Jak přizpůsobit barvu rtů oblečení?

0
1279

Jak si vybrat rtěnku?
Jak si vybrat rtěnku?
Výběr rtěnky je zdánlivě jednoduchá záležitost. Ale která z vás když stojí v obchodě před desítkami odstínů ví přesně, který vám sluší? Každá žena by měla vlastnit několik barev rtěnek.

Jak si vybrat rtěnku, aby ladila s oblečením?

Rtěnka byl odpradávna ženskou vášní a poutač mužského oka. I když její složení prošlo neuvěřitelným vývojem, kdy se vyráběl z bahna, či krve (v dobách egypských vládců), stále plnila stejný účel.

V současnosti máme neuvěřitelné množství druhů a barev rtěnek. Více či méně syté, lesklé i matné, přírodní i vysoce trvanlivé, objemové. V podstatě si můžete nakombinovat vlastnosti tak, aby vám na 100% vyhovovala. Jak se však vyhrát s barvou?

Každá žena by měla vlastnit alespoň tři rtěnky. Tělovou nebo jemně meruňkovou, na denní přirozené využívání, červenou pro sexy ženský look a sytě růžovou, která k nám ženám neodmyslitelně patří.

Výrazné rty z vás udělají svůdkyni

Pokud však nejste zastánkyníklasiky, můžete i experimentovat. Aktuální trendy přinesly divoké neonové barvy oranžové, fialové, nebo těžké vínové či tmavohnědé odstíny. Dokonce se proslavily tzv. Ombré rty, které jsou skvělým extravagantním oživením.

A jak je to s kombinováním barev?

V dnešní době jsou trendy kombinování barev mnohem benevolentnější a můžete si dovolit barvu rtěnky ladit jen s makeupem, nemusíte se soustředit na oblečení. Pokud si však chcete “nahrát”, určitě si rtěnku vybírejte v souladu s tím, co máte na sobě.

Pokud si oblékáte červené šaty, rty v neutrálním tónu jsou zcela v pořádku. Můžete si dovolit i harmonický soulad, kdy sladíte červenou rtěnku s šaty, ale tím, že je váš outfit dominantní, není nutné dominanci prosadit i v líčení. Možná se spíše upřete na kouřové oči a například meruňkovou rtěnku.

Tvrzení, co se k čemu hodí, budou vždy jen pocitové. Proto pokud se v něčem cítíte dobře, intuitivně se asi umíte sladit. Například flitrované nebo jinými prvky výrazné šaty by měly zůstat svou krásou dominantní. Rtěnka v barvě mocca nepřebije jas šatů a přitom je výrazná.

Kontrasty jsou někdy šťastnou volbou. Pokud máte jemné barvy šatů, například bílé nebo růžové, červenou rtěnku vás rozhodně oživí. Starorůžové dodá velkou jiskru bordó barva.

Chystáte se do gala? Máte zvolenou černou eleganci, ale něco tomu chybí? Tak přesně tohle si žádá sytě růžovou nebo oranžovou rtěnku. Vyzkoušejte, jak vás to oživí.

VIDEO: Jak vybrat správnou rtěnku pro každodenní nošení?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here