Olivový olej pro vaši krásu

0
851

olivovyOlivový olej patří k cenným a známým přírodním olejům, které se od nepaměti používaly i na udržení krásy celého těla. Olivový olej má blahodárný účinek na pleť a prospívá zejména suché pleti.

Panenský za studena lisovaný olivový olej se svým složením a konzistencí podobá lidskému mazu, díky čemuž jej naše pokožka dobře přijímá a absorbuje. Olivový olej dodává pokožce hydrataci a přispívá k její elasticitě. Působí také protizánětlivě a hojivě. Olivový olej se dá používat na pokožku celého těla, ať už namísto krémů nebo tělových mlék, ale i ve formě (či jako přídavek) pleťových masek a zábalů. Kromě pokožky můžete olivovým olejem zkrášlovat i své vlasy.

Olivový olej není jen chutnou a zdravou součástí naší kuchyně, ale lze jej využít i ve službách krásy. Své o tom vědí zejména jižanské národy, ale olivový olej v kosmetické výbavě nechybí ani ženám z různých jiných končin světa. Podívejme se na to, jak tento zázrak můžeme využít pro naši krásu.

benefity olivového oleje pro naši krásu i zdraví

Super pro suchou pokožku

Pokud vás trápí suchá pokožka, pomoci vám může olivový olej. Zkuste si vmasírovat potřebné množství kvalitního přírodního olivového oleje na místa se suchou pokožkou, nebo si dopřejte příjemný koupel s troškou olivového oleje – vaše pokožka bude krásně jemná a vláčná. Olivový olej je pro suchou pokožku malým zázrakem. Dopřejte si ho alespoň jednou za týden. Kůže bude hladká a vyživená!

Pomáhá proti striím

Ženám v těhotenství, ale i při nárazovém přibývání mohou na pokožce vytvořit nepěkné jizvičky, tzv. strie. Ochranou před nimi je i pravidelné natírání pokožky olivovým olejem, který jí dodá potřebnou pružnost.

I krk si zaslouží být krásný

Krk a dekolt jsou často opomíjené části těla, co se péče o ně týká. Vyzkoušejte si jednoduchý no účinný zábal z olivového oleje – do mírně zahřátého olivového oleje namočte šátek nebo bavlněnou plenku, přiložte na krk a dekolt a nechte působit. Pokud se vám tento recept nezamlouvá, alternativou je maska z medu a olivového oleje. Uvidíte ten rozdíl!

Potěcha pro vlasy

Účinky olivového oleje si můžete vyzkoušet i na své hřívě. Pokud jsou vaše vlásky suché a bez lesku, dopřejte jim olivový zábal. Receptů na takový zábal je sice několik, základem však bývá zpravidla vaječný žloutek, olivový olej a pro lepší účinek lze přidat i med. Zábal se aplikuje na suché vlasy, nechá se působit 30 minut až několik hodin (dle potřeby) a následně se vlasy důkladně umyjí. Takový zábal je lahůdkou pro vlasy a za tuto péči se vám odvděčí zářivým leskem a zdravím.

Pro krásné ruce a nehty

I vašim rukám a nehtům prospěje pravidelná “koupel” v olivovém oleji. Připravíte si ji zahřátím potřebného množství olivového oleje (případně si připravte směs vody a olivového oleje), do kterého ponoříte své ruce na několik minut. Pokud si takovou kúru dopřejete večer, účinek zvýšíte i pomocí bavlněných rukaviček, které si na noc necháte na rukou. Pokožka rukou bude jemná a vláčná a nehtíky lesklé a pevné.

Nezapomínejte na svá chodidla

Tak jako svým rukám a nehtům, i chodidlům můžeme dopřát podobnou olivovou “lázeň”. Budou krásnější a jemnější.

Stop vráskám

Díky olivovému oleji můžete také zpomalit tvorbu vrásek. Vyzkoušejte směs olivového oleje s trochou citronové šťávy a tento koktejl si jemně vmasírujte do pokožky. Látky obsažené v olivovém oleji i v citrónové šťávě vás ochrání před volnými radikály, zpomalí stárnutí pleti a dodají jí pružnost, vláčnost i jemnost.

VIDEO: Vše kolem olivového oleje

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here