Přírodní peelingová maska na odstranění pigmentových skvrn

0
635

pigmentove-skvrny-270x100Pigmentové skvrny, kterým se někdy říká také jaterní skvrny, se nejčastěji objevují na obličeji, ramenou, rukách a dalších tělních partiích často vystavených slunci. Obvykle se objevují v středním a starším věku, ale výjimkou není ani jejich výskyt u poměrně mladých lidí. Někteří lidé tyto kožní zbarvení občas nazývají i stařeckými skvrnami. Toto pojmenování je však nepřesné, protože nevznikají jen v důsledku stárnutí, ale hlavně jako následek dlouhodobého vystavení slunci a jeho ultrafialovým UV paprskům.

Pigmentové skvrny nejsou problém

Z medicínského hlediska nejsou problémem, protože zdraví nijak neohrožují. No z estetického hlediska, samozřejmě problémem pro mnohé lidi být mohou. Dnes vám nabídneme jeden čistě přírodní recept, který pomáhá odstranit vrchní část pokožky, kde se tyto útvary vyskytují. Část jeho složek zároveň pokožku mírně zesvětluje, čímž pomáhá vyrovnávat její zbarvení.

Ingredience

Na výrobu peelingové masky budete potřebovat:

1/2 sklenice hnědé rýže

1 polévkovou lžíci Agávová sirupu

1 polévkovou lžíci citrónové šťávy

Postup přípravy a aplikace

  1. Pomelte hnědou rýži na jemný prášek. Můžete k tomu použít například mlýnek na kávu.
  2. Dejte všechny složky dohromady a míchejte je, dokud se nevytvoří homogenní směs.
  3. Ujistěte se, že místo, na které budete masku nanášet, bude dobře umyté a suché.
  4. Po nanesení masky pokožku jemně masírujte kruhovými pohyby za současné aplikace mírného tlaku.
  5. Dělejte to 1 až 2 minuty, pak masku smyjte vodou.
  6. Po skončení pokožku ještě ošetřete krémem, který běžně používáte.

Proceduru pravidelně opakujte, doporučuje se alespoň jednou za týden.

Upozornění

Tato maska ​​je určena pro pokožku celého těla kromě obličeje, která je více citlivá. Pokud byste ji chtěli aplikovat na obličej, tak je třeba být opatrnější s citronovou šťávou. Ta ji totiž může podráždit. Tehdy namísto 1 polévkové lžíce citronové šťávy použijte jen 1 čajovou lžičku a do masky přidejte trochu vody. Takto bude maska ​​jemnější, méně koncentrovaná a na pokožku obličeje tím pádem i šetrnější.

Pigmentových skvrn a pih se můžeme zbavit petrželkou

Osvědčený recept z babiččiny lékárny je z petržele. Je vhodný na pihy a pigmentové skvrny. Nejlepší je začít v květnu, kdy je petržel v plné síle. Svazek petržele dáme do jednoho litru vody, asi půl hodinu vyvaříme, aby byl vývar tmavě žlutý, a vychladlým vývarem si oplachujeme inkriminovaná místa. Pleť třeba vývarem navlhčit a nechat mokrou. Přibližně, po měsíčním používání, při aplikaci ráno, v poledne a večer by pihy a pigmentové skvrny měly zmizet.

Abychom však dosáhli jejich aplikací nejúčinnější efekt, je nejprve důležité diagnostikovat typ pleti

Nejjednodušší způsob je umýt si večer obličej a nenakrémovat se. Ráno si na obličej krátce přiložíme papírový kapesník. Pokud jsou při pohledu proti světlu viditelné mastné fleky v tzv. T-zóně – tedy ve tvaru čela, nosu a brady, máme smíšený typ pleti, nečistota na celém kapesníku říká, že máme mastnou pleť a pokud zůstane kapesník suchý, jde o suchý typ pleti.

Masky používejte na očištěnou pleť

Po opláchnutí teplou vodou, vyčištěním pleťovým mlékem a dočištěním pleťovou vodou se póry pokožky otevřou a budou připraveny přijmout živiny, které jim chceme dodat. Na normální a suchou pleť můžeme použít např. smetanovo-medovou masku ze dvou lžic zakysané smetany, jedné lžíce medu a pšeničných vloček. Vzniklou kašičku naneseme na pleť a necháme působit 15 minut. Mrkvový masku připravíme ze dvou nastrouhaných a vytištěných mrkví, žloutku a pár kapek oleje. Na všechny typy pleti je vhodná okurková maska, která dodá pokožce hodně vláhy. Nastrouhanou salátovou okurku smícháme s dvěma-třemi lžícemi smetany a dvěma lžícemi šťávy aloe vera. Kolečka z okurky můžete aplikovat i při dovolenkovém pobytu u moře, kde se pleť nadměrně vysušuje. Na mastnou pleť je vhodná jogurtová maska ​​ze 75 ml plnotučného jogurtu, 125 ml plnotučného mléka. Jogurt naneseme na obličej, necháme zaschnout a smyjeme mlékem. Na mastnou pleť se taktéž doporučuje kvasnicová maska, kterou připravíme jako kašičku ze čtyř lžic kvasnic, jedné lžíce medu a převařené vody.

VIDEO: Jak na pigmentové skvrny


Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here