Ricinový olej na vlasy, obočí i na jizvy

0
1386

vlasy-1-300x194Vzdycháme každé ráno u zrcadla. A přitom máme pomoc na dosah – olej na zhrubnutí vlasů a řas. Obnoví dokonce i vytrhané obočí. Co je to za zázrak? Ricinový olej! Když dojde na péči o vlasy, tak se olej poměrně často přehlíží. Přičemž jeho účinky jsou s jinými látkami nadmíru pozoruhodné. Důvodem je zřejmě jeho velmi hustá a lepkavá konzistence, které ztěžují jeho aplikaci. Pokud hledáte levné a přírodní řešení pro problémy s pokožkou a vlasy – jako například tenké, lámavé nebo slabě rostoucí vlasy, řasy či obočí, tak nenajdete nic lepšího než ricinový olej.

Jak jsem si s ricinovým olejem obnovila obočí

Nedávno jsem se poprvé setkala s ricinovým olejem jako prostředkem pro obnovu vytrhaného obočí. V 90-tých letech byla móda si vytrhávat obočí do čárky tenké jako tužka. Po podstoupení této procedury se však moje obočí už nikdy kompletně nezregenerovalo. Bylo to hrozné, a když časem tato móda pominula, musela jsem si s tužkou domalovávat odstraněné části. Velmi mi chyběl jeho původní a přirozený vzhled. Při hledání nějakého vhodného řešení jsem natrefila na recept s ricinovým olejem a tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. A byla to trefa do černého!

Jak působí ricinový olej?

Ricinový olej má vysoký obsah kyseliny ricinového. Tato kyselina je velmi efektivní přírodní antibakteriální a antimikotická látka. Ničí tak všechny houby a bakterie, které by v pokožce mohly bránit růstu vlasů. Kromě toho, tím, že jde o velmi tuhý a hustý olej, tak jednoduše obaluje vlasové kořínky a brání vypadávání vlasů. Ricinový olej má v sobě i velké množství omega-9 mastné kyseliny. Ta vydatně vyživuje vlasové kořínky i okolní pokožku. Tento olej dokáže hluboko vnikat do pokožky, čímž ji vyživuje nejen na povrchu, ale i v hlubších vrstvách.

Ricinový olej na lesk vlasů

Ricinový má také vysoký lesk, který přenáší na vlasy. Pokud tedy hledáte jen prostředek na zkrášlení svých vlasů, stačí, pokud jej aplikujete na jejich konečky, ne ke kořínkům. Jednoduše naneste pouze 2 kapky oleje na své dlaně, dobře je v nich rozmasírujte a pak naneste na konečky vlasů. Pokud použijete příliš mnoho oleje, tak existuje dělící čára mezi pěkným leskem a mastnotou. Proto jděte na to pomaličku, dokud neodhadnete, kolik je pro vás ideální dávka.

Ricinový olej na podporu růstu vlasů na hlavě

Když máte zájem podpořit růst vlasů, použijte ricinový olej na ošetřování pokožky na hlavě. Jeho přímé nanášení na pokožku však může být mírně problematické, proto se doporučuje smíchat ho před aplikací s nějakým méně hustým olejem. Použijte například rozbředlý kokosový olej, olej z meruňkových jadérek, případně jiný lehčí olej pro snadnější roztírání. Pokud však chcete dosáhnout jen zhrubnutí vlasů po okrajích vlasové pokrývky, pak můžete ricinový olej nanášet i přímo.

Ricinový olej na redukci jizev

Mnoho lidí uvádí skvělé účinky ricinového oleje při odstraňování jizev a jiných kožních útvarů se zatvrdlou pokožkou. Vděčí za to hlavně jeho schopnost pronikat hluboko do pokožky. Jelikož vedle toho výrazně zjemňuje pokožku, tak se věří, že toto zjemňování pomáhá zmenšovat jizevnaté tkáně. Jeho další vlastností je stimulace bílých krvinek, které bojují proti infekcím. Tím se zmírňují zánětlivé procesy v podkoží, což je také důvod, proč přispívá k rychlejší redukci jizev.

Ricinový olej na rty

Poslední ze skvělých vlastností ricinového oleje jsou jeho výborné účinky na rty. Jeho obsah mastných kyselin rty nejen vyhladí, ale také je chrání a to díky své husté povaze. Jinými slovy, ze rtů se nestírá, aniž by se zcela neodstranil. Kromě toho, dodává rtům pěkný lesk, takže slouží pro jejich zdraví i pro krásu.

VIDEO: Můžete použít další oleje na vlasy

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here