Pupalkový olej pro naši krásu má anti-age efekt

0
265

Pupalka je pro krásu super!
Pupalka je pro krásu super!
Mezi mnohé rostlinné oleje s pozoruhodnými účinky nepopiratelně patří i olej z pupalky dvouleté. Tato rostlinka je známá svými žlutými květy, které kvetou jen ve večerních hodinách a nad ránem odkvétají. Pupalka pochází ze Severní Ameriky, kde je tradiční a století používanou léčivou rostlinou. Asi nejčastěji se používá ve formě oleje a mnozí ho znají pod anglickým názvem Evening Primrose Oil.

Na ekzémy, akné, lupénka

Pupalkový olej se s oblibou využívá pro zlepšení stavu pokožky při různých kožních problémech, jako jsou akné, ekzém, lupénka a jiné. Za jeho pozitivní účinky na pokožku mohou mimo jiné i našemu tělu blízké a vzácné esenciální kyseliny, zejména kyselina gama-linolenová (GLA). Nedostatek těchto mastných kyselin se totiž projevuje mimo jiné i různými kožními problémy. Pupalkový olej pomáhá zmírňovat nepříjemné pocity jako svědění či pálení pokožky, proto je opravdu vhodným doplňkem při léčbě takových kožních onemocnění.

Pupalkový olej má anti-age efekt

Olej ze semen pupalky vám také může pomoci odvrátit známky stárnutí na pokožce. Bojuje proti suché pleti a oddaluje známky stárnutí – vrásky či stařecké skvrny. Mnohým ženám se také osvědčil v boji proti tmavým kruhům pod očima.

Vlasy a nehty

Tento olej přispěje i ke krásným a zdravějším vlasům a pevnějším nehtům. Stačí si nehty pravidelně natírat tímto olejem a výsledky by na sebe neměly nechat dlouho čekat. Na vlasy se používá zábal z pupalkového oleje – vmasíruje do suchých a čistých vlasů a nechá se působit pod fólií asi 30 minut. Poté vlasy důkladně umyjte. Pozitivní efekt na vlasy i nehty má i vnitřní užívání pupalkového oleje. Účinkuje i proti vypadávání vlasů.

Štíhlá linie

Pravidelné užívání pupalkového oleje podporuje správné fungování metabolismu, čímž naše tělo rychleji spaluje kalorie. Samozřejmě, samotný pupalkový olej vás nezeštíhlí. Pokud jeho užívání zkombinujete s odlehčeným stravováním a pravidelným pohybem, výsledky se jistě dostaví.

Další pozitiva pupalkového oleje

Pupalkový olej nepomáhá jen v oblasti krásy, ale má řadu pozitivních účinků i na celkové zdraví našeho organismu. Pro ženy je výjimečný mimo jiné v tom, že pomáhá zmírňovat příznaky PMS. Využívá se jako podpůrný prostředek při vysokém tlaku, revmatických či cévních onemocněních.

Jak pupalkový olej užívat?

Ideální je zaměřit se na kvalitní a čistý přírodní pupalkový olej. Tak máte zaručeno ty nejlepší vlastnosti a složení oleje. Různé zpracované oleje nebo kosmetické výrobky s výtažkem z pupalky nejsou až tak účinné. Zevnitř se pupalkový olej užívá obvykle ráno a večer po jedné kávové lžičce, v případě zdravotních problémů může být dávkování i vyšší (měli byste se však poradit s lékařem).

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here