Odličování olejem – jde to?

0
973

Zkusíte odličování olejem?
Zkusíte odličování olejem?
Pro krásnou a zdravou pleť je velmi důležité každodenní důkladné odlíčení a vyčištění. Ale i zde je třeba vědět, jak na to, abychom pleti neuškodily. Odlíčení by mělo být důkladné, zároveň však i šetrné. Některé přípravky obsahují složky, které pokožku dráždí a nadměrně vysušují. Pokud i vy máte problém najít ten správný výrobek, můžete zkusit odličování s olejem.

Výhody odličování olejem

Odličování s olejem má hned několik výhod. Olej vaši pokožku vyčistí opravdu důkladně, přičemž nedochází k jejímu vysušení. Naopak, účinné látky z oleje dodají pleti potřebné látky, které ji vyživují a hydratují (je však třeba zvolit správný typ oleje).

Dobrou zprávou je také to, že odličování s olejem je vhodné pro každý typ pleti, a to i pro mastnou a smíšenou. I když se to na první pohled možná zdá nelogické, opravdu je to zpravidla lepší způsob jak odličování různými komerčními přípravky. Mnohé klasické přípravky na čištění pleti, dokonce i obyčejná čistá voda, pleť vysušují a póry tak produkují ještě více mazu, což není žádoucí. Dochází tak k ucpávání pórů a zvýšené tvorbě vyrážek a nepěknému lesklému vzhledu pleti. Oleje také dokáží šetrně odstranit i voděodolný make-up, včetně řasenky, což běžné odličovací přípravky obvykle nezvládnou, nebo je to na úkor pleti (třeba více drhnout).

Jaký olej na odličování zvolit?

Na trhu jsou speciální olejové přípravky na odlíčení pleti. Zpravidla se malé množství oleje nanese na navlhčený vatový tampon, čímž vznikne jakási emulze. Ideální je vybírat si výrobky bez obsahu syntetických látek, parfémů a dalších potenciálně dráždivých složek. Odličovací oleje bývají rozděleny pro různé typy pleti, zejména podle toho, jaké vonné silice a další složky obsahují. Při výběru proto dbejte i na tyto údaje.

Nemusíte však nutně odličovací olej kupovat. Docela dobře se dá odlíčit i s čistým přírodním olejem. Univerzálním typem oleje, který se doporučuje pro všechny typy pleti, je například slunečnicový nebo jojobový olej. Mastné pleti by měl vyhovovat pak obzvláště olej z hroznových jadérek či mandlový olej. Avokádovému oleji se potěší zralejší a sušší pleť, stejně jako oleji z meruňkových jader. Velmi oblíbený je také kokosový olej, který bývá zpravidla dobře snášen všemi typy pokožky.

I u přírodních olejů platí, že je třeba nejprve najít ten “svůj”, protože ne ledajaký vám sedne. Důležité je vybírat si také kvalitu – ideálně za studena lisované oleje v bio kvalitě, které se dají koupit v obchodech se zdravou výživou či přírodní kosmetikou. Pokud nechcete čistý olej, můžete si vybrat olejové odličovací přípravky z řad bio přírodní kosmetiky, které jsou jakousi zlatou střední cestou mezi komerčními výrobky a čistými přírodními oleji.

Jak na to?

Odličovat se s olejem je jednoduché, konkrétní způsob závisí na typu oleje nebo olejovém přípravku. Při olejovém odličování obvykle platí, že je třeba pár kapek nanést na vlhký vatový tampon a jemně pleť vyčistit, dokud není tampon čistý. S přírodními oleji můžete pleť jemně masírovat a následně bavlněnou plenkou nebo ručníčkem namočeným v horké vodě pokožku šetrně utřít.

VIDEO: Rady od blogerky – jan na odličování?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here