Jak na záděry?

2
1188

zaderyKrásné nehty jsou vizitkou pěstované ženy. Ale i kůži kolem nehtů je třeba hýčkat. Je citlivá a náchylná na záděry, které se mohou zanítit a pořádně nás potrápit. Že to velmi dobře znáte? Pak si nechte poradit, jak se nepříjemných záděrů kolem nehtů zbavit.

Co je záděr a proč vzniká?

Záděr vzniká při natržení malého kousku kůže z odumřelé části pokožky. Důvod, proč se záděr vytvoří právě v okolí nehtového lůžka je ten, že na tomto místě je kůže zranitelnější. Má slabou tukovou ochrannou vrstvu a silný sklon k vysušování. A proč je nějaký maličký kousek poškozené kůže takovým velkým problémem? Kvůli delikátnosti zraněného místa. S rukama pracujeme neustále, takže neustále hrozí, že o záděr zavadíme a vzikne větší ranka. Do ranky se dostávají nečistoty, takže začne hnisat a bolet. Záděry ohrožují všechny věkové skupiny, obzvláště lidí, co se pohybují v prostorech, které vysušují kůži. Snad hlavním viníkem je zlozvyk okusování nehtů a okolní kůže. Takto si do zraněného místa snadno zanesete infekci a hojení bude o to zdlouhavější.

Zastřihávejte opatrně

Jakmile se objeví nový záděr, je třeba ho zastřihnout dezinfikovaných nůžkami. Avšak jen velmi opatrně. Před tím, než použijete manikúru, nejdříve kůžičku změkčete ponořením do teplé vody s několika kapkami olivového oleje.

Když už se záděr zanítí

Pokud už se záděr stihl zanítit, uleví vám změkčující krém a zalepení místa náplastí, aby nemohlo dojít k mechanickému podráždění. Zkuste místečko zalepit alespoň na několik hodin přes noc.

Myslete na prevenci

Abyste se nemuseli trápit s odstraňováním záděrů, snažte se v první řadě zabránit jejich vzniku. Při domácích pracích vždy použijte rukavice, kvůli agresivním chemikáliím v čistících prostředcích. Pokud pracujete v klimatizovaných prostorách, samozřejmostí by mělo být pravidelné zvlhčování rukou hydratačním krémem. Pokožku kolem nehtů změkčí a posílí i potírání slunečnicovým nebo olivovým olejem, případně speciálními balzámy, jaké k tomuto účelu koupíte v lékárně. Jelikož k tvorbě záděrů přispívá nedostatek minerálů v potravinách, dbejte na vyváženou skladbu jídelníčku, případně zkuste stravu doplnit o multivitaminové preparáty s přídavkem magnézia.

Zuby pryč!

Když patříte k početné skupině lidí, co si podvědomě okusují nehty a jejich okolí, pomohou vám speciální zpevňující laky s pachutí, která by vám váš zlozvyk měla dostatečně znechutit. Některé dámy si pochvalují gelové nehty a svatosvatě tvrdí, že po jejich aplikaci zmizely i jejich kousavé choutky. Pozor, i když vás to bude lákat, nepokoušejte se záděry odtrhnout. Pokud nevíte, co s rukama, tiskněte antistresovou klíčenku nebo je nějak zaměstnejte. Ale na záděry zuby nebo prsty zbytečně nesahejte.

2 COMMENTS

  1. […] Kůžičku u nehtu ošetříme nějakým olejíčkem, přesně na to určeným. Chránit kůžičku u nehtů je také velmi důležité, proto si dávejte pozor a vždy když používáte čistící prostředky, či nějaké agresivní prostředky, používejte rukavice a chraňte ruce dobrým krémem. Mrkněte, co pomáhá na záděry kolem nehtů. […]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here