Jak se starat o pleť po třicítce? Máme pro vás 10 rad

0
714

jak-pletPokud jste dosud vaši pleť zanedbávali, po třicítce se ukážou první známky vaší lhostejnosti. Dobrou zprávou však je, že stále ještě není pozdě a pokud změníte vaše zlozvyky, můžete toho ještě hodně zachránit a napravit. Pleť v tomto věku už citlivěji reaguje i na slunce a pokud jste dosud neměli problémy s jejím spálením, odteď byste měli začít používat silnější opalovací krémy. A to je jen jeden z problémů, které by měly během péče o pleť řešit třicátnice.

1. Veškerá kosmetika musí mít ochranný filtr

Právě z tohoto důvodu byste měli postupně vyměnit všechnu vaši kosmetiku. Odteď byste měli používat pouze produkty s SPF, jehož hodnota bude alespoň 15. Na kvalitní ochranu vám už nepostačí jen podkladový krém. Vyhledejte i make-up, tělové mléko, ale i krém na ruce s touto vlastností. Zamezíte tak tvorbě vrásek a rychlejšímu stárnutí.

2. Pozor na vodu

Nyní se vám už častěji stává i to, že ráno vstanete oteklé. Na tento problém existuje velmi jednoduchý trik, který vás nebude nic stát. Úplně postačí, když nebudete dvě hodiny před spaním už pít žádnou tekutinu. Ta se vám proto nebude ukládat do pokožky a během noci se tělo postupně přiměřeně odvodní. Ráno tak vstanete bez problémů a postačí vám nanesení jednoduchého líčení.

3. Potraviny s vitamínem E

Změnit byste měli i vaše stravovací návyky. Odteď byste měli hledět více na složení potravin, které máte na talíři. Vědomě upřednostňujte ty, které obsahují vitamin E. Ten je podle mnohých zázračným elixírem mládí. Takže odteď byste si měli dopřát více neslaných a nepražených oříšků, ryb, sójových bobů, obilných klíčků, vajíček a listové zeleniny.

4. Okurka na oči

Každá žena po třicítce by měla mít vždy v chladničce okurky. A když přijde domů, odlíčí se, měla by si na víčka položit dva silnější plátky této zeleniny. Tento rituál byste i podle mnoha celebrit měli opakovat každý den a pro tento odpočinek byste si měli vyhradit 15 minut. Dalším pozitivem je, že si takto najdete chvilku pro relax a vypnete od všech povinností.

5. Sérum s vitamínem C

Je úplně jedno, jakou značku použijete, hlavně že dodáte vaší pokožce dostatek tohoto vitamínu. Ten vám totiž pomáhá z několika hledisek. V první řadě díky němu bojujete proti tvorbě pigmentových skvrn, které se objevují v tomto období. Také pokožku výrazně omlazuje a vyhlazuje první vrásky. Stačí si ho nanést dvakrát týdně pod váš denní krém a rozdíl snadno poznáte již po prvním měsíci.

6. Nesprchujte se v příliš horké vodě

Pokožka totiž kvůli ní postupně vysychá. Takže namísto dlouhé horké sprchy prožijte během vaší hygieny pod vodou podstatně kratší čas. Následně si pleť jemně osušte otřením ručníku, nesnažte se ji třít, protože si tak ničíte jemnou vrchní vrstvu. A pak se natřete nějakým čistým přírodním olejem, který dodá nejlepší hydrataci.

7. Dermabraze

Teď už nastal ten čas, abyste využili i první pomoc náročnějších kosmetických procedur. Ve zkratce to znamená, že už vám nepostačí jen obyčejné čištění pleti, ale objednat byste se měli na některý z omlazujících zákroků. Z nich je nejideálnějším dermabraze. Jde o jemný mechanický peeling, který stimuluje tvorbu kolagenu. Díky tomu se zbavíte prvních vrásek a také odstraníte nesrovnalosti na pokožce. Pleť bude elastičtější a nabude původní vlastnosti.

8. Ráno = očista

Čištění pleti není už teď občasnou záležitostí. Po třicítce byste ho měli podle dermatologů zavést do každodenní rutiny. Vyberte si některý z jemnějších prostředků a ten střídejte pouze s použitím bio mýdel. Nejprve si pleť dobře očistěte a až tak naneste všechny ostatní kosmetické přípravky.

9. Sbohem všem zlozvykům

Kouření, alkohol a ponocování. V dvacítce nevinné prohřešky, teď velcí strašáci, kterých byste se měli co nejdříve zbavit. Jinak nabude vaše pokožka nezdravou barvu, nezbavíte se tvorby vyrážek a budou se vám tvořit častěji i kruhy pod očima. Zbavte se jich postupně a dopřejte si je jen výjimečně jako kratochvíli na uvolnění.

10. Maska dvakrát týdně

I tento úkon si spojte s relaxací. Jednou použijte nějakou kupní masku, která by mohla mít výtažky z Mrtvého moře a pak ji vystřídejte za nějakou domácí alternativu. Ve vašem výrobku by neměl chybět olivový olej, avokádo, jogurt, med a jahody. Díky tomu všemu bude vaše pleť vitálnější a zdravější. Nepoužívejte ji jen na obličej, naneste si ji alespoň jednou měsíčně na celé tělo a doplňte tak dostatek vitamínů.

TIP NA ČTENÍ: Jak se starat o pleť po čtyřicítce?

VIDEO: Blogerka radí – jak se starat o pleť?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here