Ricinový olej pro krásu – zde jsou důvody proč ho používat

0
901

Zkuste ricinový olej
Zkuste ricinový olej
Nejen kokosový olej se může pochlubit širokými možnostmi využití v kosmetickém průmyslu. Stejnou pozornost si zaslouží i další z řad přírodních pokladů, ricinový olej.

14 krát proč a jak používat ricinový olej

Skvělé účinky na řasy

O účincích ricinového oleje na řasy jste už určitě slyšeli. Jde o velmi šetrný a zároveň účinný způsob, jak podpořit jejich růst a hustotu. Aplikujte pár kapek ricinového oleje na vatovou tyčinku a opatrně si jí přetřete kořínky řas. Viditelné účinky této kúry spatříte již po několika dnech.

Super na obočí

Stejným efekt má ricinový olej i v případě obočí. Ať už jste to přehnaly s jeho úpravou nebo máte obočí od přírody trochu řidší, právě tento olej bude vaší záchranou.

Na suchou pleť

Ricinový olej má silné promašťující účinky, proto je vhodný k ošetření extrémně suché pleti. Obsahuje unikátní kyselinu ricinolejové, která v pokožce váže vlhkost a zabraňuje jejímu vysoušení.

Při léčbě bradavic

Blahodárně působí při léčbě bradavic a pomáhá urychlovat hojení pooperačních jizev tím, že napomáhá přirozené regeneraci pleti.

Na bolest kloubů

Bolí vás po náročném pracovním dni či sportovním výkonu klouby? Žádný problém. Horké obklady připravené ze zahřátého ricinového oleje vám rychle uleví od bolesti.

Jako projímadlo

Ricinový olej má silné projímavé účinky a mnozí odborníci jeho konzumaci vůbec nedoporučují. Pokud se pro jeho pomoc při vyprazdňování přece jen rozhodnete, nezapomínejte užít jen velmi malou dávku (mnohem menší než jsou běžné dávky projímadel!).

Tento olej detoxikuje

Užití malé dávky ricinového oleje napomáhá také při detoxikaci organismu a stimuluje činnost lymfatického systému.

Na lámavé nehty

Ricinový olej vám pomůže i s lámavými nehty. Před spaním si okolí nehtů natřete ricinovým olejem a nasaďte si alespoň na půl hodinu bavlněné rukavice. Po tom, co tento postup zopakujete několik dní po sobě, se můžete těšit na pevnější a zdravější nehty.

Pro krásné vlasy

Jeho účinky jistě ocení i vaše vlasy. Zatímco některé ženy preferují formu zábalů, jiné ho aplikují přímo ke kořínkům vlasů. Ozdravný zábal je také velmi jednoduchý. Do vlhkých vlasů a ke kořínkům naneste ricinový olej, vlasy zabalte do igelitu a na závěr přikryjte ručníkem. Po půl hodině vlasy pořádně umyjte a ihned uvidíte, že vaše vlasy budou lesklejší a zdravější.

Při vypadávání vlasů i na lupy

Ricinový olej se již dlouhá léta využívá i při problémech s vypadáváním vlasů. Při správném nanesení navíc vlasy nebudou vypadat mastně, ale lesklejší a bohatší. Ricinový olej zatočí i s lupy.

Zabiják vrásek

Pár kapek ricinového oleje vám pomůže i v boji s mimickými vráskami. Při jeho aplikaci do okolí očí však buďte opatrní a dbejte na to, aby se vám nedostal do očí. V opačném případě se můžete “těšit” na nepříjemné slzení po několik dalších hodin.

Zklidní podrážděnou pokožku

Ricinový olej zklidňuje podrážděnou pokožku a v létě může být vaším neocenitelným pomocníkem vždy, když to přeženete s opalováním.

Jako balzám na rty

Pár kapek ricinového oleje nahradí balzám na rty. Jeho hydratační a regenerační schopnost tak ocení i vaše rty.

Na strie

A na závěr tip, který potěší všechny těhulky. Ricinový olej zatočí s nepěknými striemi, které jsou doslova noční můrou všech těhotných žen. Masírujte pokožku ricinovým olejem alespoň dvakrát denně.

Na toto však pozor!

  • I používání ricinového oleje přináší jistá omezení. Dříve, než ho použijete k ošetření řas či vlasů, aplikujte pár kapek na ruku, abyste včas zabránily případné alergické reakci.
  • Přestože je ricinový olej velmi účinný, nepoužívejte jej na obličej denně, protože může vést k ucpávání pórů.
  • Těhotné a kojící ženy by se jeho vnitřního užití měli vyvarovat!

Zdroj obrázku: Licencováno pod CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here