Jak se zbavit nechtěného tetování? Máme pro vás 4 tipy!

1
2397

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJména bývalých lásek, zmetky od nešikovných rádoby tatérů, ale i změna zaměstnání a vynucení nového stylu motivují ženy k tomu, aby se zbavily svých tetování. V závislosti na ceně, ale také rychlosti odstranění, si můžete zvolit ten váš způsob úpravy zevnějšku. K dispozici máte tři možnosti odstranění. Nejvíce se používá laser, jehož nevýhodou je bolestivý zásah. Druhou je novinka rejuvi, která má však dlouhou rekonvalescenci a třetí možnost se aplikuje ojediněle a je jí vyříznutí tetování. A jedna možnost navíc – nechtěné tetování si můžete dát přetetovat.

1. Laser

Tímto způsobem se nejlépe odstraňují černá tetování. Ale pokud ho máte i barevné, laser vám ho také zničí, jen to bude trvat trošku déle. V závislosti na rozsahu a na použitém inkoustu vám na klinice určí počet opakování. Ještě předtím musíte zákrok konzultovat s kožním lékařem, který potvrdí vhodnost tohoto způsobu odstranění. Laser postupně rozkládá pigmentové částečky. Ty se v jisté míře vsáknou do pokožky a zbytek odpadne formou strupu. Nevýhodou tohoto způsobu je na dotek citlivá pokožka, vytvoří se silné zarudnutí a bude vás to bolet stejně jako při aplikaci tetování. Pokud máte citlivou pleť, může vám způsobit silné podráždění. Cena jednoho sezení se v poměru od velikosti tetování pohybuje od 1000Kč výše. No jo, odstranění tetování holt nějakou tu korunu stojí.

Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela odstraněno. Pigmentace se totiž nachází v několika vrstvách pod sebou, takže je laser musí rozbít postupně. Pro běžné amatérské tetování je třeba jedné až tří terapií. U profesionálního tetování je potřeba tří až čtyř sezení, v extrémních případech dokonce šesti až osmi. V každém případě je odstranění tetování dlouhodobou záležitostí, poněvadž mezi jednotlivými zákroky musí být šest týdnů pauza. Více o odstranění tetování laserem.

2. Rejuvi

Šetrnější a méně bolestivý způsob, který však vyžaduje kus vaší trpělivosti. Po lokální anestezii vám tatér nanese roztok, který během biochemického procesu postupně vytáhne pigment z pokožky. Pokud je tetování velmi tmavé, po několika minutách se procedura opakuje. Následně již zákazník může odejít domů, kde počká, dokud se mu nejpozději do měsíce vytvoří strup. V závislosti na velikosti to pak trvá 3 až 6 měsíců, než strup odpadne. Pokožka je pak ještě jistý čas oteklá, ale rychle se vrátí do normálu. Nebudete mít ani žádné jizvičky a ani pigmentové skvrny na pleti. Strup musí schnout co nejvíce na vzduchu a používat můžete pouze speciální krém. Cena závisí od plochy 1 cm2 stojí od 200-300 Kč, ale nejsou již zapotřebí další sezení. Přečtěte si více o rejuvi.

3. Chirurgický zákrok

Využíval se spíše v minulosti, ale pokud máte menší tetování, můžete ho vyzkoušet i nyní. Kůže se vám na daném místě vyřízne a sešije. Jeho nevýhodou je následné odstraňování stehů a také vznik jizvy. Pokud je však rána opravdu malá, snadno ji zamaskujete pomocí speciálních gelů.

4. Doplnění tetování – přetetování

Pokud vám na tetování vadí jen nějaký chybný detail nebo máte na pokožce nechtěné jméno z minulosti, pokuste se jej zkorigovat nebo přetetovat. Zajděte do kvalitního tetovacího studia, kde si s tímto problémem hravě poradí. Vytvoří vám nový návrh, který zamaskuje špatné rozhodnutí z minulosti a po úpravě si už nikdo nic nevšimne.

VIDEO: Jak vypadá odstranění tetování laserem?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

1 COMMENT

  1. O Rejuvi slyším poprvé, sama jsem byla na laserovém odstranění tetování a vcelku spokojenost. Po tom co jsem si přečetla různé hrůzy o metodách jako je dembraze, tak tohle mi přijde docela OK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here