Jemná pokožka okolo očí – jak se o ni starat?

0
920

Jak na jemnou pokožku v okolí očí?
Jak na jemnou pokožku v okolí očí?
Už mnohokrát jste jistě slyšely rady o tom, že na pokožku v okolí očí musíte jít opatrně a věnovat jí speciální péči. Už méně pozornosti však věnujete tomu, jak byste tedy měly postupovat. Díky těmto sedmi tipům však budou na vás vrásky příliš krátké. Jak se tedy o pokožku okolo očí starat?

1. Správný koktejl ingrediencí

Abyste dokázaly zabrzdit známky stárnutí, měly byste použít ty správné produkty se správným složením. Na jemnou pokožku očí jsou vynikající přípravky s kofeinem. Ty navíc bojují i ​​proti tvorbě tmavých kruhů. Dále by v této kosmetice neměl chybět Haloxyl, retinol, kyselina nikotinová, peptid, ceramid a také by měla mít i hydratační vlastnosti. Takto dokážete dát pokožce všechny potřebné pomůcky k tomu, abyste se vyhnuly jakýmkoli problémům s vráskami.

2. Buďte jemné

Tato část pokožky je přibližně šestkrát jemnější než na zbytku těla. Zacházet s ní musíte proto velmi opatrně. Když si čistíte obličej od mejkapu, nenatahujte oblast kolem očí, stírejte ho směrem ke vnitřnímu koutku oka, protože tak ji méně napínáte a také dávejte pozor na takové zlozvyky, jakým je jejich žmolkování, když jste velmi unavené nebo vám oči slzí. Tímto jen napomáháte vzniku více komplikací a nepomůže vám pak ani drahá kosmetika.

3. Vosk na obočí

Možná vám udrží správný tvar obočí, ale vaše pleť se vám za to nepoděkuje. Buďte proto rozumné a raději si najděte vždy dostatek času na to, abyste si obočí vytrhaly a upravily pak malým hrebínkem. V opačném případě se při častém používání vosku může pleť ještě více podráždit a vzniknou tak i červené otoky.

4. Nepoužívejte krémy na obličej

Ty mají totiž jiné složení než kosmetika určená na okolí očí. Možná někdy po jejich nanesení do této oblasti cítíte jemné pálení. A přesně toto je hlavní problém, když nerozlišujete jednotlivé produkty a dráždíte si tak pokožku. V některých případech může dojít i k alergické reakci, pokud by byl krém příliš agresivní. Tvář jeho složení ještě může zvládnout, okolí očí se však začne loupat.

5. Nezapomínejte na krém s ochranným faktorem

A nevynechávejte ho ani v tom případě, pokud se chráníte slunečními brýlemi nebo máte klobouk s větší stříškou. Sluneční paprsky se vám dostanou k očím i přes tuto ochranu, takže určitě si s sebou vezměte i nějaký krém s ochranným faktorem. A nanášejte si ho každý den, abyste pokožku kolem očí dokonale chránily a zabránily tak tvorbě vrásek.

6. Masáž

Velmi dobře působí proti vráskám, ale zejména proti kruhům pod očima. Udělejte si ji vždy, když si budete nanášet krém. Pokožku jemně poklepkávajte, snažte se ji velmi nenatahovat a malými kruhy dobře prekrvte tyto partie.

7. Masky

Velmi potřebná výživa pro pokožku kolem očí, ale musíte být velmi opatrné. Nesnažte se experimentovat, vyzkoušejte masky nejprve na předloktí. Pokud se pleť nepodráždí, můžete ji nanést i pod oči. Suroviny vybírejte pečlivě dle vašeho typu pleti a raději se vyhýbejte silným alergenům jako citrusy nebo med.

VIDEO: Jak se starám o oční okolí

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here