Jak si vybrat ten správný bronzer?

0
1334

Jak na bronzer?
Jak na bronzer?
I tento oblíbený druh líčidel si můžeme zvolit v nesprávném odstínu. Jak se správně rozhodnout? Missky.cz vám poradí!

Jak si vybrat správný bronzer?

Stejně jako rtěnka nebo oční stín, i bronzer je součástí každé ženské kosmetické taštičky. Dokážete jím docílit příjemného opáleného efektu na celé tváři nebo v dekoltu. Také ním můžete modelovat obličejové rysy. Opticky dokážete zvýraznit lícní kosti, zúžit nos, či zkrátit čelo.

Pokud však nemáte vhodně zvolený odstín může být tento efekt nepřirozený a tmavý, což může působit lacině a špinavě. Najít správný odstín není vůbec náročné. Stačí si jen prohlédnout následující tipy.

Jak na správný odstín?

Základem je zvolit si odstín o jeden, maximálně o dva odstíny tmavší než je tón pleti, a tedy i tón mejkapu.

Světlá pleť

Pokud máte jemnou bledou pokožku, případně světlé oči i vlasy, měly byste sáhnout po bronzeru, který má odstín spíše do meruňkové nebo starorůžové. Odstíny do červena a hněda nejsou pro vás zrovna ideální. Hnědá může na vaší tváři pigmentovat do oranžova a docílíte opačný efekt, než chcete.

Olivový typ pleti

Pokud patříte ke snědším typům, pak je pro vás nejvhodnější zemitý odstín hnědé. Můžete zvolit i jemně lesklé odstíny. Vyhněte se však příliš tmavým barvám, ani přehnaně perleťové efekty nemusí působit velmi lichotivě. Jemně zlatavé odstíny jsou správnou volbou.

Tmavý typ pokožky

Čokoládově hnědé, bronzové a třpytivé barvy vás rozzáří a dodají vám jiskru. Pro vás je bronzer jako stvořený a téměř všechny odstíny tmavší jsou pro vás vhodné.

Jaký druh bronzeru?

Nejdřív je třeba rozhodnout se, zda si pořídíte bronzer krémový, nebo pudrový.

Krémový bronzer je vhodný pro sušší pleť, ale jeho nevýhodou je, že musíte být opatrnější při jeho nanášení. Musíte si dát pozor na dokonalé rozetření přípravku.

Bronzer pudrový se lépe a rovnoměrněji nanáší a je vhodný pro mastnější pleť.

VIDEO: Blogerka o bronzerech

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here