Prokletá ofina – jak s ní naložit?

0
1056

Je tu nový rok a s ním se u mnoha z nás ozývá touha po změně. Předsevzetí, které si můžeme dát, je habaděj, ale co tak udělat něco hned teď? Změna účesu může být pomyslným novým startem a není to tak pouze po rozchodu, ale i po odchodu starého roku. Podívejte se s námi na tu nejjednodušší možnost, jak osvěžit vlasy.

Je tu ofinka – malá velká změna každé ženské hlavy. Pořizuje se poměrně jednoduše, přesto dělá velké věci. Zkusíte to i vy?

Nechte to na profíka

Zásada číslo jedna – nezkoušejte to samy. Ofina je naoko snadnou záležitostí, ale struktura vlasů našeptává, že to nemusí dopadnout podle představ. Odborník přece jen ví, jak se vlasy chovají v mokrém stavu, jak v suchém, jak se stáčejí a jako poskočí, když jim ubereme několik centimetrů. Rovněž je třeba doladit, aby k ofině seděly i zbylé vlasy kolem obličeje. S rozhodnutím, že ji po novém začnete nosit, si tedy zajděte do kadeřnictví a ne do vlastní koupelny.

Vyberte si

Už předem popřemýšlejte, jaký druh ofiny se vám nejvíce líbí. Je tu tzv. Kleopatra přes celé čelo, boční ofinka, která výrazně zeštíhluje obličej, ta docela kratičká, což působí poměrně nápadně nebo i vlnitá. Pro každou z nás je tu něco a své hledání byste měli začít podle vlastního vkusu.

Dejte si poradit

Následně si nechte poradit, protože často se stává, že chceme něco, co nemůžeme mít. Zas a znovu jsou to odborné rady, které poradí, jaký máte typ obličeje a co se k ní hodí, resp. nehodí. Na úvod si přečtěte naše tipy níže v tomto článku o různých tvářích a k nim se hodících účesech, pak to konzultuje s kadeřníkem. Určitě spolu najdete možnost, jak na vaší hlavě vykouzlit zkrácený předek bez toho, abyste odcházela zklamaná.

Inspirujte se

Na závěr tu máme inspiraci v podobě ofinkových účesů. Najděte tu, která se vám líbí, ale nenechte se oklamat. Každá jedna ofina vyžaduje dostatečnou péči a každodenní stajlování. V tom je její slabina, ale vyváží ji tím, že vypadá opravdu výborně. Přesvědčte se o tom v galerii u článku.

Jak si vybrat tu pravou ofinu k vašemu obličeji?

Ofiny jsou tu s námi už nějaký ten rok a vůbec se nechystají na odchod. Jde o vlasovou kreaci, která je stále žádaná a zřejmě i dlouho bude. Proč? Neboť je doslova nadčasová, vlasy (i vás) na počkání oživí, a dokonce může zakrýt i nějaké ty nedokonalosti obličeje.

Ofinové trendy

Možná si i vy vzpomínáte hned na několik trendů, které nás postupně zasahovaly. Jednou měla každá druhá dívka hustou ofinu začesanou do poloviny čela, později její dlouhá varianta přehozená stranou. Zkrácení předních vlasů má opravdu velmi mnoho podob. Dlouhá, krátká, šikmá, rovná, vyzývavá či decentní ofina, vyjmenovávat bychom mohli dlouho. Vše závisí na vašem vkusu a stylu, ale nelze zapomínat na to nejdůležitější. Vaše ofina by měla odpovídat v prvé řadě vašemu tvaru obličeje, jinak nebudete vypadat tak dobře, jak byste mohli.

1. Oválný obličej

Charakteristické pro oválný obličej je čelo širší než brada a výraznější lícní kosti. Délka tváře je přibližně jedenapůlnásobku její šířky a směrem dolů se obličej jemně zužuje do ostré brady. Pokud jste se v tomto popisu našli, máme pro vás výbornou zprávu. Hodí se vám každý typ ofiny, čili se vůbec nemusíte bát i trendových experimentů. Klidně střídejte kratší střihy s těmi delšími a vůbec se nebraňte ani hustým ofina přes celé čelo. Dbejte hlavně na kvalitu svých vlasů a už jen podle ní se rozhodujte, zda ofinu dopředu nebo raději stranou.

2. Podlouhlý obličej

Možná jste majitelkou podlouhlé tváře, šířka vašeho čela, lícních kostí i sáňky je přibližně stejné. Váš obličej charakterizuje podstatně větší délka než šířka, čímž obličej působí dost úzce. V takovém případě již tvář v žádném případě nepotřebujete prodlužovat, proto nechte bokem dlouhé ofiny sčesané stranou. Raději si dopřejte klasický “kleopatrovský” střih přes celé čelo, který dodá šířku vaší tváři. Směrem ke spánkům nechte svou ofinu mírně prodlužovat, aby nenápadně splynula se zbytkem vlasů. Tento malý trik se doporučuje i majitelkám vysokého čela.

3. Kulatý obličej

Pokud máte šířku i délku obličeje stejné a největší rozměr dosahujete na úrovni lícních kostí, jednoznačně se pyšníte kulatým obličejem. Ofinka může posloužit jako šikovný pomocník na zúžení rozměrů, proto zkuste například zarovnán střih, který se vyrovná s vašimi oblými rysy. Ofinku byste měli mít hustší, abyste ji mohli efektně sčesat dopředu, případně vyfoukat směrem vzhůru. Klidně však můžete takovou ofinku i sčesat bok, což jemně prodlouží vaše obličejové proporce.

4. Hranatý obličej

Hranatou tvář tvoří stejně široké lícní kosti a čelist, které doplňuje i hranatá brada. Tomuto typu obličeje třeba dodat zjemnění, například v podobě delší ofiny sahající až pod spánky. Delší střih, který nastajlujete bok, nepůsobí příliš ostře a vaše rysy skutečně zjemní. Pokud však chcete ofinu přece jen do čela, mějte ji prostříhanou asymetricky. Opět tím dosáhnete zjemněný konec ofinky, který se nebude bít s tváří.

5. Srdcová tvář

Tvar srdce připomínají široké lícní kosti a čelo, úzká čelist a ostrá brada. Podobně jako u hranatého obličeje třeba zjemnit výrazné rysy, kterým nejlépe sedne asymetrické prostříhání ofiny. Žádné zarovnané střihy dobrou službu neudělají, proto ofinu většinou stajlujte stranou.

VIDEO: Která ofina vám bude slušet?

Zdroj obrázků: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here