Péče o pleť v létě

0
600

líčení létoLéto a slunce je hrozící nebezpečí pro naši pleť, proto nesmíme zapomínat na její správné ošetření. Určitě je dobré vsadit na pravidelnost, která se vyplácí. Není žádnou novinkou, že právě sluneční záření má na svědomí předčasné stárnutí pleti. Výzkumy ukázaly, že je to až na 90 procent této ultrafialové složky slunečního záření.  Doporučuje se proto používat hydratační krémy.

Chraňte se před UV zářením

Tou nejdůležitější součástí péče o pleť v létě, by měla být především ochrana před nebezpečným ultrafialovým zářením. Hlavně v době od 11 do 15 hodin. Netřeba ani podcenit oblečení, které kryje pokožku, jak se jen dá. Na trhu je pestrá paleta ochranných přípravků proti nebezpečnému UV záření. Stačí si jen správně vybrat. Základem je vybrat si ty nejúčinnější. To znamená, že SPF – sun protector factor by mělo mít hodnotu od 50 nahoru. Zmíněný faktor nebo číslo, udává míru ochrany přípravku před B složkou ultrafialového záření. Obsahuje také i stupeň ochrany před spálením, které je snadno rozeznatelné. Projevuje se zarudnutím kůže, v horším případě i vznikem drobných puchýřků. V našich zeměpisných podmínkách se můžeme proti spálení slunkem chránit i o něco nižším faktorem.

Ochranný přípravek před UV zářením nanášíme v dostatečném množství

Což v praxi dosáhne natřením kůže 30 minut před expozicí na slunci a těsně před ní. Nutnost opakovaného nanášení ochranného přípravku souvisí s druhem přípravku, délkou pobytu na slunci a prováděnou aktivitou. Důležitost ochrany před sluncem podtrhuje i fakt, že ochranné přípravky jsou v USA považovány za léky a předepisuje jejich lékař.

Aby bronz dlouho vydržel 

Recept na dlouho opálenou pokožku je jednoduchý. Vyhýbejte se horkým vanovým koupelím, upřednostněte sprchu v příjemné vlažné vodě a během i po letní sezóně použijte speciální sprchový gel, který je určen k ošetření pokožky po opalování.  Na pokožku po osušení aplikujte tělové mléko po opalování, díky kterému si vaše pokožka zachová dlouhotrvající opálenou pokožku.

Přirozeně krásná – buďte trendy

Zapomeňte, aspoň o dovolené na make-up, šminky a časné vstávání, kvůli úpravě zevnějšku. Díky blahodárnému slunečnímu záření bohaté na vitaminy (vše s mírou), získá vaše pleť krásný opálený vzhled. I zde je třeba mít na zřeteli zhodnocení typu pokožky. Pokud nemáte problematickou pleť, v létě make-up není potřebný. Celkem postačí tónovací krém, který krásně zvýrazní jen bronzový nádech opálené pokožky.  Na zvýraznění rtů úplně postačí bezbarvý, případně i s příchutí ovoce lesk s třpytkami. Velmi dobře se budou vyjímat i v očních stínech a vůbec nebudou působit rušivě.

Nezapomínejte na rty

Pokožka rtů je velmi citlivá a slunce jejich značně vysouší. Chcete-li aby byly neustále vláčné a hebké, je dobré používat balzám na rty s ochranným UV filtrem. Suché rty a popraskané rty potřebují tuk, aby se zotavily. Babičkám se osvědčil margarín. Natírejte si jím rty a zanedlouho budou opět jemné a hladké.

Péče o krk se vyplácí

Nejen proto, že krk je úžasným identifikátorem věku, ale také i proto, že si zaslouží stejnou pozornost jako péči pokožky obličeje, rtů či rukou. Mléko dokáže doslova zázraky. Postup je jednoduchý. Do teplého mléka namočte menší ručník, vyždímejte ho a oviňte kolem hrdla. Nechte působit, dokud nevychladne.  Příkladně kozí mléko má jedinečné složení a ze světových výzkumů vyplynulo, že pozitivně působí na lidský organismus a pomáhá léčit mnohé civilizační choroby dnešní doby.  Což v praxi dosáhne natřením kůže 30 minut před expozicí na slunci a těsně před ní. Nutnost opakovaného nanášení ochranného přípravku souvisí s druhem přípravku, délkou pobytu.

 

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here