Na vrásky s přírodou v zádech! Zkuste naše přírodní tipy jak na vrásky…

0
749

ananasPřestože jsou vrásky přirozenou součástí stárnutí, žádná z nás po nich velmi netouží. A tak se snažíme oddalovat nástup vrásek, jak se jen dá. Police v obchodech se prohýbají pod tíhou různých protivráskových krémů, olejíčků a jiných “zázraků”, ale často jde o velmi drahé přípravky s nejistým účinkem. Naštěstí i příroda nám nabízí řešení problémů s vráskami. Jak na boj s vráskami čistě přírodní cestou?

Čisté přírodní oleje

Jedním z nejlepších přírodních olejů, které se používají jako prevence proti vráskám, je šípkový olej. Tento produkt je známý svými skvělými účinky na pokožku již dlouhá staletí a kromě toho, že pomáhá potlačit nástup vrásek a zjemňuje ty, které se již stihly objevit. Navíc pomáhá i proti striím či různým jizvičkám. Pokud se rozhodnete zkusit bojovat s vráskami pomocí šípkového oleje, nezapomeňte, že je třeba používat jej dlouhodobě a poctivě, jinak na výsledky můžete zapomenout. Při pravidelném důsledném používání se však můžete těšit na hezčí a mladistvější pleť. Šípkový olej má hustší konzistenci, takže je možné zředit ho například mandlovým olejem.

Podobně jako šípkový olej, i kokosový olej patří k neocenitelným pomocníkům pro naši krásu. K jeho účinkům patří i “protivráskový” účinek. Při pravidelném používání kokosového oleje bude vaše pokožka viditelně krásnější a hladší. Mezi přírodní oleje s obdivuhodným účinkem proti vráskám patří i ricinový olej. Tento olej má skvělý hydratační účinek a zlepšuje elasticitu pokožky.

Med

Med je dalším přírodním pomocníkem pro naši krásu, jehož účinky byly známy již ve starém Egyptě. Mimo jiné se postará i o pokožku bez vrásek. Z medu si lze připravit různé pleťové masky. Můžete si jednoduše nanést na vyčištěnou pleť tenkou vrstvu kvalitního medu a nechat působit asi 20 minut. Poté pleť důkladně opláchněte.

K medu lze však přidat další složky, jako například mléko (případně jogurt nebo smetanu) a olivový olej (nebo jiný kvalitní přírodní olej). Masku s medem byste měli používat asi třikrát do týdne a kromě toho, že vrásky se tak brzy neukážou, přinese vám taková medová kúra i mnoho dalších pozitiv pro pokožku.

Ananas a papája

Tyto dva druhy ovoce také přispějí ke krásné pleti bez vrásek. Stačí, když si několikrát v týdnu dužinou ananasu potřete kritická místa a necháte působit asi 15 minut. Poté pokožku opláchněte. Pleť bude po ananasové “masce” hladší a jemnější.

Podobně jako ananas, i papája má podobný efekt na pleť a použití je stejné jako u ananasu – kouskem papáji si jednoduše potřete pleť a nechte asi 15 minut působit, poté opláchněte. Oba druhy ovoce obsahují cenné enzymy a množství dalších látek, které přispívají k prokrvení pokožky, podporují tvorbu kolagenu a zlepšují elasticitu pokožky.

Pokud nechcete utrácet spoustu peněz za drahé protivráskové krémy, zkuste to nejprve s těmito přírodními zbraněmi. Ušetříte peníze a z účinku budete možná skutečně mile překvapené!

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here