Olej v kosmetice – který použít na vlasy a na pokožku?

0
866

Oleje jsou super pro zdraví i krásu...
Oleje jsou super pro zdraví i krásu…
Hlavní pomůckou v přírodní bio kosmetice jsou různé druhy olejů. Ty dodávají pokožce dostatečnou vláčnost, hydratují ji a vyživují. Používat byste je měli v čisté formě a tedy nemíchat s jinými kosmetickými přípravky.

Olivový olej

Nejznámější a zároveň i nejpoužívanější z olejů. I když často využíváme ten, který dostaneme běžně v obchodech, měli byste si pořídit spíše olivový olej z lékárny. Protože ten je na takový účel účinnější. Jeho výhodou je, že je vhodný i pro alergiky. Dokonale zklidňuje napjatou suchou pokožku a používat se může i při ekzému a lupénce. Používat byste ho měli i při roztřepených konečcích vlasů.

Kokosový olej

Opět jeden z olejů, který můžete využít jak v kuchyni, tak v kosmetice. Kokosový olej je vynikající na kruhy pod očima. Stačí si každý večer preventivně vmasírovat kousek z něho na problematické partie a do měsíce se už ráno budete budit se svěžím pohledem. Také je vynikající na zábaly na vlasy. Doporučuje se zejména po trvalé a barvení, když jim navrátí zdravý vzhled.

Jojobový olej

Velmi dobře se vstřebává do pokožky. Měli byste ho používat zejména v létě. Tehdy dokáže na pleti vytvořit přirozený ochranný filtr před sluncem. Zároveň ji důkladně ošetřuje, pokud je velmi namáhána sluncem, ale i mořskou vodou. Vynikající je i na problémy s křehkými nehty. Do okolí jejich lůžka si důkladně každý večer vmasírujte kapku oleje a nechte působit po celou noc.

Arganový olej

Přidávat ho můžete jako zdravější alternativu do dezertů. Má totiž výbornou oříškovou chuť a koláče s ním chutnají lépe. Navíc je velmi příznivý k vaší postavě, pozitivně ovlivňuje metabolismus a pomáhá vám lépe spálit tukové buňky. Je velmi jemný a natírat ho můžete i na dětskou pokožku. Má velké množství vitamínu E a přímo bojuje proti stárnutí. Dokonce pokud jej používáte na obličej, dokáže vyhladit první jemné vrásky. Ideální je na suchou pokožku kolen a loktů, kterou rychle regeneruje.

Sezamový olej

Je vynikající na celulitidu. Stačí nejprve pokožku prokrvit pomocí speciální kartáčky a následně dobře vmasírovat tento olej. Rovněž se používá i při problému s jemnými vlasy. Tehdy se aplikuje před mytím ke kořínkům vlasů. Opět ho musíte pořádně vmasírovat, aby se dostal co nejhlouběji do pokožky. Používá se také při akné, protože má dezinfekční účinky, pleť zároveň hojí a zabraňuje tvorbě dalších pupínků.

Makadamiový olej

Skvělý při problémech se stárnoucí pletí. Pomáhá obnovit její elasticitu a zastavit její ochabování. Také díky němu nabude pokožka již po dvou týdnech užívání zdravější vzhled. Bude pevnější a nebude na dotek nepříjemně suchá. Zlepšuje kvalitu vlasů a podporuje jejich růst. Stačí si udělat zábal, do kterého nemusíte přidat nic, kromě tohoto oleje.

Mandlový olej

Mandlový olej je snad pro pokožku to nejlepší vůbec. Tento olej je zařazen mezi nejsilnější přírodní stimulátory pro obnovu růstu a zpevňování vlasů. Vyživuje kořínky, stimuluje růst, zvýrazňuje lesk a elasticitu. Aktivně se dostává až do podkoží, má velmi dobré hydratační účinky.

Vzhledem k tomu, že nevyvolává žádné alergické reakce, mohou jej bez obav používat i osoby s citlivou pokožkou. Ideální je i pro děti, již od narození.

VIDEO: Blogerka o kokosovém oleji

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here