Jste otevření moderní kosmetice?

0
172

Extensions-gegen-duennes-haarDnešní mladá generace v tom má jasno – využít moderní technologie pro dosažení lepšího vzezření není ničím výjimečným. Laserové epilace, odstraňování pigmentových skvrn a mnoho podobných jednoduchých procedur považuje dnešní mládež za něco samozřejmého. Co ale my, stará škola, kterým již není náct? Jsme otevřeni novým možnostem kosmetiky?

Zvětšení rtů je rychlé a bezbolestné

Některé kosmetické zákroky se dostaly do roviny, kdy jsou společností akceptovány. Například již zmíněné odstraňování znamének nebo vyrovnávání vrásek. Nad tím se už nikdo ani nepozastaví. Ale takové zvětšení prsou nebo liposukce, to je stále pro více z nás tabu. A proč je to tak? Jde o jakýsi druh předsudků, které často pramení z neznalosti nebo z nepochopení. Doufejme, že se to ale brzy změní a každý bude mít právo podstoupit jakýkoli zákrok, aniž by budil ve společnosti pohoršení.

Technický pokrok nezastavíme

Jako v každé oblasti, tak i v kosmetice je vidět vliv rychlého vědeckého pokroku. Každým dnem vznikají nové technologie, které nám pomáhají zbavit se kosmetických neduhů a vypadat tak, jak si to přejeme my. Novinky se týkají nejen přístrojů, které se již stávají neodmyslitelnou součástí kosmetických nehtových či kadeřnických salonů či beauty center, ale i výrobků, postupů v ošetřování, využívání kyslíkové terapie či kryoterapie a bahna.

prodlužování vlasů

Objevila se novinka i v prodlužování vlasů. Jde o německý patent a metoda spočívá v tom, že se vlasy prodlužují ne strojkem, ale nalepovacími proužky nebo keratinovými spoji. Nositelku neomezují zahuštěné a prodloužené vlasy v žádné aktivitě, může sportovat, upravovat si je do jakéhokoliv účesu. Na propojování stačí chodit jednou za šest až osm týdnů a vlasy může mít až po dobu dvou a půl roku. Při jiných metodách se doporučuje nechat vlasy alespoň jednou ročně měsíc odpočinout, při této to není nutné.

Nanotechnologie proniká do kosmetiky

Trendem v dermakosmetice je nanotechnologie, která zajišťuje nejefektivnější průnik potřebných látek do hlubších vrstev pokožky. Aktivní látky v sérech a krémech se takto dostanou do pokožky prostřednictvím přenašečů, nanočástic. Rozdíl v této neinvazivní aplikaci ve srovnání s botulotoxinem je v tom, že botox jen paralyzuje svaly, ale nepodílí se na podpoře tvorby kolagenu a elastinu. Produkty jsou baleny na jedno použití nebo tak, aby se do nich nikdo nedostal, vytlačují se, minimalizovány jsou v nich konzervační látky, parfemace je jen minimální, neobsahuje minerální oleje, vazelínu, parafín, ani petrolejové vedlejší produkty.

Technika se prosazuje i při formování postavy

Zájem o přístroje stále roste a stává se trendem vybavení salonů. Výrobci nabízejí nejmodernější přístroje na bázi laseru, ultrazvuku, či radiofrekvence. Příkladně pro hrubé odbourání tuku je vhodné si vybrat ultrazvukovou kavitaci. Ta má význam, když je vrstva tuku hrubá alespoň čtyři centimetry.

Před použitím je třeba alespoň dva dny dostatečně pít, minimálně dva litry vody, nejíst těžká jídla a také dva dny po aplikaci třeba mít aktivní režim a cvičením napomoci vyloučit tuk z těla. Pokud zůstane po zákroku, který je třeba opakovat čtyři až šestkrát, převislá nepružná pokožka, odstraní ji rádiofekvenčný přístroj. Ten je vhodný i pro léčbu celulitidy. Přístroj pracuje na principu prohřívání pokožky do hloubky jeden a půl centimetru a tím dochází k jejímu vypnutí a stává se pružnější.

Ani tyto metody nejsou všemocné a musí se dodržovat i zásady zdravé výživy a mít přiměřenou pohybovou aktivitu. Opravdu nestačí si jen lehnout pod přístroj, ale brát to jako možnost nastartovat se. Pokud člověk vidí výsledky, začne se o sebe více starat.

VIDEO: Ultrazvuková kavitace


Zdroj obrázků: commons.wikimedia.org

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here