

 • velmi sluší ženám, které nemají řídká místa na vrchu hlavy, chtějí přidat více pohybu a velikosti svým jemným vlasům.
 • požádejte svého stylistu o účes táhnoucí se k ramenům s mnoha vrstvami všude dokola.
 • nechte konce tupé ale vytvarované (stylista stříhá tak, aby konečky nebyly stejné), s nimiž si budete moci hrát a přidat objem prostřednictvím jednotlivých vrstev.

Střih podle čepice

 • skvělý střih, který snadno překryje řídké oblasti na temeni
 • střih “podle čepice” je krátký, vícevrstvý sestřih vlasů, který je dobrým řešením pro ty ženy, které si rády umývají a stylují vlasy
 • požádejte svého stylistu, aby vám dal množství hravých vrstev, které mohou být chaoticky seříznuté, dobře navrstvený střih vám umožní pohrávat si s jednotlivými částmi a dovolí zamaskovat řídké oblasti
 • dobře sluší oválným, kulatým tvářím a tvářím ve tvaru diamantu

Tipy a triky pro správný účes řídkých vlasů

Pokud účes podle čepice prostě nejste vy, promluvte si se svým stylistou, jaké jiné možnosti by mohly zabrat – pamatujte, pokud nejste na 100% spokojená se svým novým střihem, pak se nevyplatí měnit svůj styl.

Střihy, kde stylista zvolí prořídnutí vlasů nůžkami, ve snaze dosáhnout elegantní look, nebudou dobře vypadat u řídkých vlasů.

Pokud máte kudrnaté nebo vlnité vlasy, střih musí sedět vaší přirozené struktuře – střihy “dle čepice” nesluší velmi kudrnatým vlasům. Neinvestujte do střihu, který můžete nosit pouze pokud si vlasy vyžehlíte, střih by měl vypadat dobře i když nebudete mít dostatek času na jeho náročnou úpravu.

VIDEO: Jak na jemné vlasy?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here