Jak si pilovat nehty? Naučíme vás to!

0
1956

Poradíme vám jak si pilovat nehty...
Poradíme vám jak si pilovat nehty…
Máte doma pilník na nehty? Nepochybujeme, že jejich množství je větší, než vůbec potřebujete, ale stále to neznamená, že víte, co s nimi. Základní teze je, že se pomocí nich zkracují nehty, ale opravdu to děláte správně?
Manikérky se neváhají podělit se o postup, který bychom při používání kosmetického pilníku měly dodržovat. Dobře čtěte, protože ačkoliv se o své nehty pečujete celá léta, můžete se něčemu přiučit. A kdoví – možná vám to nakonec zachrání manikúru i její krásu.

Nůžky jen někdy

Úprava nehtů patří k pravidelným krokům naší péče o krásu. Je třeba nehty čistit, zkracovat a tvarovat, ale s nůžkami opatrně. Ačkoli jsou součástí každé sady určené pro úpravu drápků, používat by se měly jen tehdy, pokud jsou nehty příliš dlouhé. Odstřihněte nejdelší část nehtu a zbytek upravte pilníkem. Ten je základní pomůckou, která tvaruje.

Poznejte svůj pilník

Vezměte do ruky pilník a ještě dříve, než ho přiložíte k nehtům, okuste ho bříšky prstů. Existují typy, jejichž dvě strany jsou různé drsné a vy byste měli vědět, co s nimi. Obecná rada: Nejdrsnější stranou se nehty zkracují a tvarují, tou jemnější zahlazují a finišují. Ještě lepší než kovové pilníky jsou ty papírové, případně skleněné. Jsou k nehtu jemnější a zanechají lépe obroušenou hranu.

Pilujte správně

Starou známou pravdou zůstává, že byste měly používat správný pilníkovací postup. Je jednoduchý – nejezděte pilníkem zprava doleva, zleva doprava a zase zpět. Vyberte si jen jeden směr a ten opakujte, dokud nehet není dostatečně krátký a upravený. Předejdete tím třepení a lámání, které je velmi častým problémem (nejen) ženských nehtů.

Vyberte si tvar

Ve světě upravených nehtů existuje řada možností, kterými se vybrat. Jsou kulaté, oválné, čtvercové i zašpičatělé drápky a jaké si vybrat, to vám může napovědět lunula. Je to viditelná část kořene nehtu, která vypadá přibližně jako půlměsíc. Její tvar (hranatější, oblejší zda rovnější) prozrazuje, jaký tvar zakončení nehtu vám bude nejvíce sedět. Univerzální možností jsou však nehty mírně zaoblené.

Nezapomínejte leštit

K pilníku byste měly mít i leštičku, která má nejméně tři různé strany. Jednou jemně setřete povrch nehtu, druhou ho vyhladíte a třetí vyleštíte. Jde o bonus k domácí úpravě přirozené manikúry, která se hodí hlavně majitelkám nehtů s nerovným povrchem. Často stačí pilníkem upravit tvar, leštičkou dodat vzezření a není třeba už ani lak.

VIDEO: Návod na domácí manikúru

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here