Jak na vypadávání vlasů? Poradíme vám!

0
349

Jak na vypadávání vlasů?
Jak na vypadávání vlasů?
I vám padají vlasy? Poradíme vám finty, kterými můžete zlepšit stav vaší pokrývky hlavy. Důležité je zjistit příčinu, abyste sáhly po tom správném postupu. Čtěte dál!

Strava je pro vlasy důležitá!

Problémy s vypadáváním vlasů je třeba především řešit úpravou jídelníčku, do kterého potřebujete zařadit více bílkovin (maso, ale hlavně luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, vejce, ryby, …) vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Důležitý je hlavně příjem vitaminů skupiny B, C a E, železa, selenu, zinku a hořčíku. Pamatujte si, že velkým nepřítelem zdravých vlasů je jakákoliv redukční dieta. Proto se jim vyhněte! Potřebujete také upravit svůj pitný režim, protože vlas se skládá z velké části i z vody, a proto vaše pokožka musí být hydratovaná.

Masáž a bylinky

Masáží pokožky hlavy díky speciálním kosmetickým přípravkům dokonale podpoříte její prokrvení, uvolníte svalové napětí, zvýšíte průtok krve, zrychlíte látkovou výměnu a také posílíte vlasové kořínky. Pokud budete pokožku hlavy masírovat pravidelně, dvakrát denně po dobu 3 minut, což není náročné, nejenže zastavíte vypadávání vlasů, ale podpoříte i růst nových. Masáž můžete realizovat povrchově, pouze s lehkým dotykem, ale i hloubkově, s větším tlakem. Účinná je však pouze tehdy, pokud máte potvrzeno, že za vaším vypadáváním vlasů nejsou zdravotní komplikace či nedostatečná výživa. K masáži použijte esenciální oleje nebo bylinkové odvary z levandule, rozmarýnu, tymiánu či kopřivy (kořen i listy).

Vyhýbání se stresu a hormonální testy

Na správném růstu vlasů se podílí ženský pohlavní hormon estrogen. Naopak mužský hormon androgen, který se v menších množstvích nachází i v ženském těle, růstu vlasů neprospívá. Věděli jste, že u obou pohlaví se androgeny začínají produkovat během stresu? Dlouhodobý zvýšený stres tak může narušit přirozenou hormonální rovnováhu, což vede k vypadávání vlasů. Proto je třeba upustit od hektického života a více relaxovat. Dalším problémem může být i nefunkční štítná žláza. Lékař vám po odběru krve může vypracovat hormonální analýzu, abyste zjistily, zda právě hormony nejsou příčinou ubývání vlasů. Následně dermatologové mohou předepsat anti-androgeny.

Léky nebo transplantace

Existují i ​​léky proti vypadávání vlasů, které jsou určeny k vážnější případy padání vlasů. Principem fungování je většinou blokování dihydrotestosteronu a účinnou látkou je finasterid. Je dobré si uvědomit, že tablety působí na vlasové kořínky zevnitř, proto jsou účinné a změny lze pozorovat poměrně rychle. Nevýhodou mohou být občasné nepříjemné vedlejší účinky. Řešením může být i transplantace vlasů (nevhodná pro lidi s kožními problémy). Trvá několik hodin. Odebírají se při ní štěpy vždy vlastních vlasů.

Prevence je nadevše

Pokud se chcete vyhnout vypadávání vlasů, před samotným umytím vlasů z nich pořádně vyčešte zbytky laku a gelu. Při mytí vlasů používejte pouze pH neutrální šampony, klidně i dětské. Nenanášejte si spoustu šamponu, jemně ho vetřete do vlasů a krátce nechte působit. Po umytí vlasy dostatečně vypláchněte co možná nejstudenější vodou. Osušte je ručníkem, aby se mohly kořínky znovu uzavřít. Podle možností si sušte vlasy raději volně na vzduchu. Fénování může mít negativní vliv na kvalitu vašich vlasů. u pěnových tužidel a podobných přípravcích se vyvarujte těch s obsahem alkoholu. U jemných vlasů byste měly raději zapomenout na melíry, blond odstíny a trvalou. Co se týče hřebene, měl by mít zuby dále od sebe, hladké a kulaté. Zároveň si vlasy nesvazujte do culíku příliš pevně a často, protože tím zatěžujete kořínky.

VIDEO od blogerky: intimní video o razantním sestřihu, padání vlasů

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here