Péče o vlasy – dodržujte našich 10 pravidel!

0
198
Jak na super vlasy? Poradíme vám...
Jak na super vlasy? Poradíme vám…

1. Základem péče je správný šampon!

Správná péče se vždy začíná při mytí. Nevhodně zvolený šampon může ztížit úpravu vlasů, ty se pak mohou snadněji mastit nebo může být obtížné dosáhnout jejich objem, lesk a pod. Šampon vybírejte podle typu svých vlasů (barvené, mastné, jemné, suché, vlnité) a podle účinku, který požadujete (objem, lesk, uhlazení, proti lupům apod.). Výběr přípravků nejlépe konzultujte s kadeřníkem, většinou zná vaše vlasy nejlépe. A počítejte s tím, že samotný šampon nestačí, důležitá je také následná péče (kondicionér, balzám, kúra …).

2. Kondicionér nevynechávejte!

Kondicionér uzavírá po umytí kutikulu vlasu a zanechá vlasy poddajné, hebké, lesklé, které se navíc nezamotávají. Pokud následnou péči zanedbáváte zejména z časových důvodů, vyberte si kondicionér či jiné pečující přípravky, které se nevymývají. Abyste předešli maštění pokožky hlavy, aplikujte kondicionér pouze do střední části vlasů a ke konečkům.

3. Vlasy vždy důkladně opláchněte!

Opláchnutí vlasů vždy věnujte velkou pozornost a vymyjte důkladně všechny zbytky šamponu a dalších ošetřujících přípravků. Je to důležité nejen kvůli vašemu pocitu z vlasů (které by jinak byly těžké, zplihlé, bez lesku), ale hlavně kvůli zdraví vlasů, protože nevymyté zbytky přípravků mohou způsobit vznik lupů nebo jiných problémů spojených s pokožkou hlavy. Navíc se vlasy mohou více mastit, účes nedrží, a chybí jim lesk.

4. S mokrými vlasy opatrně!

Mokré vlasy jsou velmi zranitelné a náchylné k poškození. Nešetrné zacházení s mokrými vlasy je po usušení viditelné pouhým okem – vlasy jsou “chlupaté”, zpřetrhané, více se lámou. Proto v žádném případě nechoďte spát s mokrými vlasy, při česání je nenapínejte silou, nespínejte je do pevné gumičky či sponky – mohou se polámat. A mokré vlasy také nefénujte, ale po umytí vlasy zlehka vytiskněte a zabalte do ručníku. Ručník přebytečnou vodu odsaje, povrch vlasů zůstane hladký a pak je můžete snadno upravovat.

5. Jednoduchá ochrana

Chraňte vlasy před sluncem! Svažte je do uzlu na temeni a vetřete do nich malé množství vlasové kúry, která je ochrání a současně hydratuje. Používejte také přípravky obsahující UVA / UVB filtry a dopřejte jim intenzivní regeneraci.

6. Méně znamená více!

Vlasy je mnohdy nutné mýt častěji, zejména pokud se vám mastí, nedrží, jsou plné prachu apod. Myjte si je klidně denně, ale používejte jen kvalitní přípravky av přiměřeném množství. Na první umytí stačí asi dvě čajové lžičky šamponu (podle délky vlasů). Šampon ve vlasech nechte jen nezbytný čas – vlasy jemně promasírujte. I když se při prvním umytí většinou bohatá pěna nevytvoří, šampon určitě rozpustil mastnotu a nečistoty. Vlasy opláchněte a na druhé umytí aplikujte jen asi lžičku šamponu a postupujte stejným způsobem. Pokud vlasy myjete každý druhý den, stačí pouze jedno šamponování. A velkou pozornost vždy věnujte závěrečnému opláchnutí. TO je velmi důležité.

7. Není hřeben jako hřeben!

Hřeben či kartáč je součástí správné péče o vlasy. Nevhodný kartáč vlasy často spretrhá, nerozčeše a navíc i táhne, což je velmi nepříjemné. Nejvhodnější je používat kartáče z přírodních štětin, které jsou šetrnější k vlasům, dokonale vlasy uhlazují a hodí se i na fénování či úpravu vlasů. Ať používáte jakýkoliv kartáč nebo hřeben, udržujte je stále dokonale čisté.

8. Pozor na horký vzduch!

Způsob sušení a vysoušení také ovlivňuje kvalitu vlasů. Foukání příliš horkým vzduchem není vhodné, protože přesušuje vlasy. Na ochranu vlasů před teplem používejte různé ochranné termoregulační přípravky (např. Pěnová tužidla se speciální Thermo Care formulí), a pamatujte také na regeneraci a různé vlasové masky. Vlasy sušte středním stupněm foukání téměř dosucha. Při vysoušení fénem vždy směřujte hubici fénu dolů po směru růstu vlasových šupinek, povrch vlasů pak zůstane hladký a nádherně lesklý. Teprve po přesušení začněte vlasy vlažným vzduchem tvarovat, budou lépe držet. Po fénování dopřejte vlasům tzv. “Studený šok” – profoukněte vlasy proudem studeného vzduchu, který uzavře jejich povrch a vlasy tak získají neuvěřitelný lesk a přirozený vzhled.

9. A co gumičky?

Copánky a copánky patří k oblíbeným účesům, ale stažení gumičkami na celý den vlasům škodí – vlasy příliš utáhnou, což se může projevit tím, že vlasy “bolí”. Navíc mohou být prelámané a zpřetrhané. Na dlouhé vlasy proto používejte gumičky látkové nebo froté, v žádném případě ne obyčejné gumové. Zabráníte tak lámání a trhání vlasů.

10. Pravidelně navštěvujte kadeřníka

I když máte dlouhé vlasy nebo si je necháváte narůst, je jejich pravidelná úprava nezbytná. Kadeřníka navštěvujte pravidelně, nechte si vlasy upravit, aby účes stále dobře vypadal. Také si nechte zastřihnout konečky, aby se vám neštiepily. Do rukou kadeřníka svěřte i barvení dlouhých vlasů. Kadeřník má dostatek zkušeností a poradí si s barvením v celé délce vašich vlasů a s vašimi případnými vlasovými problémy.

VIDEO: Jak na krásné vlasy?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here