Pozor v létě na parfémy, léky a ovoce!

0
736

Chanel_No_5_ParisParfém dokáže pozitivně, ale také negativně ovlivnit Vás i Vaše okolí. Při použití parfémovaných výrobků je třeba si dát pozor na několik drobností. Zohledněte roční období. Na léto se hodí lehčí a energičtější vůně. Během chladných měsíců se nemusíte obávat těžších a kořeněných vůní.

Když si koupíte nový parfém, jistě se jím budete chtít pochlubit. Pozor na množství parfému, které na sebe nastříkáte. Výsledek by nemusel dopadnout dle Vašich očekávání. Náš čich se po nějakém čase otupí, takže přestanete cítit sami sebe. To však neznamená, že Vaši vůni necítí okolí. Nepřehánějte to s dávkováním. Méně je někdy více. Také je vhodné, abyste měli k dispozici více vonících parfémů. Do restaurace se přece hodí jiná vůně než na běžné nošení nebo na pracovní pohovor. Snažte se používat výrobky s jednou vůní.

Léto je v plném proudu, pozor na pigmentové skvrny!

Pigmentové skvrny se nemusí objevit jen na kůži, kterou jste slunečnímu záření vystavovali častěji, než snesla. Skvrnami vás může upozornit na vážnější problém v organismu, ale mohou je způsobit například i parfémy. Záměr pěkně a rovnoměrně se opálit vám mohou překazit různé “banality”.

Pigmentové skvrny a fleky či zarudnutí se mohou v létě objevit z několika příčin. Dejte si pozor například tehdy, pokud užíváte antibiotika. Příbalový letáček vás určitě upozorňoval, abyste se během jejich užívání vyhýbali přímému slunečnímu záření. Podobně se mohou projevit i různé alergie, ale i používání nevhodné kosmetiky či její nesprávná aplikace. Na opálené kůži se projeví i hormonální nerovnováha či nedostatek vitamínů a minerálů.

Nepříjemné jsou například kombinované alergie (vaše pokožka reaguje citlivě na sluneční záření po požití určitých druhů ovoce) nebo šťáva, kterou vylučují rostliny během horkých slunečných dnů. Na pokožce vám může způsobit nejen nepříjemné fleky, ale i bolestivé popáleniny. Pokud nevíte, na které ovoce byste si speciálně vy měla dávat pozor, navštivte odborníka. Udělá vám testy a vysvětlí, jaký je vztah mezi jednotlivými látkami, které vám mohou způsobit nepříjemnosti.

Jak používat v létě kosmetiku

Pozorně byste měli číst nejen informace o lécích, ale také o kosmetických přípravcích. Některé vám dokážou ve spolupráci se slunečním zářením zapříčinit na kůži nepříjemnou alergickou reakci, skvrny či fleky. V létě byste si například neměli aplikovat parfémy přímo na kůži, která bude vystavena slunci. Pokud se vůně nechcete vzdát, aplikujte ji raději na oděv nebo na chráněné místo.

Úprava stravy

Proti pigmentovým skvrnám můžete nejen částečně bojovat kvalitními přípravky na opalování, ale i úpravou stravy. Ta je ale velmi individuální. Pozitivní na pěkné opálení je betakaroten, ovšem kuřáci by si na něj měli dát pozor.

Konkrétní informaci, jaké potraviny právě vám pomohou ke krásnějšímu opálení, musíte hledat u svého lékaře. Pokud máte nedostatek vybraných vitamínů, odhalí to testy. Pak už snadno doplníte svou stravu o potřebné látky. Při užívání vitaminů z lékárny však buďte opatrní, ani ty se nemusejí se sluncem kamarádit, což si opět odnese vaše pokožka.

A proč je dobré používat všechny výrobky jedné vůně?

Rovnice je jasná: více vrstev = delší účinek. Pokud má vůně vydržet co nejdéle, nakupte si parfémy a kosmetické přípravky jedné řady (prodávají se i sady). Nejprve použijte sprchový gel. Ten zafixujte tělovým mlékem stejné vůně. Pak použijte lehkou verzi vůně ve formě deodorantu. Nakonec vše dovedete k dokonalosti toaletní vodou nebo koncentrovanějším variantou – parfémem.

Trvanlivost parfémů

Trvanlivost parfémů je různá. Některé složky parfémů podléhají zkáze. Parfém se v průběhu několika měsíců může změnit dost výrazně. Ale některé parfémy mohou při správném skladování vydržet i desítky let. Největším nebezpečím pro každý parfém je světlo. Flakon by proto neměl být vystaven dennímu světlu a vysokým teplotám.

Pokud je vůně vystavena působení světla, tak se většinou mění barva tekutiny na tmavší odstín. Jako první se kazí svrchní tóny, ale i takový parfém se dá používat – po rozvonění a vyprchání svrchních tónů se objeví jeho původní podoba.

VIDEO: Oblíbené parfémy léto 2015


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here