Soda bikarbona (jedlá soda) a její využití pro naši krásu

0
1178

Soda bikarbona a jak s ní na krásu...
Soda bikarbona a jak s ní na krásu…
Každá správná hospodyňka ví, na co má jedlou sodu použít. Hodí se do těsta na koláč, do sklenice s vodou, aby se ulevilo tělu, ale i na skvrny či pach, kterých se chcete zbavit. Ale a protože hospodyňky chtějí být i krásné, řekněme si, jak jedlou sodu využijeme v beauty oblasti. Možností je několik, takže vzhůru do koupelny za krásnějším vzhledem.

Od doby, kdy lidstvo zná jedlou sodu, objevilo desítky problémů, které tento bílý zázrak dokáže vyřešit. Stále více se jako domácí kosmetika používá právě při zkrášlování. Pomáhá vlasům, zubům, pleti i nehtům. Můžete ji využívat v klasické podobě nebo si s její pomocí vyrobit kosmetické přípravky – zdravotně nezávadné a podle vlastních představ.

Sodou na pokožku

Začněme na pleti, která je vizitkou naší krásy. Pokud ji chcete mít o něco čistší a hladší, připravte si peeling ze sody. Stačí ji smíchat s vodou a masírovat jí obličej nebo části těla, které chcete zbavit odumřelých buněk. Pozor ale na to, pokud je vaše pokožka příliš suchá. Soda hydrogenuhličitan ji může ještě vysušit, takže ji používejte jen v malém množství a pravidelných časových odstupech.

Tato kuchyňská přísada je doporučována i tehdy, pokud máte problémy s rozšířenými póry. Bikarbona je na počkání stahuje a zároveň i pročistí, postupujte tedy stejně jako v případě peelingu – prášek smíchejte s vodou a pleť směsí vymasírujte.

Sodou na vlasy

Když mluvíme o sodě jako vhodném prostředku na odstraňování nečistot, přesuňme se z pokožky obličeje na pokožku hlavy. Pokud prášek rozmícháte v dostatečném množství vody a kvalitně si jím vymasírujete hlavu, vlasy budou bez zbytečného mazu, čistší a nadlehčenější. Jde o domácí pročišťující kúru, která se doporučuje jednou za dva týdny.

Tip od Missky.cz – Do tradiční dávky šamponu, kterou si myjete vlasy, vmíchejte půl kávové lžičky sody. Působí jako peeling, který odstraní všechny nečistoty od kořínků až po konečky a zanechá vlasy lehké a plné objemu.

Sodou na tělo

S náhradou prášku do pečiva si můžete dopomoci i k ​​minimalizaci pocení, které trápí nejednu z nás. Pokud vás v tomto směru trápí nohy, do lavoru s teplou vodou vsypte dvě lžíce sody, nechte rozpustit a nohy vymočte. Dělejte to pravidelně a výsledek by se měl dostavit.

Proti pocení se doporučuje i soda hydrogenuhličitan přímo na těle – konkrétně dlaních nebo v podpaží. Jemně jí přetřete tato místa, zbavte se bílých zbytků a máte něco jako domácí antiperspirant. Bikarbona totiž minimalizuje pocení a zároveň odstraňuje pach.

Sodou do úst

Určitě jste již slyšeli o tom, že soda hydrogenuhličitan má i bělící účinky. Pomůže vám to v boji proti skvrnám na oblečení, ale použít ji i na zuby? Tuto tradovanou radu byste si neměli zcela osvojit. Zubní lékaři totiž varují před složením sody, respektive její velkými částicemi, které doslova derou sklovinu. Pokud si nedáte pozor na sílu mnutí zubů, případně budete tuto očistu dělat příliš často, můžete si zuby poškodit.

Do úst se však soda hydrogenuhličitan doporučuje i jako osvěžovač dechu a jako léčitel menších zánětů. Rozmíchejte ji ve vodě, vypláchněte ústa a máte pomocníka, který se v ústech postará o dvě služby v jednom.

Bojuje a vítězí nad akné

Zapomeňte na radikální přípravky plné chemie. Ve vaší domácnosti najdete dostatek pomocníků, s nimiž dosáhnete zlepšení pleti. Udělejte si kašičku z bikarbony a medu a natřete ji na postižené místo. Po patnácti minutách peeling smyjte a očistěte i obličej. Bude svěžejší a zanícená místa na pleti se zmírní.

Definitivně čisté nehty

Pokud si necháme lak na nehtech příliš dlouho, můžeme si tím způsobit jejich zažloutnutí. Soda je ideálním přírodním bělidlem, které v kombinaci s peroxidem dokonale povrch nehtů vybělí.

Odpočiňte si v detoxikační lázni

Jen pár ingrediencí stačí na to, abyste si večer po namáhavém dni odpočinuli ve vaně. Soda je ideální wellnes pomocník v kombinaci s mořskou solí a doplněna vaším oblíbeným vonným olejem. Za pár minut a příjemně zbavíte pleť škodlivin.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here