Mandlový olej z jader mandle – pro krásu všech žen

3
1174

mandlovyMandlový olej je přírodní olej zlatavé barvy, který obsahuje velké množství mastných kyselin a vitamínu E. Olej je lehký a dobře se masíruje do pokožky. Pro svou jemnost je vhodný i na dětskou pokožku a na pokožku s ekzémem. Olej pokožku zvlhčuje a udržuje ji zdravou. Mnoho pozitivních účinků má také v případě použití na vlasy.

Vlastnosti a indikace mandlového oleje

Olej z mandlí je bohatý na všechny základní živiny: proteiny, celý komplex esenciálních aminokyselin, tuk, kyselina linolová, uhlohydráty, vitamíny, minerály. Obsah vápníku je v mandlích mnohem vyšší než v mléce. Také je důležitý vzájemný poměr minerálů. Vápník, jakož i fosfor a hořčík, musí být v těle ve správném poměru a čím víc na to při výběru jídel pamatujeme, tím lépe pro tělo. Je dokázáno, že strava s vysokým obsahem fosforu, v níž převládá maso, zpomaluje vstřebávání vápníku ve střevech.

Stopové prvky: mandle jsou velmi bohaté na zinek, měď a mangan, Díky tomuto skvělému složení, lehké stravitelnosti jsou mandle velmi cenné a užitečné zejména v případech: – poruchy nervového systému, stresu, a duševní či fyzické únavy. Správná rovnováha mezi atomy vápníku, hořčíku a draslíku udržuje sílu svalů a zabraňuje nervové podrážděnosti. Nedostatek vápníku v krvi zapříčiňuje nervozitu. Poměr těchto minerálů v mandlích zabezpečuje zdravé fungování nervového systému. Optimální množství fosforu a polynenasycených mastných kyselin (jako kyselina linolová) pomáhá při tvorbě fosfolipidů, základních složek buněčných membrán neuronů. Pravidelná konzumace mandlového oleje posiluje nervy, dodává pevnost svalům a pomáhá překonat stres, depresi a únavu. Sportovci a těžce fyzicky pracující najdou v mandlích potravu, která poskytuje spoustu energie a je navíc i osvěžující a zdravá.- vysokého cholesterolu: Přesto, že jsou mandle a olej z nich takové bohaté na tuk, nezvyšují cholesterol, ale ve skutečnosti ho snižují. Totéž platí i o vlašských ořechách. Je to díky vyváženému poměru mastných kyselin v mandlích a jejich bohatosti na vitamin E s intenzivním antioxidačním účinkem.

Mandlový olej = pokožkový olej

Mandlový olej je nevysychavý olej, jehož složení je nejblíže lidské pokožce. Pro jeho výborné výživné vlastnosti se nazývá také “pokožkový” olej. Často se používá v kosmetice a také jako základní olej v aromaterapii. Rychle vsakuje do pokožky, zklidňuje, změkčuje a zvláčňuje pokožku. Ne náhodou se od starověku používá jako masážní olej pro miminka a děti. Má velmi dobré účinky na suchou, citlivou i stárnoucí pokožku. Nachází široké uplatnění v medicíně. Nedráždí a nevyvolává alergické reakce.

Účinky mandlového oleje na vlasy

Je zařazován mezi nejsilnější přírodní stimulátory pro obnovu růstu a zpevňování vlasů. Vyživuje kořínky, stimuluje růst, zvýrazňuje lesk a elasticitu. Je vhodný i pro celotělové masáže.

Mandlový olej vyživuje vlasy od kořínků až po konečky. Zjemňuje jejich a usnadňuje tak jejich úpravu. Podporuje přirozený růst vlasů a pomáhá také zregenerovat poškozené vlasy. Olej dodává vlasům vlhkost a brání třepení konečků. Stejně udržuje vlasy pevné a dodává jim lesk a třpyt. Vlasy budou při pravidelném používání vypadat zdravě a krásně.

Použití mandlového oleje

Mandlový olej třeba v případě vlasů používat alespoň jednou nebo dvakrát za týden. Malé množství zahřátého mandlového oleje vmasírujte přímo do pokožky hlavy a do vlhkých vlasů. Hlavu následně zakryjte teplým, vlhkým ručníkem. Po hodině vlasy smyjte šamponem.
Mandlový olej ma široké využití i v kosmetice. K jeho velkým výhodám patří, že ho snese každý typ pleti. Pomáhá s obnovou, regenerací a zklidněním pokožky (např. Po slunění) Slouží také k tlumení projevů ekzémů, lupénky, akné různého původu.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here