Jak na vrásky? Máme pro vás několik tipů jak se jich zbavíte!

4
1424

vraskyPřed vráskami neutečete, jednoho dne se prostě objeví. Jsou však triky, kterými dokážete tento stav výrazně oddálit. Znáte nejúčinnější pomoc pro svou pokožku v podobě jednoduchých, ale velmi účinných pomocníků? Ne, nebojte se, nestojí téměř nic!

Co vlastně skutečně potřebuje pleť, aby se jí vrásky vyhýbaly co nejdéle? Pro krásnou svěží, pružnou, zářivou a zdravou pokožku toho skutečně můžete dělat mnoho. A je vynikající, pokud to i děláte. Na co byste však rozhodně neměla zapomínat každý jeden den?

Prevence vrásek

Sem s vodou!

Udělejte si z toho zvyk. Pít vodu ve správném množství a ve správném čase je skutečně o zvyku. Že vám nechutná? Nevadí, dejte si do ní čerstvou citrónovou šťávu. A začněte pít hned ráno po probuzení. Dopřejte si 2 deci. Neděláte to jen pro svou pleť, pomůže vám to rozhýbat i trávení. A právě dobré trávení je klíčem k pěkné, zdravé a pružné pleti. Bez tekutin to prostě nepůjde.

Uvolněte se!

Ano, vaše máma měla pravdu. Nemračte se, protože vám to zůstane. Konkrétně vrásčitá pokožka. Nejednou si ani neuvědomujeme, že se mračíme neustále i po mnoho hodin denně. Ztuhlé svalstvo na tváři je největším nepřítelem pokožky. Naopak cvičení pro obličejové svalstvo jsou i pro pleť velkým benefitem. Pokud na obličejovou gymnastiku nemáte každý den čas, máme pro vás příjemnější a rychlejší cestu – prostě se do sytosti každý den zasmějte. Bude to mít stejný efekt.

Otevřete peněženku

Ano, trošku jsme vás zaváděli, něco to stát bude. A protože jde o vás, rozhodně nešetřete, tato investice se rozhodně vyplatí. Kvalitní krém na obličej je totiž investicí, kterou neprohloupíte. Vyberte si kvalitu, hledejte ten jeden, se kterým budete naprosto spokojená a hlavně nezapomeňte, že krémy je nutné měnit podle ročního období.

I když si na své první větší vrásky zřejmě počkáte roky, péči, kterou pokožce věnujete nyní, se vám mnohonásobně vrátí. A nezapomeňte, i vrásky mohou být sexy, takže rozhodně nemusí být vaší noční můrou.

A co když už vrásky máte?

U každé z nás se příznaky stárnutí projevují jinak. Naši pokožku kromě genetiky ovlivňují i jiné faktory jako: stravovací návyky, přílišné vystavování se slunečnímu záření či znečištěné prostředí, ve kterém žijeme. Kůže se negativními vlivy začíná stávat drsnější, vznikají tmavší skvrny a ztrácí svou elasticitu. Správná strava je klíčovým bodem pro svěží a zářivou pleť.

Existuje však mnoho způsobů, pomocí kterých navrátíte své pokožce mladší vzhled. Přinášíme vám několik tipů, jak na to:

1. Vždy si vyberte dobrý hydratační krém, který vyhovuje vašemu typu pleti. Suchá pokožka potřebuje hydratovat častěji než mastnější. Nikdy nenechte svou pokožku suchou, bez potřebné výživy.

2. Konzumovat dostatečné množství vody každý den je nezbytné pro zářivou pleť. Ráno, jak se vzbudíte, vypijte nalačno minimálně půl litru čisté vody. Pleti tak dodáte ztracenou výživu a vlhkost. Přijímat dostatek tekutin nezapomínejte i během celého dne. Pro krásnou pokožku byste měli denně vypít alespoň 4 litry vody.

3. Dříve než jdete ven, vždy používejte opalovací krém. Slunce je v rámci tvorby vrásek strašák číslo jedna. Proto nezapomínejte svou pokožku chránit vždy, když jdete ven. Čím delší dobu strávíte na slunci, tím silnější faktor byste měli použít. Pokud používáte každý den make up, zvolte takový, který má i účinný faktor.

4. Liftingové krémy: Na trhu máme množství produktů, které zpomalují procesy stárnutí. Stačí si jen vybrat. Zaměřte se na kvalitnější značky a ne na produkty z drogerie.

5. Domácí zkrášlování: O víkendu využijte svůj volný čas pro sebe a udělejte si beauty den. Využijte vše, co máte v kuchyni. Citron, který účinně zesvětlí pokožku, okurku, která ji hydratuje či výživný med.

6. Dostatek spánku: Kůže se obnovuje lépe v noční době. Takže je dopřejte kvalitní, zdravý spánek. Zároveň se zbavte návyků, jako je požívání alkoholu či kouření. Tyto návyky jsou také důvodem předčasného stárnutí pokožky.

7. Jóga je další dobrý lék na stárnutí. Zní to divně, ale je to pravda. Jóga instruktoři učí cviky na obličej, které pomáhají v boji proti stárnutí.

8. Odličovací otčenáš. Líčíte se, abyste byli hezčí, ale odličování zanedbáváte? To nedává logiku, tak se to ihned pokuste změnit! Pleť se během noci rychleji regeneruje. Pokud ji však neodlíčite, koledujete si nejen o zanesení pórů a vznik vyrážek, ale i trvalých mimických vrásek. Nezapomínejte ani na krk a v návaznosti na předchozí řady odličujte pleť velmi jemnými pohyby, abyste zamezili pigmentaci.

9. Staré dobré mýdlo? Omyl! Vaši prarodiče něj lze nedali dopustit, ale obyčejné mýdla na ruce často obsahují látky ne velmi prospěšné pro zachování vláčnosti pokožky. Vysušují ji, zbavují tělo mazu, který kůže přirozeně obsahuje a hydrataci jí nedodají. Suchá pokožka je náchylnější na vznik vrásek. Pokud vás už opravdu nepřesvědčíme o používání vhodnějších hydratačních alternativ bezpodmínečně se po umytí mýdlem natřete hydratačním krémem či tělovým mlékem, abyste pokožce vrátili narušenou rovnováhu a dále se nevysušovala. Na mytí jemné pokožky obličeje je však zcela nevhodné v případě, pokud nechcete zestárnout rychleji.

Všechny tyto tipy jsou užitečné pouze tehdy, když je budete provádět dlouhodobě a pravidelně. Krásný a mladý vzhled posiluje důvěru každé z nás a věk se následně stává jen číslem.

Tip od Missky.cz: Kokosová pokožka
Vynikajícím tipem na úspěšný boj proti vráskám je kokosový olej. Natírejte jej na pokožku a vrásky se vám budou vyhýbat. Nejenže jejich vznik dokáže oddálit, ale díky schopnosti udržovat tkáně kůže je i vyhlazuje.

VIDEO: Blogerka o vráskách a trendech

Zdroj obrázku: Freeimages.com

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here