Pevnou a štíhlou tvář můžete mít i vy

0
860

Chica_cachetonaObličej je naše vizitka, všichni chceme být hezčí a působit příjemně. K lepší vizáži, krásnějšímu nosu, ústům, očím si dokážeme dopomoci různými cestami, jedním z těžších řešitelných problémů však bývá výrazně kulatá tvář. Okamžitě asociuje nadváhu a může působit odule. Proč vlastně mají někteří lidé příliš kulatý obličej? Podle odborníků hraje roli řada faktorů – vážné onemocnění kardiovaskulárního systému, jater nebo ledvin, celková nadváha a genetika.

Hubnutí a úprava stravy

Celková nadváha se přirozeně odráží v obličeji, pokud se chceme tedy zbavit tuku a kulaté tváře, v první řadě je třeba zredukovat hmotnost. Pokud tedy trpíte nadváhou až obezitou, měli byste se v první řadě pokusit zhubnout z vaší celkové hmotnosti, v takovém případě dokážete ovlivnit i nepříznivé poměry tváře, omezte sacharidy a rafinovaný cukr.  Sacharidy a cukry se mohou podílet na tvorbě otoků a zánětu cév, které pak způsobují otoky obličeje. Dalším důležitým dietetickým opatřením je omezení příjmu soli v jídle. Sůl způsobuje zadržování vody v těle, což opět vede k otokům.

Pomoc estetické medicíny

Pokud jste se navzdory redukci hmotnosti stále nezbavili kulatých líček, pomoci může estetická medicína. Při úpravách jiných přebytečných tukových zásob ostatních částí obličeje lze použít metoda miniliposukcie nebo laserové lipolýzy, když se tenkou kanylkou odstraní jen malé, ohraničené množství tukové tkáně. Velmi efektivní při ošetření v oblasti obličeje je i injekční lipolýza, při které se do nehezkých tukových polštářků přímo aplikuje účinná látka, která rozpouští tukové buňky a uvolněný tuk se vylučuje přirozenou cestou.

Problém však může nastat, pokud se nám sice podaří zbavit tuku na obličeji, ale pokožka po zhubnutí ochabne

Pokud při celkovém zhubnutí zůstane na tváři ovis kůže, vytvoří se nepěkné váčky pod očima. Pak je na zvážení, zda dané problémy řešit metodami estetické medicíny – výplněmi, APTOS, takzvanými zlatými nitěmi či botulotoxinem – nebo je již potřebný korekční zákrok plastického chirurga.

Rady na efektivní hubnutí

Ve stravě snižte příjem sacharidů, rafinovaného cukru a soli. Do jídelníčku zařaďte syrové ovoce, čerstvou zeleninu a zdravé potraviny. Úprava stravy a snížení tuku se nejdříve projeví právě v obličeji, na krku a dolní čelisti. Dodržujte pitný režim. Pravidelné pití čisté vody podpoří redukci tuku v obličeji, odplavením toxinů a zlepšením lymfatického oběhu. Důležitý je pravidelný a dostatečný spánek. Tělo musí odpočívat, aby bylo zdravé. Unavené tělo zadržuje více vody, následkem čehož tvář působí opuchle. I proto může tvář působit větší. Věnujte se obličejové gymnastice. Správnou volbou cviků obličejové gymnastiky lze výrazně zpevnit kontury obličeje a krku, zvýraznit a zpevnit líčka.

Tři cviky pro pevnou a štíhlou tvář

První cvik – Lev

Uvolňuje stres z obličeje a zpevňuje podbradek. Nadechněte se přes nos, otevřete oči a ústa co nejvíce. Nyní vyplázněte jazyk a snažte se dotknout špičkou jazyka brady. Vydržte pět sekund a opakujte pětkrát.

Druhý cvik – Rybka

Tento cvik zeštíhluje líčka. Vtáhněte líčka co nejvíce dovnitř, rty našpulte jako rybka a v této poloze se snažte usmát. Vydržte pět sekund a opakujte desetkrát.

Třetí cvik – Smajlík

Cvik na zpevnění líček, a proti povislým koutkům úst. Rty vtáhněte do úst a jemně přichyťte zuby. V této pozici si představte, jak děti kreslí smajlíka a snažte se vytáhnout koutky do úsměvu. Soustředíte se na napětí v okolí koutků a líček.

Na začátku se doporučuje cvičit pravidelně čtyřikrát týdně asi 40 minut, později stačí 15 minut denně. Vůbec nevadí, pokud cvičíte i dvakrát denně cvik na kritické partie, právě naopak.

Po jakém čase můžeme očekávat výsledky?

Je to velmi individuální. Záleží na disciplíně, správné technice cvičení a pravidelnosti. Výsledky se mohou ukázat už po čtyřech hodinách cvičení. Měřitelný a evidentní výsledek lze očekávat po dvou měsících pravidelného procvičování obličejových svalů. Obličejové gymnastice je třeba se věnovat pravidelně, tak jako každému jinému sportu. Krása cvičení obličejové gymnastiky je v tom, že nemusíte nikam chodit a nepotřebujete žádnou permanentku do posilovny. Cvičit se dá při sledování televize, vaření, práci s počítačem i při řízení. Zde výmluvy typu “nemám čas” neobstojí.

VIDEO: Obličejová gymnastika


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here