Make-up zhoršuje pleť – je to pravda?

0
951

licena-makeupKolik jste toho už slyšeli o léčbě vyrážek? Téměř každá známe nějaký ten babský recept, jak se jich zbavit, protože lékárenské produkty jsou drahé a návštěvy dermatologů časově náročné. I proto se můžeme z času na čas uchylovat k dostupnějším řešením, ale otázkou je – které jsou opravdu účinné a které jen tradované mýty?
Dnes jsme se zaměřili na make-up, jednoho z nejlepších přátel nás žen. I z unaveného vzezření dokáže vyčarovat svěží a přitažlivý vzhled, také zakryje všechny nedostatky, které na pleti vyrašily. Odpověď na otázku, proč ho nosíme, je tedy jasná. Zbývá už jen zjistit, jestli pleť zatěžuje nebo ne.

Líčení vs. naše pleť

Zřejmě vás nepotěšíme, protože odpověď se nachází někde uprostřed. Make-up je na jedné straně naším pomocníkem, na té druhé může být tím nepřejícím, který způsobuje ucpávání pórů a zhoršování stavu pleti. Co si třeba uvědomit?

Základem je fakt, že make-up je na pokožce něčím navíc, takže ho pokaždé je třeba důkladně odstranit. Po nanesení je řešením pro sjednocení barvy pleti, její zkrášlení a rozzáření, také je ochráncem před všemi okolními vlivy. Zachycuje nebezpečné složky slunečního záření (protože většina make-upů již obsahuje jistý UV filtr), brání pronikat nečistotám do pleti, zčásti odráží chlad, vítr či sucho, které nás ničí ve vytopených prostorech. Je tedy jakousi pomocnou vrstvou, co zkrášlí a ochrání zároveň.

Na druhé straně je však důležité, že zatímco líčení několik hodin bojuje za naše dobro, večer už líčení na pleti opravdu není třeba. Je to přece právě tato barevná vrstva, která zachycovala všechny zmíněné nečistoty a těch je třeba se nyní zbavit, aby si pleť mohla během noci důkladně odpočinout a zregenerovat se. Pokud byste se neodlíčila, dala byste obličeji pořádně zabrat, protože by musel bojovat s náporem celodenní zátěže, která se na něj nalepila. Výsledkem by byly ucpané póry, zvýšená tvorba mazu a následně i vyrážky.

Líčení tedy pomůže i uškodí – závisí to na tom, jak k němu budete přistupovat. Pokud ani v najunavenější chvíli nepodceníte odlíčení pokožky a její vyčištění, netřeba se bát, že by vám jemná barva na tváři dělala neplechu. Klidně si makeupem pomáhejte i nadále, ale nepodceňujte večerní hygienu. Ta je základem, aby z líčidel byly jen a jen naši pomocníci.

VIDEO: Jak na denní líčení?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here