Pár triků, jak se cítit ráno krásnější a svěžejší

0
837

rano_vodaBýt ranním ptáčetem je pro mnohé těžký úkol. Vstávání dělá často problémy i těm nejsilnějším povahám. Když vstáváte z postele a máte pocit, že byste v ní raději zůstali celý den, během dne tak můžete i působit. Únavu a nechuť do nového dne na vás jiní snadno zpozorují. Zakomponujte do svých ranních rituálů tato pravidla a budete vstávat tou správnou nohou a cítit se krásnější.

Dodejte pleti antioxidanty

Vitamíny a antioxidanty poskytujeme tělu formou stravy. I váš zevnějšek však potřebuje určitou dávku těchto zdraví prospěšných látek. Začněte pátrat po kvalitním antioxidačním séru, které si na obličej nanesete po umytí obličeje. Antioxidační séra pleť přiměřeně vysuší, chrání před škodlivým UV zářením, nečistotami prostředí a negativními okolními vlivy, které pleť narušují a unavují. Po aplikování séra nezapomínejte na hydratační krém.

Užitečný protein

Vyměňte tradiční vánočku, rohlíky, bagetu nebo ovocný salát za skutečně syté snídaně. Zařaďte do svého snídaňového jídelníčku proteiny ve formě vajec nebo řeckého jogurtu v různých provedeních. Jejich konzumace hned na začátku dne vás dostatečně zasytí a během zbytku dne nebudete muset bojovat s návaly hladu, který naší postavě tak škodí. Nakupte si sójové produkty, zařaďte do menu proteinové koktejly, smoothie i ořechy a semínka. Takový typ snídaně je ideální i v případě, pokud se snažíte o snížení tělesné hmotnosti.

Opalovací krém – vždy

Po krémech s ochranným faktorem saháme zpravidla jen v létě, když horké paprsky slunce intenzivně pociťujeme na pokožce. No ignorovat ochranu před škodlivými slunečními paprsky byste neměli v každém ročním období. Pokud používáte hydratační krém a make-up, pořiďte si verze, které obsahují i ​​ochranný faktor. Chraňte svou pokožku a aplikujte takové přípravky i na rty, krk, ruce, okolí očí a všechna místa, která vystavujete slunečnímu záření.

První krok směrem k poháru s vodou

Jakmile vstanete, mějte po ruce velkou sklenici s vodou a vypijte ji. Během spánku naše tělo vodu ztrácí a ráno je dehydrované, proto byste mu měli poskytnout potřebnou dávku vody hned po probuzení. Tělo tím restartujete a “nakopnete” metabolismus. Ten se vám během dne odvděčí lepším trávením a správným spalováním tuků.

Ranní rozcvička

Nad rozhodnutím, zda cvičit nebo ne nepřemýšlejte. Fyzická aktivita by měla být samozřejmostí v každém věku. Pokud však váháte nad časem, kdy cvičit, volte ráno. Podle studie, kterou připravili vědci v americkém Seattlu, ženy, které cvičí ráno, v noci lépe spí. A kvalitní spánek je stejně důležitý pro naše zdraví jako pohyb. Přizpůsobte si den tak, abyste stíhali absolvovat druh pohybu, jaký chcete nebo vyzkoušejte intenzivní intervalový trénink, který vám ráno zabere jen 15 až 20 minut.

Obklopte se vůní citrusů

Osvěžující vůně citrusů probudí vaše smysly a mysl celkově. Dejte ráno sprchu se sprchovým gelem podobné vůně, používejte citrusový parfém, nakapejte si citronovou šťávu do sklenice s vodou nebo si vymasírujte pokožku tělovým mlékem s vůní citrusů. Budete jako znovuzrozené.

Namísto kávy zelený čaj

Češi mají kávu rádi, ale ne každý miluje tento nápoj. Pokud nepatříte ke kafičkářům, ale potřebujete při vstávání okamžitou vzpruhu, vhodnou alternativou je pro vás zelený čaj. Jeho zdravotní benefity jsou neoblomné a pokud je na váš vkus hořký, dochuťte ho troškou citrónové šťávy. Nápoj plný antioxidantů působí jako prevence proti rakovině, ale i jako účinný startér metabolismu.

VIDEO: Ranní lekce jógy


Zdroj obrázku: photl.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here