Jak vytrhat obočí správně?

2
395

obociVšimli jste si, kolik krásných žen se kolem vás pohybuje? Kolik krásek je v řadách celebrit, ale i obyčejných žen, které denně potkáváte na ulici? Lámete si hlavu nad tím, jak to dělají, že vypadají stále tak dobře? Mají totiž jeden tajný trik, který dokáže podtrhnout jejich přirozený půvab. Jaké je ono tajemství krásných žen? Dokonalé obočí!

Proč se vyplatí mít krásné obočí?

Nadělila vám příroda příliš krátké řasy, výrazný nos, úzké rty nebo asymetrickou tvář? Vady na kráse jsou pro každou ženu stresující – ne však neřešitelné! Právě správná úprava obočí dokáže zamaskovat každý nedostatek v obličeji. Perfektně upravený oblouk nad očima odpoutá zraky od nechtěných vyrážek, vystouplé brady, zapadlých očí. Může však také na nedostatky upozornit – a to v případě, kdy si obočí vytrháte špatně. Ale nebojte se – s naším malým rychlokurzem se vám žádná nehoda stát nemůže a úpravu obočí zvládnete sama doma!

Kdy začít s úpravou obočí?

Odpověď je jednoduchá – jakmile se vám vaše obočí přestane líbit! Pamatujte si, že dokonalé obočí = krásný oblouk, kolem kterého by neměl trčet ani jeden chloupek! Obočí vytrhávejte pravidelně, jakmile začnou chloupky dorůstat. Odmítáte se jakkoli dotknout svého obočí, protože se bojíte bolesti? Děláte chybu! Existují totiž vychytávky, které případnou bolest z vytrhávání chloupků dokáží ztlumit. Výborně zabírá například kostka ledu, kterou si obočí před vytrháváním potřete, čímž se znecitliví. Skvěle vám také poslouží gel na znecitlivění dětských dásní.

TIP OD MISSKY.CZ: Pokud si chcete vytrhávání obočí co nejvíce usnadnit, dělejte ho vždy po koupeli, případně si předtím napařte tvář. Póry v obličeji se rozšíří a chloupek tak půjde vytrhat raz dva.

Několik pravidel pro vytrhávání obočí

Kvalitní pinzeta

Pokud jste se rozhodli upravit si obočí, dejte si záležet na pinzetě, kterou pro svůj čin použijete. Pinzeta by měla být skutečně kvalitní, ideálně se zkoseným a plochým zakončením. Taková pinzeta chloupek totiž lépe podrží a také snadněji vytrhne.

Trhejte správně

Obočí nikdy nevytrhávejte proti růstu chloupků. Mělo by to stejný efekt, jako když si takto oholíte třísla – chloupky začnou nepříjemně zarůstat a to zejména na obličeji nevypadá vůbec dobře.

Správné zrcadlo

Obočí si upravujte zásadně před zrcadlem se zvětšovacím efektem, abyste měla pod dohledem skutečně každý chloupek, a tvar obočí během epilace bedlivě pozorujte – abyste to s epilací nepřehnala! A hlavně si dejte záležet na kvalitním osvětlení.

Jaké obočí vypadá nejlépe?

Pokud si nevíte rady s tím, jaký tvar by vaše obočí mělo mít, zvolte si mírný oblouk. Ten totiž sluší každé ženě a hodí se jak do práce, tak i na glamour večer.

Předtím, než začnete s epilací, mějte už představu o svém obočí jasně danou. A neváhejte si ji přímo na obočí také namalovat! Obočí byste měli nejvíce vyklenout ve dvou třetinách jeho délky. Zní to jako matematická rovnice, ale s malým trikem za pomoci tužky to hravě zvládnete. Přiložte si tužku k okraji nosu a směrujte ji přes vnitřní koutek oka až k čelu. Tím spolehlivě zjistíte začátek obočí. Opačným způsobem, tedy tužkou vedenou přes vnější koutek oka, zjistíte jeho konec. Nejvyklenutejší místo by tedy mělo nacházet přesně nad vaší duhovkou.

Co po vytrhání?

Epilaci máte úspěšně za sebou – vidíte samy, že to nebyla žádná katastrofa (i když ruku na srdce – muži nám opravdu nemají co závidět). Pokud jste si vytrháváním podráždily pokožku, potřete si obočí kostkou ledu, hydratačním krémem nebo kapku gelu s aloe vera. Zarudlá místa za okamžik zmizí.

Aby vaše obočí vypadalo skutečně dokonale a upraveně za každých okolností, nagelujte ho! Kapku gelu (použijte speciálně určený na obočí, případně kapku gelu na vlasy) naneste na kartáček na obočí nebo sáhněte po čistém kartáčku od řasenky, a obočí jím pročešte. Zlobivé chloupky tak zůstanou přesně tam, kde mají.

Když se dílo nedaří

Zkusili jste snad všechno, ale se svým obočím stále nejste spokojené? Netrapte se a zajděte do kosmetického salonu. Tam vám obočí upraví profesionálně a ještě vám poradí, jak se o něj správně starat.
Procedura se provádí pinzetou nebo voskem a není příliš drahá, ani příliš bolestivá. Na vaše přání vám v salonu obočí také nabarví. Odbornice zahalí vaše obočí do barvy, která bude svědčit vaší pleti i barvě vlasů. Výsledek? Barva vašich očí se zvýrazní a kontury v obličeji správně vyrýsují.

Nebojte se být krásné – je to tak jednoduché!

VIDEO: Blogerka radí jak upravit obočí

Zdroj obrázku: Freeimages.com

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here