Proč se musíme odličovat?

0
441

Proč je odličování důležité?
Proč je odličování důležité?
Zdánlivě neškodná situace, kdy se nám jednu noc nechce odlíčit. Jaké to však může mít dopady na zdraví pleti?

Proč je důležité odličovat se?

Někdy nás doslova otravuje projít si celým tím otravným rituálem odstraňování mejkapu, čištění pleti a pod. Někdy však překonat svou lenost je více než důležité ….

Pokud si myslíte, že když dodáváte vaší pleti dostatek křemíku, je to dostačující, tak určitě ne. Odličování a mytí pokožky je stejně důležité, jako samotné hýčkání se krémy. V tomto případě se vymlouvat na únavu není na místě. Pokud se vám občas do toho nechce a tvoří se vám vyrážky, měly byste zvážit své rituály.

Pleť dostává dost zabrat během dne pod nánosy make-upů a vlivům vnějšího prostředí, kterému je vystavována. Makeupy jsou sice na trhu již kvalitní, ale stále je to něco, co na obličej dlouhodobě nepatří, a proto se pokožka začne bránit. V noci, se regenerují kožní buňky a i když se to nezdá, všechny procesy v těle se dějí nejrychleji a nejčastěji právě v noci. Pokud půjdete spát s make-upem, zaručeně vaše pokožka utrpí. Póry jsou ucpané a dochází k usazování nečistot a vzniku puchýřů.

Udělejte u odličování rituál

Do péče o pleť spadá odličování, čištění, mytí i krémování. Na trhu s kosmetikou najdete neuvěřitelně mnoho variant, které vám komplikují výběr. Reklamy matou a ženy nevědí, co je opravdu správné a co je zas zbytečné. Není pravda, že potřebujete vlastnit celý regál z drogerie, aby vaše pleť zářila. Postačí si uhlídat pár důležitých rituálů a dát pleti i vydechnout. Například víkend bez mejkapu …

Odličování mlékem považujeme za nejdokonalejší. Produkty dva v jednom nejsou vždy až tak účinné, proto se zaměřte zvláště na kosmetiku odstraňující make-up a samostatně na čistící kosmetiku. Po odlíčení byste měly z obličeje odstranit zbytky mejkapu a nečistoty usazené hlouběji v pórech. Takže čistící voda je skutečně důležitá.

Jednou až dvakrát měsíčně použijte i peeling, který odstraní odumřelé buňky z kůže, které mohou také občas uvíznout v pokožce. Podstatné je však po tomto všem pokožku i umýt ve vlažné vodě. Jednoduchý a levný trik, který je zaručeně účinný.

Pamatujte: Stačí vám jednou jít spát s make-upem a můžete si způsobit dlouhodobé problémy s pletí v podobě zánětů.

VIDEO: Blogerka o odličování plati

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here