Jak na roztřepené konečky vlasů? Máme pro vás několik tipů!

1
1849

Jak na roztřepené konečky vlasů?
Jak na roztřepené konečky vlasů?
První radou, kterou uslyšíte od přátel, ale i odborníků, je pravidelné zastřihávání konečků. Jenže toto je jen jediný krok v této speciální péči. Dodržovat byste měla i alespoň některé z těchto tipů. Pak vám rozštěpené konečky vlasů dají konečně sbohem!

1. Přípravky s keratinem

Základním krokem je vyměnit veškerou kosmetiku. Zkuste se zaměřit především na přípravky, které obsahují keratin. Ten působí jako botox na vlasy. Dodává jim dostatek živin, rychleji zpevní a konečky se dále již nebudou třepit. Důležitým faktem je, abyste pochopily, že zničené konečky se vám už nedají nijak dohromady. Musíte je prostě sestřihnout a začít znovu. Ale musíte dávat pozor, abyste se do tohoto problému nedostaly opět a musíte proto vlasy rychle vyživit. Keratin je na tento problém jako stvořený. Hledejte proto tu správnou kosmetiku a zamezte opětovnému vzniku roztřepených konečků.

2. Vajíčka

Jistě si i z minulosti pamatujete vajíčkový šampon. I když byste nad ním už v součastnosti ohrnula nosem, ve skutečnosti to byl skvělý bio produkt, který dokázal pomoci vlasům více, než drahá kosmetika. Takže to, co byste si měla aktuální dopřát, je zábal z vajíček. Použít je můžete celé nebo jen žloutky. Rozšlehejte je, můžete přidat i lžíci bílého jogurtu a to poté naneste jen na samotné konečky. Vlasy si vypněte do culíku, abyste je takto mohla mít i půl hodiny. Pokud máte fólii, zabalte si je ještě pro zlepšení efektu. Pak je jen opláchněte čistou vodou a nechte působit.

3. Pozor na plavání

Je úplně jedno, kde se rozhodnete tento váš oblíbený sport pěstovat. Na roztřepené konečky není dobrá jak chlorová voda v bazénech, jakož i otevřené moře. Voda totiž vlasy ještě více vysušuje a ty se na tom základě častěji štěpí. Je proto mimořádně důležité, abyste si je při plavání dostatečně chránily. Pokud je vám nepříjemné používat speciální čepici, nezapomínejte po každém vysušení na kvalitní hydrataci a použití opravdu kvalitních výrobků, abyste tyto resty doběhla.

4. Banán

Dokáže mít vynikající regenerační schopnosti. Vlasy jsou po jeho použití nejen pevnější, ale zároveň působí i zdravěji. Na jeho použití vám prostě stačí celý plod rozmáčknout. Ideální je také přidat k němu med, někdy dokonce i vajíčko. Taková maska ​​se nanese od kořínků a postupně se nanáší až ke konečkům, na které si nechte nejvíce směsi. Tu pak dobře vmasírujte hlavně na rozštěpenou část vlasů, přiložte sáček a nakonec zabalte do ručníku. Nechte působit půl hodinu.

5. Pivo

Rada s trošku nepříjemným zápachem. Pivo obsahuje proteiny, které vlasy posilují a přidávají jim cosi jako ochrannou vrstvu před vnějšími negativními vlivy. Vždy, když použijete šampon a kondicionér, měly byste si nakonec ještě vlasy opláchnout i čistým pivem. Vodu už následně nepoužívejte. Pach je trošku nepříjemný, a proto vám doporučujeme udělat si tuto kúru během víkendu. Večer ji aplikujte na vlasy, v noci nechte působit a ráno umyjte obvyklým způsobem.

6. Heřmánkový čaj

Příjemnějším, i když ne až tolik jako pivo účinným trikem, je používání heřmánkového čaje. Posílení konečků vlasů tehdy probíhá trošku déle, ale i tato kúra stojí za použití. Na konci každého mytí vaší koruny krásy, si ji opláchněte ještě silným odvarem z této bylinky. Dále je již neoplachujte čistou vodou, jemně je osušte ručníkem a nechte heřmánku působit.

7. Určitě si jistou periodicitu

Pokud se ještě na chvíli vrátíme k té původní radě se stříháním konečků, je velmi nutné zachovat si jistou periodicitu. Naučte se dodržovat vždy přesný čas, kdy k této úpravě vlasů dojde. Ke kadeřníkovi byste měla zajít vždy po šesti týdnech a podle možností máte dodržovat i přesně ten samý den v týdnu. Jde o to, že konečky díky takovéto pravidelnosti zpevní a postupně se zcela zbaví původního problému.

8. Vitamín E

Můžete použít přímo nějaké potraviny, které ovlivňují kvalitu vašich vlasů. Stačí zvýšit jejich příjem a odrazí se to i na jejich zdravějším vzhledu. Rychlým trikem pro roztřepené konečky je však použít kapsle, které dostanete v lékárnách. Tekutinu z nich však vylijte do malé mističky a takto pak vmasíruje do vlhkých konečků vlasů. Silná regenerační bomba jim umožní rychle se posílit a zbavit tohoto problému.

VIDEO: Jak na suché vlasy, roztřepené konečky

Zdroj obrázku: Freeimages.com

1 COMMENT

  1. Často je problém v dehydrataci, pomůže doplnit víc tekutin a tím se nebudou láma i vlasy. Mně hodně pomáhá suchý olej na vlasy od Dove, zkrotí rozježené i roztřepené konečky.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here